פימי לא מצליחה להשביח את רקח (בינתיים)

רקח עדיין בסוג של מפנה עסקי; בינתיים היא רושמת הפסד גדול בעיקר בגלל רישום אופציות למנהלים ולעובדים; ההכנסות בירידה
 |  (3)
פימי לא מצליחה להשביח את רקח (בינתיים)
רקח -0.58% רקח 2,398 -0.58% רקח בסיס:2,412 פתיחה:2,412 גבוה:2,412 נמוך:2,351 תמורה:78,763 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שנרכשה על ידי פימי לפני כשנתיים לא מתרוממת. לחברה שמפתחת ומייצרת תרופות, לצד פעילות שיווק של תרופות, קוסמטיקה וויטמינים, היו תוכניות גדולות, אבל בינתיים  מה שגדל זו השורה התחתונה.
החברה הפסידה ברבעון השלישי קרוב ל-7 מיליון שקל, על הכנסות של 52.4 מיליון שקל, בעוד שבתקופה המקבילה הסתכם הרווח ב-1.5 מיליון שקל, על הכנסות של 56.4 מיליון שקל.
בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ההפסד ב-18 מיליון שקל על הכנסות של 153.7 מיליון שקל, לעומת רווח של 1.2 מיליון שקל על הכנסות של 168 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
הגידול בהפסדים מטעה - החברה אמנם רחוקה מלהבריק, אבל ההפסדים הכבדים נובעים משערוך של האופציות למנהלים ולעובדים - בתעשת החודשים הראשונים ההוצאה הסתכמה ב-20.6 מיליון שקל, וברבעון השלישי ב-9.8 מיליון שקל. לשערוך יש השפעה על דו"ח רווח והפסד, אבל לא על התזרים מזומנים. בנטרול השערוך של האופציות התוצאות עדיין חלשות, אבל פחות.
הנהלת רקח מדגישה את אסטרטגיה ארוכת טווח של החברה - "האסטרטגישה שלנו  רואה בפעילות היצרנית של תרופות גנריות בתחומי ליבה מתמחים לשוק המקומי ולחו"ל את מוקד פעילותה לשנים הבאות" כותבים מנהלי החברה, "בהתאם לאסטרטגיה זו החברה ממשיכה לפעול בשני אפיקים מרכזיים.
"האפיק הראשון: הובלת תהליכים תשתיתיים במפעלי החברה הכוללים, בין היתר: השקעה נרחבת בתשתיות הייצור במטרה להרחיב ולייעל את כושר הייצור; התאמת התשתיות והתהליכים לדרישות הרגולציה המתקדמות ביותר; פעילות בתחום המו"פ לצורך התאמת תיקי החברה לחו"ל והרחבת מגוון מוצרי החברה בתחומי ההתמחות ופעילות ממוקדת לאיתור שווקים למוצרי החברה בחו"ל.
"תהליכים אלה, מתפרסים על פני שנים רבות, בין היתר בשל השפעת מרכיב הרגולציה עליהם. במהלך התקופה הנסקרת המשיכה החברה לפעול באפיק זה ובין היתר התקבלו אישורי GMP לשני מפעלי החברה; נמשכה תוכנית ההשקעות בתשתיות המפעלים ובאוטומציה – אשר באה לידי ביטוי, בין היתר, בעלייה בתפוקות המפעלים ובהיקף מכירות מוצרי התעשייה בשוק המקומי; בקליטת קווי ייצור חדשים; בהגשת תיק תרופתי ראשון של החברה לרישום באירופה ובהמשך קידום הפעולות להרחבת השקעות החברה בתחום המחקר והפיתוח וליצירת אפיקים להתרחבותה לשווקים בחו"ל.
"האפיק השני: התכנסות אסטרטגית לתחומי הליבה של החברה ויציאה מפעילויות הפסדיות או כאלה שאינן בתכנית הצמיחה העתידית של החברה. בהתאם לכך, ביום 21 בנובמבר 2017 בוצע גמר חשבון סופי לעסקת המכירה של סנטר פארם.
"החברה הרואה בפעילות היצרנית והשיווקית של תרופות גנריות, ויטמינים ומוצרי OTC את עיקר עיסוקה ומיקודה העסקי. החברה משוכנעת כי מכירת זו בצד צמצום פעילויות נוספות של המגזר הקמעונאי יאפשרו לה להאיץ את הפיתוח והצמיחה בתחומי הליבה תוך שיפור הרווחיות".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איזה כתב אהבל - אם ככה כל הניתוחים עדיף שיפרסמו סרטים (ל"ת)
  אנליסט 30/11/2017 19:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 2.
  גם המניה ירדה מאז שנכנסו (ל"ת)
  מני 30/11/2017 19:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כתב לא מבין כלום (ל"ת)
  בושה 30/11/2017 16:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור