רמז נוסף לחולשה בשוק הדירות...

התוצאות של קליל המובילה בתחום מערכות האלומיניום בירידה - ביטוי נוסף לחולשה בשוק הדירות
 |  (5)
בתים בבנייה, צילום: Bizportal
התוצאות של חברת קליל  הן אינדיקציה טובה למצב שוק המגורים. קליל היא היצרנית המובילה בארץ של מערכות אלומינים, ובלשון פשוטה – חלונות מכל הגדלים ומכל הסוגים.
החברה פועלת בעיקר בתחום הבנייה החדשה והשיפוצים כאשר השימוש במוצרי החברה הוא בדירות מגורים, בבתים פרטיים ומבני ציבור.
קליל בשנים האחרונות "פרחה" עם הגידול בשוק הדירות למגורים, כשבהתאמה היא הגדילה בהתמדה את הרווחים וההכנסות. אבל, ברבעון השלישי של השנה המגמה, כך נראה מתהפכת – ההכנסות של החברה ירדו ל-95.7 מיליון שקל, לעומת 98.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה הזו בשיעור של 3.3% נבעה, לטענת מנהלי החברה – "מהקיטון בכמויות המכירה בתחום הפרופילים".
השאלה היא האם מדובר על שינוי מגמה? בפועל, היקף הבנייה אכן מצטמצם בחודשים האחרונים על רקע קיפאון מסויים בעסקאות, בעיקר בגלל שאנשים יושבים על הגדר ומחכים לראות האם תוכנית מחיר למשתכן תצליח. עם זאת, עושה רושם שתוכנית הדגל של שר האוצר, משה כחלון מתקדמת לכיוון של הגדלת פעילות, ואם כך, ייתכן שהיקף הבנייה בפועל יחזור לעלות.
בינתיים התוצאות של קליל כאמור מלמדות על קיפאון וירידה בפעילות הבנייה בארץ. הירידה ברבעון מגיעה אחרי חצי שנה טובה ביחס לתקופה המקבילה כך שבסה"כ בתשעת החודשים הראשונים של השנה מכרה קליל ב-291.8 מיליון שקל, לעומת 287.4 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2016.
בשורה התחתונה הרווח ברבעון האחרון הסתכם ב-15.2 מיליון שקל, לעומת 16.8 מיליון שקל, ברבעון  המקביל. הרווח בתשעת החודשים הראשונים, הסתכם ב-45.2 מיליון בהשוואה ל-47.3 מיליון בתקופה המקבילה.
במקביל לפרסום הדו"חות אמר   יו"ר קליל, צורי דבוש: "תוצאות הרבעון השלישי ותשעת החודשים הראשונים של שנת 2017 משקפות את יכולתה של החברה להפגין המשך שיפור בפרמטרים התפעוליים, גם בתוך סביבה תחרותית מאתגרת. אנו ערוכים ופועלים להמשך צמיחה גם לטווח הארוך, ובתוך כך ממשיכים להשקיע בפיתוח ועיצוב מוצרים ושירותים חדשים ואיכותיים. בחודש האחרון השקנו תעודת אחריות מורחבת בת 7 שנים למוצרי החברה וכן מערכת חלונות חדשה ״קליל באוהאוס״, כל זאת כדי לתת את המענה הטוב ביותר לקהל לקוחותינו. בתוך כך, אנו ממשיכים לשתף את בעלי המניות בהצלחות וההישגים של החברה והחלטנו להאריך את מדיניות חלוקת הדיבידנד הנוכחית עד לסוף שנת 2019״.
 אריה (ריצ'י) ריכטמן, מנכ"ל קליל: "תוצאות הרבעון השלישי מציגות שמירה על נפחי הפעילות, וזאת על-אף האתגרים החיצוניים בסביבתנו העסקית – עליית מחיר חומר הגלם אלומיניום, שינויים בשער החליפין והתמורות בענף הנדל"ן - המשפיעים על כלל השחקנים הפועלים בתחום. קליל ממשיכה לשמור על רמה גבוהה ביותר של שירות מצוין ללקוחותיה, ומבלי להתפשר על איכות מוצריה. לאחרונה, נבחרה קליל, שנה שניה ברציפות, כמותג-על "סופרברנדס" בתחום עיצוב הבית".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  יש היצע ענק שלא יעבדו עלכם טרולי נדלן
  מנשה 30/11/2017 10:55
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מחירי הדיור בקריסה ,אין מחסור להפך יש מלאי עצום ולמעשה ,עצרו בנייה בגלל ירידת מחירים 120,000 התחלות בנייה. 48,000 דירות קבלן חדשות לא מכורות . 89,000 דירות יד שניה חודשים רבים . משרדי תיווך מפוצצים. חברות בניה סיניות בדרך ,ירידות 40%.
  סגור
 • 3.
  יהיה עוד יותר מחסור בדירות כי בונים פחות וזה יתפוצץ
  יושון 29/11/2017 20:39
  הגב לתגובה זו
  0 8
  יהיה עוד יותר מחסור בדירות כי בונים פחות וזה יום אחד יתפוצץ . הרבה מאוד אנשים יושבים "על הגדר" לראות לאן תתפתח תוכניתו של כחלון.
  סגור
 • 2.
  אסון לקנות דירה
  כלכלן 29/11/2017 19:27
  הגב לתגובה זו
  12 1
  מחירים הזויים לאחר 8 שנים של עליות הבועה בדרך מטה
  סגור
 • 1.
  כל הרמיזות והרבה וכחלון אטום לא מזיז לו.דביל ?או גאון? (ל"ת)
  V 29/11/2017 18:55
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • נראה שמס דירה3הרס את הכלכלה המדינה איבדה ים הכנסות.דביל (ל"ת)
  H 30/11/2017 08:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור