למרות אמזון - המלצה שורית על מניות הקניונים: "נצלו את הירידות"

למרות החשש בצל כניסתה של אמזון לישראל בווליו בייס קובעים: "הקניונים כאן כדי להישאר"; ,תראו את האפסייד לעזריאלי ומליסרון
 | 
מגדל עזריאלי, צילום: BizTV
מניות הקניונים בשוק המקומי מליסרון -0.27% מליסרון 18,600 -0.27% מליסרון בסיס:18,650 פתיחה:18,550 גבוה:18,720 נמוך:18,390 תמורה:6,191,440 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , עזריאלי קבוצה -1.9% עזריאלי קבוצה 21,720 -1.9% עזריאלי קבוצה בסיס:22,140 פתיחה:22,160 גבוה:22,160 נמוך:21,680 תמורה:17,851,412 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו ביג -0.85% ביג 25,610 -0.85% ביג בסיס:25,830 פתיחה:25,830 גבוה:25,950 נמוך:25,360 תמורה:1,527,895 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ספגו ירידות חדות על רקע הדיווחים כי אמזון בוחנת כניסה לישראל, וזאת בצל החשש מאבדן נתח שוק לטובת הרכישות המקוונות. עם זאת, האנליסט שי ליפמן מווליו בייס, קובע הבוקר נחרצות: "הקניונים כאן כדי להישאר", וזאת תחת ההנחה כי מה שקורה בארה"ב בתחום הקניונים, שונה מישראל.
ליפמן: "רק אתמול נתבשרנו על שתי עסקאות רכישה בתחום: מגדל רכשה את 'סטריט מול' ברמת ישי, ביג רכשה מחצית מקניון בת ים. הפדיונות בקניונים ברבעון השלישי הצביעו אמנם על ירידות קלות לעומת הרבעון המקביל, אבל בשנה שעברה חגי תשרי נפלו ברבעון השלישי והשנה הם חלו באוקטובר, להערכתנו, הפדיונות באוקטובר יצביעו על עלייה של מעל 6% לעומת שנה שעברה בשל חגי תשרי ובנובמבר עלייה גבוהה אף יותר של מעל ל-6% בפדיונות בשל חגיגות ה "בלאק פריידי" שנוצלו כמנוף שיווקי וסחפו קונים רבים".
"אין ספק שהקנייה המקוונת היא לא טרנד חולף והיא כאן כדי להישאר, עם זאת היא תשתלב בחיינו גם ובעיקר דרך החנויות והרשתות המסורתיות. הקניונים בארץ ובעולם כאן כדי להישאר. היכן שיש שטחי מסחר עודפים - בעיקר בארה"ב, קניונים ישנים בעלי מיקומים לא אטרקטיביים ימשיכו להיעלם. אסור להסיק מכאן למה שקורה בישראל: פה נראה שינויים מסוימים בתמהיל החנויות, ואין ספק שקניוני העתיד יצטרכו לספק חוויות קנייה ויפתחו את שעריהם יותר למסעדות, מכוני כושר, בתי קולנוע וספא למיניהם, אבל לא נראה בארץ תופעה של קניוני רפאים".
מאז הפרסום שאמזון מנהלת משא ומתן לשכירת מחסני ענק במרכז הארץ, שישמשו להקמת פעילות תפעולית ואספקת מוצרים לשוק המקומי, הגיבו מניות עזריאלי ומליסרון בירידות חדות. לדברי ליפמן: "כשמהלך זה יבשיל הוא ייתמך בהקמת אתר מכירות ייעודי לצרכנים הישראלים. אנו רואים בהיסטריה שאחזה בשוק כי זמנם של הקניונים עבר, כמיותרת, להערכתנו כדאי לנצל את הירידות במניות מליסרון ועזריאלי ואף להגדיל את האחזקה בהן. להערכתנו תוצאות הרבעון הרביעי יהיו חזקות ויציגו עלייה בפדיונות, מה שיחפה על התוצאות של הפדיונות ברבעון השלישי. ברמה שנתית יציגו להערכתנו הפדיונות יציבות, וזה מה שלהערכתנו, אנחנו צפויים גם לראות בטווח הבינוני בשנתיים שלוש הבאות".
ליפמן משמר את ההמלצה 'קנייה' לעזריאלי ולמליסרון, במחיר יעד של 224 שקל לעזריאלי (אפסייד של 21%), ומחיר יעד של 220 שקל למליסרון (אפסייד של 35%).
"הגידול הטבעי באוכלוסייה בישראל שעומד בקצב נאה של כ-2% יחד עם העובדה כי לא נמצאים כיום קניונים בייזום, מה שמקטין את התחרות העתידית לפחות ב-10-5 שנים הקרובות, וישאיר את מצב התחרות דומה למצב הקיים היום, ימתן מאד את הפעילות,  ימתן מאוד את ההשפעות של הקניות המקוונות. מעל לכל זה, להערכתנו ההבנה כי פעילות האונליין חייבת אחיזה גם בשטח, ישאירו את הקניונים בתמונה ויביאו לא מעט שחקנים שלא היו פעילים בתחום לשכור שטחי מסחר", סיכם ליפמן.
מניית עזריאלי בחודשים האחרונים:
מניית מליסרון בחודשים האחרונים:

מניית ביג בחודשים האחרונים:

 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה