גאבאל של לפידות מרחיבה את פעילותה באמזון

על פי דו"ח החברה, הנפקה האפשרית של פעילות הסחר הזו בשלבים מתקדמים ותיעשה בחו"ל ולא בבורסה המקומית
 |  (1)
יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, צילום: אבי שאולי
חברת ההשקעות לפידות, שבשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי), פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, מהן עולה כי רווחיה של החברה ירדו ברבעון השלישי ב-17% ל-16.7 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל, אך במבט רחב יותר, רושמת החברה גידול של 19% ברווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של 2017, אשר הסתכמו בכ-67.2 מיליון שקל לעומת כ-57.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016. 
חלק גדול מרווחי לפידות מגיע מ-גאבאל שפועלת בתחום ה e-commerce כאשר בתשעת החודשים האחרונים התסכם הרווח מ-גאבאל ב-4 מיליון אירו על הכנסות של 58.7 מיליון אירו. התחזית לשנה כולה היא להגיע למחזור של 90 מיליון אירו. לאחרונה דיווחה לפידות על כוונת להנפיק את הפעילות הזו לפי הערכות בשוק לשווי של כ-500 מיליון שקל. 
החידוש המעניין בדו"חות החברה היא הכוונה של לפידות להתחיל בפיילוט של הקמת חנות ויראוטלית באמזון ולהתחיל למכור מוצרים בעצמה ללקוחות הקצה תחת הפעילות של גאבאל שמרכזת את פעילות הסחר הבינלאומית של לפידות שמחזיקה 67% ממנה. במסגרת הפעילות הזו, גאבאל רוכשת סחורות עבור אמזון מהיצרניות על פי הזמנות שיש לאמזון - ז"א שהם לא קונים סתם מלאי ומוכרים לאמזון כשהיא זקוקה להשלמות, אלא, קונים רק כשזה כנגד הזמנות שהתקבלו באמזון.
הסיבה היא פשוטה, אמזון לא יכולה לקבל את כל הדרישות שלה מהפירמות השונות, כי אז הקימעונאים יסבלו מחוסרים והפירמות השונות חייבות לאזן בין אמזון לבין הקימעונאים - פה נכנסת גאבאל, שעושה פעילות רכש עבור אמזון, כדי להשלים לה מלאי שהיא לא יכולה להשיג בעצמה. בסה"כ החברה נתנה צפי שהשנה הפעילות הזו תסתכם בהכנסות של 90 מיליון אירו והיא מאשררת את הצפי הזה בדוחות הנוכחיים.
גאבאל ולפידות יהנו כמובן מכניסתה הצפויה של אמזון לשוק בישראל, אך גם אם אמזון יזדקקו לסחורה, מכיוון שישראל היא שוק קטן, זה לא אמור להשפיע דרמטית על המכירות. ועם זאת, בכוונת לפידות להתחיל בפיילוט במהלך הרבעון הרביעי השנה, במסגרתו להחברה תמכור בעצמה מוצרים ללקוחות הקצה דרך אמזון. לפידות מציינים בדוח לגבי ההנפקה האפשרית של פעילות הסחר הזו שהם מתקדמים לעבר ההנפקה ושהיא תיעשה בוודאות בחו"ל ולא בבורסה המקומית.
אמיר תירוש, מנכ"ל קבוצת לפידות: "אנו מעודדים מהמשך מגמת הצמיחה בכל מגזרי הפעילות של החברה בשנת 2017, ומהמשך מגמה זו גם ברבעון השלישי של השנה. תוצאות השיא של סאני תקשורת הנן על רקע חיזוק משמעותי לו זכו מערך ההפצה והקשר עם הקמעונאים, שיפור במערך ה-B2B והידוק הקשר עם סמסונג זאת בנוסף לשיפור דרמטי במבנה ההון של סאני תקשורת לאחר הנפקת המניות. אנו מאשררים את הצפי לסך הכנסות שנתיות של כ-90 מיליון אירו בפעילות הסחר הבינ"ל בשנת 2017 וצופים כי פעילות זו תמשיך לצמוח בשיעור משמעותי גם בשנת 2018, בעוד שקיימת התקדמות משמעותית במגעים להנפקת פעילות זו בחו"ל והצפת ערך למשקיעים. פעילות תשתיות המים נהנית מביקוש גואה לקידוחים. החברה מתעתדת לרכוש מכונת קידוח נוספת על מנת לעמוד בזרם העבודות הצפוי בשנים הקרובות." 
לפידות, אשר בשליטת יעקב לוקנסבורג, פעילה משנת 1959 ומתמחה בסחר בארץ ובעולם באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים עם ענקיות בינלאומיות וקידוחים יבשתיים בישראל. פעילות הקבוצה בתחום הטלפונים והאביזרים הסלולריים מתבצעת על ידי חברת סאני תקשורת, המייבאת את מכשירי הסלולר מתוצרת סמסונג. הקבוצה מהווה ספק של קמעונאיים מהגדולים בעולם, ובעיקר Amazon.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מוצרי סאני תקשורת יורחבו לכל העולם דרך אמזון
  אריאל 26/11/2017 18:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה ישלש ויחמש את מחיר המניה אתם עוד תיראו בקרוב את התעופה של המניה למעלה
  סגור