נתניהו ייפגש עם שולץ - למנוע את סגירת המפעל בירושלים

שולץ מרכך את המכה: "המטה יישאר בישראל; ללא פיטורים - טבע חשופה להשתלטות"
 |  (7)
בנימין נתניהו. אסי שביט יצטרף לקמפיין שלו?, צילום: גדעון מרקוביץ
ראש הממשלה, בינימין נתניהו פועל למנוע את סגירת המפעל של טבע בירושלים.  נתניהו צפוי להיפגש עם מנכ"ל טבע, קאר שולץ בתחילת שבוע הבא.
מוקדם יותר פנה  שולץ לראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי ישמור על המטה של החברה העולמי - בישראל. שולץ אמר בנוסף את מה שכולם יודעים: טבע חשופה להשתלטות ללא צעדים קיצוניים. החברה בישרה מוקדם יותר על פיטורי 14,000 עובדים ברחבי העולם, מהם 1,700 בישראל. טבע -0.97% טבע 5,102 -0.97% טבע בסיס:5,152 פתיחה:5,105 גבוה:5,159 נמוך:5,058 תמורה:33,787,360 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תסגור מפעלים בישראל, ושולץ מנסה לרכך את המכה על רקע הביקורת בדמות הטבות מס של 22 מיליארד שקל בשנים האחרנות. המניה מזנקת ב-15% בוול סטריט למעל מחיר של 18 דולרים.
שולץ לנתניהו:
"כבוד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו,
שמי קאר שולץ, ואני כותב לך מתוקף תפקידי כמנכ"ל חברת טבע.
כפי שהשתקף בתוצאות הכספיות שפרסמה טבע ברבעון השני והשלישי של שנת 2017 , החברה נמצאת במצב קשה ומורכב מאוד. האתגרים הניצבים בפני טבע כוללים ירידה במכירות של תרופת הקופקסון עקב כניסת מוצר גנרי לשוק, ירידה במכירות וברווחים מעסקי הגנריקה בארה"ב, השוק המשמעותי ביותר שלנו, והתמודדות עם חוב כבד בסך 35 מיליארד דולר".
"דירקטוריון טבע הטיל עליי לבצע תפנית עסקית דרמטית בחברה בטווח הקצר עד הבינוני, במטרה ליצור ערך לכל בעלי העניין של החברה – מיליוני המטופלים שלנו, בעלי המניות ועובדי טבע ברחבי העולם. במהלך החודש האחרון הקדשתי את זמני ומרצי לבחון מקרוב את הפעילות של טבע ברחבי העולם. נוכחתי לדעת כי המציאות העסקית הנוכחית מחייבת פעולה מידית ומשמעותית אשר תבטיח את עתיד החברה. ללא נקיטת צעדים נמרצים בשבועות ובחודשים הקרובים גוברת החשיפה להשתלטות פוטנציאלית על ידי מוסדות פיננסיים או גורמים אקטיביסטים בעלי אינטרס אישי - והסיכון ממשי. בהתאם לכך, הצגנו היום תכנית רה-ארגון מקיפה, החיונית להשבת הביטחון הפיננסי והיציבות העסקית של טבע. אנו נפחית באופן משמעותי את בסיס העלויות של החברה, נפשט נפשט ונייעל את הארגון, נגביר את היעילות והפריון ובכך נשפר את הביצועים העסקיים, הרווחיות ותזרים המזומנים".
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  שיבוא להיפגש איתי עסק משפחתי קטן שהמדינה גונבת ממנו מס (ל"ת)
  תום 15/12/2017 08:03
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • 6.
  אינטרסנט שמחפש רק תמונה להראות שכאילו יעזור (ל"ת)
  תום 15/12/2017 08:02
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 5.
  סולדריות חברתית
  תומר ציון 15/12/2017 07:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כולנו אבל כולנו עם עובדי טבע היקרים אנחנו המשקיעים איתכם המשקיעים הקטנים קוראים לכל עם ישראל לקנות מוצרי טבע וחברות הבנות שלה כגון אביק אם הולכים לבית המרקחת לא להיתבייש לבקש מהרוקח מוצרים של טבע אחלה חברה שנותנת פרנסה לכל כך הרבה ספקים (וצדקות ותרומות של תרופות בגלוי ובסתר) ביחד תעשו חייל ברכה והצלחה בריאות שמחה מזל וברכה לכל עובדי טבע והספקים היקרים ובני ביתם פרנסה בשפע אמן נעבור את המשבר הזה אמן חג אורים שמח אל תשבתו ביום ראשון חבל מאוד ולכל מי שעשה שם שחיתות או רמאות אין ברכה בכסף הזה וחבל ויבואו איתו חשבון הן בעולם הזה והן בעולם הבא תודה רבה לכל מי שיישתף ויעשה לייק וגם לאלה שיקללו אותי ויענו בציניות
  סגור
 • 4.
  טבע - דמגוגיה ומציאות
  אביאל שץ 14/12/2017 23:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבעיה של הנהלת טבע היא לתשלום חוב של כ-40 ביליון דולר. סכום רציני לכל הדעות. מול הסכום הזה מתגמד הסכום שנטלו מנהלי החברה בשכר, פיצויים, מצנחי זהב ותמריצים. כל אלו מרגיזים, מרתיחים ולא ראויים - אך אינם הבעיה. המדינה סייעה לטבע בבנית השתית שלה. סייעה בפריצה השיווקית. סייעה בהקמת מקומות עבודה. העזרה היתה אפקטיבית. טבע גדלה והתפתחה. טבע מעסיקה עובדים, בישראל ובעולם. פיטורי עובדים לצרכי התייעלות הנם מעשה חיובי. במסגרת סגירת מפעלים שלמים הנם מעשה בלתי שקול. בהשוואה לחוב של 40 ביליון דולר, לעובדים המפוטרים ולסגירת המפעלים אין השפעה של ממש. כל אלו נעשים במסגרת של "ניצול ההזדמנות". אז מה קורה באמת? טבע רכשה נכס, שהוערך על ידי המוכר והקונה ב-40- ביליון דולר. הרכישה היא תמורת מניות ותשלומים. המוכר חשב שהעסקה טובה והסכים לקבל חלק משמעותי במניות של טבע, שלא כצפוי אבדו מערכן. הנכס שנרכש הניב כבר בליוני דולר. הנכס הוא רב ערך. טבע היא חברה בעלת ערך נכסי עצום, כל המהלך הנוכחי מטרתו לקצץ וליעל. הקושי הוא שזה נעשה על ידי פגיעה בעובדים, במשק הישראלי, באמון של השוק הפיננסי. הפתרון פשוט...
  סגור
 • 3.
  המדינה
  פתרון 14/12/2017 21:47
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תקנה את המפעל בירושלים
  סגור
 • 2.
  את אלה שמייצרים כסף מפטרים אלה שנהנים מהכסף משאירים (ל"ת)
  עמיחי 14/12/2017 18:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  ביבי תלמד משולץ. לפעמים צריך לקבל החלטות כואבות ולא פופ
  ehudhl 14/12/2017 17:53
  הגב לתגובה זו
  1 2
  לריות כדי לדאוג לעתיד טוב יותר.
  סגור