המאבק על אפריקה ישראל: קבוצת סיידוף הגישה הצעה משופרת

מתחייבת לרכוש את החברה במזומן בהיקף של 2.2 מיליארד שקל; "על פי הצעת בן-משה במקרה של כישלון בגיוס האג״ח יעמדו הנושים מול שוקת שבורה"
 |  (2)
נתי סיידוף, צילום: יח"צ
המתמודדים על רכישת אפריקה ישראל אל קו הסיום מחר (יום שני) בשעה 20:00, כאשר עד למועד זה אמורים מחזיקי האג"ח להכריע סופית האם הם בעד ההצעה של קבוצת סיידוף או של מוטי בן-משה. היתרון הגדול של הצעת סיידוף הוא במרכיב המזומן.
ההצעה המשופרת של קבוצת סיידוף מתווספת להצעת הרכש בסך של 2.3 מיליארד שקל שאותה הציגה הקבוצה בשבוע שעבר למחזיקי האג״ח. ההצעה של קבוצת סיידוף כוללת תשלום אג״ח למשך 5 שנים.
מנהל העסקים של קבוצת סיידוף, תמיר כהן: "הצעת המזומן של סיידוף עדיפה בהרבה על זו של אקסטרה-בן-משה שכן בן-משה מתחייב להזרמת מזומן שהיא פחות משליש מזו של סיידוף ולמעשה הוא מעמיד כמעט את כל ההסדר המוצע על ידו על יכולתו לגייס חוב, וכן הגיוס הוא על הסכום כולו. זאת בעוד הצעת סיידוף כוללת רכיב מזומן משמעותי של 490 מיליון שקל אשר יאפשר גיוס אג״ח בקלות יחסית ובתנאים טובים יותר מאלה שמתכנן בן-משה.
"במצב של גיוס חוב על ידי סיידוף צפויות כלל החברות בקבוצה לשרת את החוב בעוד שבהצעת בן משה רק חלק מהחברות תוכלנה לשרת את החוב, שכן החברות הציבוריות שבאמצעותן מבקש בן-משה לרכוש את אפריקה ישראל יעשו שימוש ברווחי החברות על מנת לשלם את ההלוואות העצומות שהם מתכוונות לשאת על גבן". 
כהן הוסיף כי על פי הצעת בן-משה הרי שבמקרה של כישלון בגיוס האג״ח יעמדו מחזיקי האג״ח מול שוקת שבורה ויקבלו פיצוי זעום עבור הנזק העצום שייגרם להם, זאת בעוד שבהצעת קבוצת סיידוף גם במקרה של כישלון הנפקת האג״ח תינתן תמורה של 2,327 מיליארד שקל תוך העמדת בטוחות משמעותיות לביצוע העסקה".
סיידוף מציע למחזיקי האג"ח חבילה הכוללת 490 מיליון שקל במזומן, 1.45 מיליארד שקל באג"ח, 3% ממניות אפריקה נכסים בשווי כ-74 מיליון שקל, מנגנון אפסייד בשווי של כ-40 מיליון שקל במקרה של הנפקת דניה סיבוס, וכן הטבות נוספות.
חברת אפריקה ישראל חייבת 3 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח שלה ב-3 סדרות אג"ח (כ"ו, כ"ז, כ"ח). אשתקד מונה לחברה שהייתה בשליטת לב לבייב נאמן במטרה להגיע להסדר נושים ולמצוא בעלים חדשים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  של צד אחד בלבד?! (ל"ת)
  פרשנות 18/12/2017 12:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  האם מתחת לרדאר אושרו תנאי שכר? (היום)
  אבא 17/12/2017 19:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם כן, בושה
  סגור