מימון ישיר השלימה גיוס של 320 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

במהלך ההנפקה התקבלו ביקושים בסך של כ-570 מיליון שקל, כמעט פי 3 מהיקף מהגיוס המתוכנן
 |  (1)
נתונים, צילום: Getty images Israel
מימון ישיר, מקבוצת ביטוח ישיר השקעות פיננסיות, השלימה עסקת איגוח נוספת של תיק הלוואות צרכניות, במסגרתה הנפיקה חברה ייעודית בבעלות מלאה (SPV) של מימון ישיר סדרה של אגרות חוב המגובות בתזרים מזומנים של תיק הלוואות רכב בהיקף של כ-320 מיליון שקל לגופים מוסדיים.
החברה התכוונה במקור לגייס סכום של 200 מליון שקל. לאור העובדה שבמהלך ההנפקה התקבלו ביקושים בסך של כ-570 מיליון שקל, כמעט פי 3 מהיקף מהגיוס המתוכנן, הגדילה החברה את היקף הגיוס לסך של 320 מליון שקל. הריבית (צמודת מדד) נקבעה על 1.9% לעומת ריבית המקסימום שעמדה על 3%. האג"ח מדורגות על ידי מידרוג ב-Aa2 באופק יציב.
מימון ישיר עוסקת במתן אשראי צרכני למגוון מטרות בינהן הלוואות לרכישת כלי רכב, הלוואות צרכניות לכל מטרה, הלוואות לרכישות בסכומים גדולים בבתי עסק ולאחרונה גם הלוואות לעסקים קטנים. מימון ישיר מנהלת כ-5.2 מיליארד שקל הלוואות פעילות (כולל צדדים שלישיים). קצב המכירות השנתי של הלוואות חדשות לרכב עומד על כ-2.5 מיליארד שקל. בתחילת השנה נכנסה מימון ישיר לתחום האשראי הקמעונאי לעסקים קטנים - כאשר הדגש הוא על מתן הלוואות, ללא בטחונות. זאת, בניגוד למערכת הבנקאית שדורשת בטחונות.
לאומי פרטנרס חתמים הובילו את ההנפקה. עוה"ד אודי אפרון ועומר טיקולסקי ממשרד מ.פירון ושות' ליוו את ההנפקה.
אורן שקדי סמנכ"ל הכספים של מימון ישיר: "אנחנו שמחים שהצלחנו במהלך נוסף של שילוב שוק ההון בתחום האשראי הצרכני ורואים בגורמים המוסדיים שותפים עסקיים מרכזיים של החברה. מימון ישיר נמצאת במגמת צמיחה עקבית ומתמשכת ובכוונתנו להמשיך בגיוון מקורות האשראי למימון הפעילות. אנו מודים לגופים המוסדיים על השתתפותם בגיוס."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שוק הרכב ואיג"וח מזכיר לי
  שחף 03/12/2017 23:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בועה אחרת שהיית בארץ אחרת על משכנתאות. תמיד יש פראיירים שיהיו מוכנים לסכן כסף
  סגור