לאומי שוקי הון מעלה המלצה לדלק רכב

"נדמה לנו שדלק רכב הגיעה לרמה שממנה הסיכוי לעלייה גבוה מהסיכון לירידה"
 |  (2)
מגמת מסחר, צילום: Istock
אייל דבי, מנהל מחקר ני"ע ישראלים בלאומי שוקי הון, העלה היום את ההמלצה למניית דלק רכב +0.47% דלק רכב 1,511 +0.47% דלק רכב בסיס:1,504 פתיחה:1,504 גבוה:1,518 נמוך:1,470 תמורה:1,654,215 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ל'משקל שוק' במחיר יעד של 30 שקלים למניה המגלם אפסייד של 7% על מחיר השוק, וזאת על רקע ההנחה כי "דלק רכב הגיעה לרמה שממנה הסיכוי לעלייה גבוה מהסיכון לירידה".
דבי: "שווי השוק הנוכחי של מניית דלק רכב גוזר מסקנה פשוטה: המשקיעים סבורים כי השפל אליו הגיעה החברה, מבחינת היקף מסירות הרכבים, קרוב לרמה המייצגת והנכונה. זו בוודאי לא מסקנה מופרכת, במידה רבה היא אפילו מתבקשת, והאמת היא שמי שאוחז בה גם יקבל לכך חיזוק בתקופה הקרובה. העניין הוא ששוק הרכב ככלל, כמו גם הפופולריות של דגמים מסוימים בפרט, מונעים לא מעט מפרמטרים מחזוריים, כך שמההיבט הזה, נדמה לנו שדלק רכב הגיעה לרמה שממנה הסיכוי לעלייה גבוה מהסיכון לירידה".
"חשוב לומר את הדבר הבא: השיפור החזוי במסירות הרכבים לא נמצא מעבר לפינה, וזה לא בלתי-אפשרי שהמציאות בזמן הקרוב תהיה הפוכה. עם זאת, בהסתכלות מעט יותר ארוכה, בהינתן עוצמת ההתדרדרות שהייתה, סביר יותר שהכיוון מכאן יהיה של עליה. במילים אחרות, השיפור יגיע - אבל זו תהיה נסיעה ארוכה. תחזית השוק: שוק ההון מתמחר את דלק רכב באופן עקבי, על פי מכפיל רווח תפעולי נקי )בניכוי מס( של 10 .בכפוף לחוב הפיננסי הנוכחי, כפי שמופיע במאזן של סוף הרבעון השלישי, הרי שהרווח התפעולי הנגזר משווי המניה מתכנס לכדי 400 מיליון בשנה. אם כך, זה לא עניין מסובך לשחזר ממנו את תחזית השוק המלאה".
"בשורה התחתונה, שוק ההון מתמחר את דלק רכב על פי אקסטרפולציה של השפל אליו הגיעו המסירות, אבל גם אם בתקופה הקרובה אלו אכן יהיו התוצאות, השיפור יגיע בשנים הבאות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כל הכבוד על ההמלצה. יצאתם מעפנים (ל"ת)
  שי 28/02/2018 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  תשואה נהדרת יחד עם דיבידנד
  העירקי 04/12/2017 13:38
  הגב לתגובה זו
  3 0
  חברה ששווה להחזיק בתקופה של אי וודאות לשוק. תשואת דיבידנד קבועה של מעל 10% בשנה. קשה מאד למצוא השקעה דומה לזאת. מעבר לכך, אכן נמצאת בשפל מסירות רכב. קל לתמחר חברות חלום במכפילים לא הגיוניים, אבל קשה לתמחר חברה בטוחה, במכפיל של מעל 10? מוזר...אבל לי לא איכפת. מחזיק בנייר, נהנה מדיבדנד שנתי נהדר, וישן בשקט בלילה.
  סגור