מניית קרדן אן.וי מזנקת ב-20%

החברה הבת נכנסת לגיאורגיה בעסקה של 122 מיליון שקל
 | 
סער ברכה, צילום: יח"צ
קבוצת התשתיות תהל, החברה בת של חברת האחזקות {קרדן אן.וי}, נכנסת לגיאורגיה. הקבוצה זכתה בפרויקט להקמה ולשדרוג של מערכת הביוב בעיר פוטי בגיאורגיה, הסמוכה לים השחור, תמורת כ-105 מיליון שקל (כ-30 מיליון דולר). מניית קרדן אן.וי מזנקת כעת ביותר מ-18% במחזור סחר של 650 אלף שקל, לעומת מחזור יומי ממוצע של 157 אלף שקל בלבד בחודש האחרון.
הפרויקט יבוצע עבור חברת המים הגיאורגית והוא צפוי לכלול התקנת 112 ק"מ צנרת ביוב, שיפוץ 7 ק"מ צנרת קיימת והסרת 30 ק"מ צנרת ישנה בעיר. כמו כן, יוקמו 2 תחנות שאיבה חדשות וישופצו 26 תחנות שאיבה קיימות. עבודות ההקמה צפויות להימשך כ-30 חודשים ולאחר המסירה ללקוח, תחל תקופת בדק של 12 חודשים. כ-10% מהתמורה בפרויקט ישולמו כמקדמה, והיתרה תתפרס לאורך משך הפרויקט בהתאם לעמידה באבני דרך להתקדמות הפרויקט.
זו הזכייה השנייה של תהל בחודש האחרון, לאחר שבשבוע שעבר זכתה במכרז להקמה של מערכת לאספקת מים לעיר Nagercoil בהודו, תמורת כ-102 מיליון שקל (כ-29 מיליון דולר).
סער ברכה, מנכ"ל קבוצת תהל,: "הזכייה שלנו בפרויקט בגיאורגיה היא חלק מהאסטרטגיה שלנו לחדור לשווקים נוספים במזרח אירופה. בשנים האחרונות זכינו בפרויקטי תכנון-ביצוע משמעותיים ברומניה, ברוסיה ובסרביה, וכעת אנחנו רושמים הצלחה גם בגיאורגיה. ממשלת גיאורגיה הכריזה על תוכנית לאומית לפיתוח תשתיות המים והשפכים, שבמסגרתה מוקמות תשתיות חדשות המאפשרות הולכת מים, טיפול בהם והפצתם לערים ולכפרים, להולכה ולטיפול בשפכים וכן לשיפוץ ולשדרוג תשתיות קיימות. התוכנית ממומנת בתמיכת בנקי פיתוח בינלאומיים וכן מתקציבים מקומיים משמעותיים".
ההתרחבות במזרח אירופה מגיעה בהמשך להתרחבות  בהודו ובאפריקה. מתחילת השנה זכתה תהל ב-4 פרויקטים לתכנון והקמה של מערכות לטיפול ואספקת מים בהודו, בהיקף כולל של של כ- 485 מיליון שקל. כמו כן, חתמה בחודשים האחרונים על ארבעה חוזים גדולים באפריקה: במסגרת זו, חתמו תהל ושותפתה לפעילות באנגולה ובזמביה, חברת ZRB, על 3 הסכמים לפיתוח והקמה של 3 פרויקטים לפיתוח חקלאי ב-3 אזורים באנגולה, בהיקף כולל של כ-1.05 מיליארד שקל (כ-291 מיליון דולר). כמו כן, חתמה תהל על הסכם, במסגרתו תקים פרויקט דומה עבור ממשלת זמביה יחד עם ZRB, תמורת כ-640 מיליון שקל (כ- 176 מיליון דולר).
תהל עברה בשנים האחרונות שינוי אסטרטגי ומבני, וכיום היא פועלת בארבעה תחומי ליבה – מים ושפכים, פיתוח חקלאי, גז טבעי וסביבה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה