תדאה נסחרת ב-20 מיליון ומדווחת על מימוש שיניב רווח של 11 מיליון דולר

חברת ההחזקות תדאה במימוש מוצלח - מוכרת 65% ממניות נוגה שעוסקת בעיבוד שבבי, לפי שווי של 34 מיליון דולר
 |  (1)
תדאה נסחרת ב-20 מיליון ומדווחת על מימוש שיניב רווח של 11 מיליון דולר
תדאה מדווחת על מימוש אחזקתה בנוגה - החברה צפויה למכור את מניותיה (65%) בנוגה, העוסקת בעיבוד שבבי, לפי שווי חברה של 34 מיליון דולר וברווח של 11 מיליון דולר. תדאה נסחרת בשווי של כ-20 מיליון דולר, כך שכמובן שמדובר על עסקה מאוד מהותית מבחינתה.
נוגה היא אחזקתה העיקרית כשלצידה יש לה אחזקות בתחומי הטכנולוגיה. 
על פי הדיווח, ימכרו תדאה ופאשה (המחזיקה ביתרת המניות) את נוגה, כאשר התמורה (34 מיליון דולר) תחולק בינהם. סך של 3 מיליון דולר מתוך התמורה יופקד במועד השלמת העסקה בידי נאמן לצורך הבטחת התחייבויות המוכרות לשיפוי הרוכש במקרה של הפרה.
התמורה כפופה להתאמות לחוב פיננסי מוסכם שיוותר בנוגה בסך של 6 מיליון דולר בהשוואה לחוב הפיננסי כפי שיהיה בפועל ליום 31 בדצמבר 2017 ,ולהון חוזר מוסכם בהשוואה להון החוזר כפי שיהיה בפועל ליום 31 בדצמבר 2017 ,כאשר חישוב ותשלום ההתאמות יבוצע פעמיים, פעם אחת חישוב ביניים שייערך במועד השלמת העסקה על בסיס הערכה של החוב הפיננסי וההון החוזר ליום 31 בדצמבר 2017 ,ופעם שניה וסופית על בסיס הדוחות הכספיים המבוקרים של נוגה ליום 31 בדצמבר 2017.
השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של מספר תנאים מתלים שהעיקריים ביניהם: אישור בנק לאומי לעסקה, קבלת כל האישורים הרגולטוריים הדרושים לעסקה לרבות אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, אישור המדען הראשי ואישור מרכז ההשקעות.
עם סיום העסקה (אם וכאשר תושלם) תרשום תדאה בדוחותיה הכספיים רווח נקי לאחר מס בסך של כ- 11 מיליון דולר (כפוף להתאמות התמורה לחוב פיננסי והון חוזר), אם כי מדובר ברווח ברוטו - עליו יש לשלם כמובן מס.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תמונה מביכה, אין עורך באתר?
  אתר חובבני 06/12/2017 19:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עיבוד שבבי זה ממש לא מה שיש בתמונה
  סגור