משה אשר: "טבע גלובאלית, בעייתי להוסיף תנאים שיגבילו את הפיטורים"

אשר: "למרות שהמשק בתעסוקה מלאה והפרמטרים מצוינים מדובר באירוע מצער"
 |  (3)
משה אשר, צילום: יוני המנחם
מנהל רשות המסים, משה אשר, אמר היום בכנס של לשכת רואי החשבון בנוגע לפיטורים הצפויים בטבע כי זה בעייתי להוסיף תנאים לחוק עידוד השקעות, שכן מדובר בחברה גלובאלית שיכולה לפעול בכל העולם. לדבריו, למרות שהמשק בתעסוקה מלאה והפרמטרים מצוינים מדובר באירוע מצער.
משה אשר: "מפעל  שנסגר בקריית שמונה, כאשר אין בפריפריה הרחוקה מקורות תעסוקה חליפיים זמינים זה מאוד בעייתי. האמת - זה לא מגיע למדינה, טבע הפסידה בעסקה כושלת במקום אחר בעולם, וגם בישראל משלמים את המחיר. זה קודם כואב לעובדים שחלקם משתכרים שכר מינימום, ועל זה יש להוסיף את המשק המשני שסובב את החברה שגם נפגע".
"היום כשרוצים לקבל יציבות בהטבות או מענקים אז צריך לבוא עם תוכנית עסקית בין היתר תעסוקה. בחוק עידוד השקעות הון הרגיל אין התחייבות כזו. נתנו שיעורי מס נמוכים כדי להתחרות בעולם. וזו הסיבה שנתנו שיעור מס נמוך. אם קבלת מענקים אתה מחויב ואם לא אתה מחויב להחזיר את המענקים. טבע הייתה בצד ההכנסות, פשוט היא הייתה גדולה, אז יש לה יותר רווחים ולכן הטבות גדולות יותר. בעבר כשהיו מסלולים של פטור -  שם "הספיגה" של הכסף השוטפת הייתה קטנה יותר מאשר בשנים האחרונות, וטבע ספציפית במסגרת הרווחים הכלואים שילמה 2 מיליארד שקל. יכול להיות שהיום לא היה מהיכן לחלץ את הכספים האלה, האם כתוצאה מכך להוסיף תנאים לחוק? זה מאוד בעייתי, טבע היא כבר מזמן בינ"ל למרות שהבסיס שלה הוא  ישראלי אבל היא יכולה לפעול בכל העולם. אך אין ספק שנדרשת כאן מחשבה וכאן גם משרד האוצר וגם משרד הכלכלה פועלים הבוקר כדי לסייע לעובדים".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  נתנו הטבות מס כדי להתחרות בעולם . ומה עם כיל ?????????? (ל"ת)
  שקרן 14/12/2017 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  בעצם מודים שטבע קיבלה הטבות כי היא יכולה לעזוב בישראל
  גועל נפש 14/12/2017 15:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעומת כיל שלא יכולה לעזוב ולכן ידפקו את משקיעי כיל שישלמו את מס שישנסקי את קציר המלח ואת השגיאות של עידן עופר. ואילו את טבע עוזבים. לא יאומן איך גפני מינה את רוזנטל לועדה נגד כיל . אבל לא יעזור כלום טבע לא תתאושש שנים. כל עליה לצורך ירידה וכיל חברה שאף אחד כבר לא סופר בעולם. וכמו ששטייניץ רץ לחפש משקיעים לגז אחרי שהבריחו מפה את כולם . ככה יהיה עם כיל. ממשלה מיושנת עם מניית זהב עוד קלישאה של מתן על תנאי. מי יתקרב לממשלת ישרא הל החזירית
  סגור
 • 1.
  משה אשר קשקשן גדול
  אזרח משלם מיסים כחוק 14/12/2017 13:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הקשקשן הלאומי משה אשר, לא בדק בכל שנות כהונתו את מה שקורה בטבע בנושא מס וחלוקת דבדנדים.
  סגור