פתאל ורשת פנדוקס חתמו על עסקת המלונות הגדולה באירופה ב-800 מיליון ליש"ט

במסגרת העסקה רוכשת חברת פנדוקס 20 מבתי המלון של רשת JURYS INN מידי קרן הפרייבט אקוויטי LONE STAR בתמורה לכ- 680 מיליון ליש"ט ופתאל רוכשת 36 הסכמי ניהול ושכירות בכ- 120 מיליון ליש"ט
 | 
דוד פתאל, צילום: יח"צ
קבוצת פתאל הודיעה היום כי רכשה את הניהול וההשכרה של 36 בתי מלון של רשת JURYS INN באי הבריטי ובאירלנד בתמורה לכ- 120 מיליון ליש"ט. 
העסקה הנוכחית שנחתמה לתקופה הנעה בין 25-35 שנה, תגדיל משמעותית את מספר המלונות של פתאל  ל- 162 הכוללים יחד מעל 31 אלף חדרים בארצות גרמניה, האי הבריטי, ישראל, ספרד, בלגיה, אירלנד, איטליה, קפריסין, צ'כיה, הולנד, שוויץ, פולין הונגריה ואוסטריה. עם רכישת הניהול על בתי המלון הופך האי הבריטי לאזור השני בגודלו של ריכוז מלונות הרשת (42 בתי מלון), לאחר גרמניה בה מחזיקה החברה 56 בתי מלון בבעלות ובניהול.
החתימה על ניהול המלונות נעשתה כחלק מעסקת המלונות הגדולה ביותר שנחתמה באירופה, במסגרתה רכשה רשת בתי המלון השוודית פנדוקס PANDOX)) מידי קרן הפרייבט אקוויטי LONE STAR 20 בתי מלון בתמורה לכ- 680 מיליון ליש"ט.
רשת בתי המלון JURYS INN הוקמה בשנת 1839 באירלנד ונחשבת למותג מוביל באזור. הרשת נהנית מדירוג גבוה באתרי התיירות המובילים, בדגש על הסקטור העסקי ושיעור התפוסה בה מסתכם בכ- 79.5%. הכנסות החברה צפויים להסתכם בשנת 2017 בכ- 225 מיליון ליש"ט וה- EBITDA בכ- 60 מיליון ליש"ט. מדוחות החברה אנו למדים עוד כי, קצב הצמיחה השנתי של הרשת (CAGR) עומד על כ- 15.5% וההכנסה מחדר תפוס תעמוד על כ- 75 ליש"ט ליום.
יו"ר הדירקטוריון דוד פתאל מסר: "מדובר בעסקת המלונות הגדולה ביותר שנעשתה על ידי חברה ישראלית באירופה. העסקה הנוכחית תחזק את מעמדה של רשת פתאל באירופה ותהפוך אותה לרשת בתי המלון השניה בגודלה באי הבריטי . בעקבות העסקה יעלה מספר המלונות של הרשת ל 162 ומספר החדרים יעלה בכ-32% ללמעלה מ-31,000 חדרים. הכנסות החברה צפויות לעלות בכ-37% והעסקה צפויה לתרום לebitda בין 20-25 מיליון ליש"ט בשנה. יצוין, כי זהו אינו שיתוף הפעולה הראשון של רשת פתאל עם רשת בתי המלון פנדוקס, בשנת 2015 חתמה איתם פתאל על הסכם מכירה והשכרה של 18 מלונות בגרמניה. אנו נמשיך לפעול על פי תכניתנו האסטרטגית ולהעמיק את אחיזתנו באירופה באמצעות המותג "לאונרדו" ו"ניקס".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה