אקסלנס: תשקיעו בנכסי סיכון; ככה תשיגו תשואה

אמיר כהנוביץ' הכלכלן הראשי של אקסלנס: "תשקיעו באג"ח קונצרני בדירוגים נמוכים, שווקים מתעוררים, מניות טכנולוגיה ומניות קטנות"
 |  (4)
אמיר כהנוביץ, צילום: עודד קרני
בית ההשקעות אקסלנס בתחזית ורודה לשנת 2018. אמיר כהנוביץ', הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מעריך כי שוקי המניות ימשיכו לעלות.
קצב עליית רווחיות החברות יישאר חיובי, אך במגמת התמתנות (בניכוי השפעות רפורמת המס בארה"ב)", אומר כהנוביץ ומוסיף - "עליות אלה ברווחיות יתמכו בהמשך עליות במחירי המניות, אך עיקר ה'כוח' יהיה תלוי בהמשך פתיחת מכפילים, לאור ציפיותינו לאינפלציה וריבית נמוכות מהמגולם, מה שיאפשר תשואה ממוצעת של 5%-10% בשוקי המניות השונים"
בתחום הסולידי, מעריך כהנוביץ - "המרווחים עשויים לרדת עוד יותר. מרווחי האשראי באג"ח הקונצרני יישארו נמוכים. מרווחי האג"ח הקונצרני נכנסים אל 2018 סביב רמות השפל של השנים האחרונות  אך התנאים הכלכליים תומכים במרווחים נמוכים יותר".
עוד הוא מציין כי "תום כלי הריבית מאיים בעיקר על האג"ח הצמודות ומהווה סיכון נוסף להשקעה בו".
כהנוביץ ממליץ להשקיע ב-2018 בנכסי סיכון (Risk-On) כגון אג"ח קונצרני בדירוגים נמוכים, שווקים מתעוררים, מניות טכנולוגיה ומניות קטנות.
בקשר לכלכלה הישראלית טוען כהנוביץ: "צפויה ירידת מחירים בשורה של סקטורים, הריבית לא תעלה. האינפלציה בישראל צפויה להסתכם ב-0.3% בלבד. מדד המחירים לצרכן בישראל יתקשה להערכתנו לעלות בעשר השנים הקרובות. קצב עליית השכר בישראל הולך ומתמתן והנתון האחרון שפורסם בשנת 2017 הצביע על האטה לקצב שנתי של 1.3% בלבד לחודשים יולי-ספטמבר.
"עליית שכר מתונה כל כך במשק צומח מסתדרת רק עם צפי לירידת מחירים. גם ניתוח פרטני של סעיפי המדד מלמד שכמעט כולם צפויים להישאר מרוסנים: לדוגמה, סעיף הדיור (המשקף את מחירי שכר הדירה) - קצב העלייה צפוי להערכתנו להתמתן לקצב של 1.4%-1.6% לעומת 2.2% השנה (מעודכן לאוק' 2017), בעיקר בשל רמות גבוהות של גמר בניה המתוכננות לשנת 2018.
"מחירי המכוניות צפויים להמשיך לרדת, בשל הצפה של שוק היד שנייה בעקבות רמות גבוהות מאד של רכישות רכבים חדשים ובשל קפיצת איכות משמעותית ברכבים החדשים. הלבשה והנעלה - צפוי להמשיך לרדת, גם בשל מהלכים שמבצעים קמעונאיים בישראל מול האינטרנט.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הערה
  כלכלן 13/12/2017 16:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אמיר כהנוביץ, נראה לי שאתה לא מכיר את הנתונים. השכר במשק הישראלי טס לשמיים בשנה האחרונה
  סגור
 • 3.
  תשקיע אתה בנכסי סיכון (ל"ת)
  יניב 13/12/2017 16:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מסתבר שסיכון זה לא מילה גסה מר האוזר (ל"ת)
  סיכון 13/12/2017 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 1.
  ביטקוין זה נכס סיכון ?
  שאול השואל 13/12/2017 15:10
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הבנתי שנותן תשואה לא רעה
  סגור