נובולוג לפני ואחרי - דו"חות טובים (לפני); דו"חות חלשים (אחרי)

ברבעון השלישי של השנה, נובולוג דיווחה על עלייה בהכנסות אבל ירידה ברווחים
 | 
בניין הבורסה בת"א, צילום: גטי אימג'ס ישראל
בינואר 2017 מכרו פימי ואהוד פוזיס 50% מחברת נובולוג שעוסקת בהפצת תרופות, לציבור, בתמורה ל-277 מיליון שקל, כלומר לפי שווי של  כ-555 מיליון שקל. ההנפקה הזו שונה מהנפקות ראשוניות אחרות שהיו עד אז - ראשית זו הנפקת אקוויטי גדולה (והבורסה היתה עמוסה בהנפקות אג"ח, אך פחות בהנפקות אקוויטי), ושנית זו הצעת מכר - הבעלים פשוט מוכרים לציבור מניות. לרוב החברה מנפיקה מניות לציבור, לפעמים הבעלים מצטרפים ומוכרים, וזה אגב, לא ממש סימן חיובי (למה הבעלים מוכר? האם הוא פחות מאמין בחברה?), ולעיתים ממש נדירות הבעלים מוכר בלי הנפקה של החברה.
ובכן, קרן פימי של ישי דוידי ואהוד פוזיס נפגשו עם כסף גדול, ומאז...התוצאות של החברה בירידה, אם כי מבחינת המניה אז אחרי שלוקחים בחשבון דיבידנד שחולק, מדובר בירידה צנועה של 8%.
ברבעון השלישי של השנה, נובולוג שמעבר להפצת תרופות ומכשור רפואי מספקת גם שירותים לוגיסטיים לניסויים קליניים, דיווחה על עלייה בהכנסות אבל ירידה ברווח. ההסבר – "פעילות החברה להגדלת יכולתה לקלוט גידול של לקוחות נוספים ו/או פעילות נוספת מלקוחות קיימים בתחום של הפצת התרופות ולקוחות נוספים ו/או פעילות נוספת מלקוחות קיימים בתחום של הסטריליזציה גרמו לירידה ברווח הגולמי הרבעוני". החברה גם נקטה בתהליכי רה-ארגון כדי לצמצם את העלויות.
הרווח הגולמי ברבעון השלישי ירד ל-16.7 מיליון שקל על הכנסות של 208.9 מיליון שקל, לעומת רווח גולמי של 18.4 מיליון שקל על הכנסות של 192.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון הסתכם ב-7.8 מיליון שקל והנקי ב-6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של 9.8 מיליון שקל ורווח נקי של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל.
בתשעת החודשים הראשונים של השנה התוצאות חלשות מאשר בתקופה המקבילה. ההכנסות אמנם עלו ל617 מיליון שקל לעומת 560 מיליון שקל בתקופה המקבילה, אבל הרווח הגולמי, התפעולי והנקי ירדו משמעותית, כאשר בשורה התחתונה החברה הרוויחה 18 מיליון שקל לעומת 24.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה