ארז קניסטר מונה ליו"ר איגוד קופות הגמל הענפיות

בהנהלת האיגוד חברים נציגי קופות הגמל של עובדי התעשייה האווירית, עובדי עיריית תל אביב, עובדי אל-על ואחרים
 |  (2)
ארז קניסטר, צילום: יח"צ
ארז קניסטר (43) מונה ליו"ר איגוד קופות הגמל הענפיות. איגוד קופות הגמל הענפיות מאגד תחתיו כיום 13 קופות גמל ענפיות מהגדולות במשק המנהלות כספים בהיקף של כ-20 מיליארד שקל. במהלך התקופה הקרובה צפויות להצטרף לאיגוד קופ"ג נוספות אשר כבר הביעו את נכונותן להיות חברות בו.
בהנהלת האיגוד חברים נציגי קופות הגמל של עובדי התעשייה האווירית, עובדי עיריית תל אביב, עובדי אל-על, קופות הגמל של האקדמאים המח"ר וקרן ההשתלמות של הרופאים. כל חברי האיגוד ממלאים את תפקידם בהתנדבות.
 
קניסטר, בעל תואר ראשון במשפטים ומחזיק ברישיון סוכן שיווק פנסיוני, עוסק בתחום קופות הגמל כ-10 שנים ובמהלך 6 השנים האחרונות משמש כמנכ"ל קופת הגמל של עובדי אל-על המנהלת למעלה ממיליארד שקל.
 
ארז קניסטר: "ניהול ההשקעות ומעטפת השירותים של הקופות מתבצע כיום בסטנדרטים מקצועיים גבוהים ובאמצעות בנקים ומנהלי השקעות חיצוניים מהמובילים בשוק: פסגות, IBI בית השקעות, אקסלנס, מיטב דש ואינפיניטי. הן פועלות על פי הוראות הדין וכללי ממשל תאגידי מחמירים ומפוקחות ע"י רשות שוק ההון. מאחר ומדובר בקופות הפועלות ללא מטרות רווח, גובה דמי הניהול בקופות נקבע על פי ההוצאות בפועל. הן אינן משלמות דיבידנדים ועמלות למתווכי משנה ואי לכך גובות דמי ניהול נמוכים משמעותית ביחס לשוק. בנוסף לכך, תודות לניהול המקצועי הן משיגות תשואות טובות עבור העמיתים".
"אחד האתגרים שלי כיו"ר האיגוד הוא לקדם את הקשר עם הרגולטור ולשנות את התפיסה שלו ביחס לפעילות של הקופות הענפיות והיתרונות שלהן לעמיתים. הקופות הענפיות מהוות עוגן אשר שומר על דמי ניהול נמוכים לעמיתים בשוק קופות הגמל ומשלבות מספר משתנים שמטרתן היחידה היא לפעול לטובת העמיתים. זהו מודל שראוי לאמץ ולהרחיב".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ביז הרדמתם
  דודי מהרצליה 12/07/2018 09:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
  סגור
 • 1.
  בהצלחה
  משה 11/07/2018 21:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחור מוכשר. בהצלחה.
  סגור