פסגות: פיצוץ במו"מ, עובדי החברה נטשו את העמדות

עד סוף היום יושבתו מוקדי השירות והתפעול ולא תהיה קבלת קהל; הנהלת פסגות: "הצענו תוספות שכר והטבות משמעותיות. מצרים על השביתה"
 |  (2)
שביתה במשרדי פסגות, צילום: איגוד עובדים
עובדי בית ההשקעות הגדול בישראל פסגות, המאוגדים בכוח לעובדים משביתים בשעה זו (15:00) את העבודה בחברה עד סוף היום. במסגרת השביתה לא יפעל עד סוף היום מוקד שירות הלקוחות, לא יתקבלו שיחות מלקוחות החברה, לא תהיה קבלת קהל, מחלקת התפעול תושבת ולא יתקיימו פגישות שיווק או שיחות שימור.
מוועד עובדי פסגות נמסר כי העובדים מוחים על סירובה של ההנהלה להתקדם במו"מ לכינון הסכם קיבוצי בחברה המתקיים מאז ספטמבר 2016. בתחילת שבוע שעבר קיים ועד העובדים לראשונה שביתת אזהרה (לכתבה המלאה), אשר בעקבותיה קיימו הצדדים ארבע פגישות מו"מ. "לדאבוננו ממשיכה ההנהלה להתבצר בעמדותיה ולהציב דרישות דרקוניות, ובראשה דרישת ההנהלה להתנות תוספות שכר בביצועי החברה, דרישה שאין לה אח ורע בהסכמים קיבוציים במשק" אמר שלומי לוגסי יו"ר ועד העובדים.
עוד קובלים העובדים על כך שהנהלת החברה דחתה כמחצית מן הדרישות שהעבירו, בהן דרישות לתנאים סוציאליים על עמלות ומענקים. לטענת העובדים, בבית ההשקעות פסגות המנהל למעלה מ-180 מיליארד שקל עבור כ-1.3 מליון לקוחות, לא חל עדכון שכר בארבע השנים האחרונות וכן חלה שחיקה הדרגתית במודל התגמול על עמידה ביעדים שאינם מוגדרים בשכר.
אי הסכמה נוספת הינה בנוגע להיקף השביתה בפועל, כאשר בעוד נציגות העובדים טוענת כי מרבית עובדי בית ההשקעות שובתים, נציגי ההנהלה מעריכים כי רק כשליש מהעובדים שובתים.
מבית ההשקעות בראשותו של ברק סורני נמסר: "הנהלת פסגות מנהלת משא ומתן באחריות ובתום לב עם ועד העובדים במטרה להגיע בהקדם להסכם קיבוצי. אנו מצרים על כך שוועד העובדים החליט לנקוט שוב בצעדים ארגוניים, במיוחד כאשר הנהלת החברה הציעה הצעה משופרת של תוספות שכר והטבות משמעותיות. אנו סבורים כי על ועד העובדים לגלות אחריות כלפי החברה, עובדיה, וציבור לקוחותיה ולשוב מיד לשולחן המשא ומתן. הנהלת החברה תמשיך לפעול על מנת להעניק שירות מלא ומיטבי ללקוחות פסגות."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תנו להם בראש!! הנהלה חזירית
  רועי 14/06/2018 16:00
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ביזיון שבבית ההשקעות הגדול במדינה. יודעים לשמר את הלקוחות אבל את לא את העובדים
  סגור
 • 1.
  שיראו את האמת...
  רמי 14/06/2018 15:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העובדים בפסגות צריכים לקחת עורך דין חיצוני שיראה להנהלה שבאמת חלה שחיקה בשכר אצל רובם או שהם סתם רוצים עוד כסף. בסופו של דבר, אם זה לא יוסדר במהרה, ייגרם נזק ללקוחות ואז יברחו להם מיליארדי שקלים לחברות אחרות. אנשים שוקלים להוציא כסף מפסגות. לא אתפלא אם נראה סיכום ביולי שביוני עזבו 3 מיליארד שקל למקומות אחרים. חבל, זו חברה טובה. תגיעו כבר להסדר...
  סגור