סיידוף או בן משה? מי יזכה באפריקה

קרב צמוד על אפריקה: הצדדים ממשיכים להעלות את המחיר; הנה ההערכה של היועץ הכלכלי של סדרות האג"ח

 |  (4)
מוטי בן משה, צילום: אניה בוכמן
קרב צמוד על נכסי אפריקה. הצעה רודפת הצעה, ואנחנו כבר בדקה ה-90'. אחרי שהיו אמורות להתכנס בתחילת השבוע אסיפות של מחזיקי החוב כדי להצביע על ההצעה של סיידוף, נדחתה ההצבעה. הדחייה היתה בעקבות פנייה של קרן DK, המחזיקה בעצמה בחלק משמעותי מהחוב של אפריקה לנושים, והודיעה כי היא מוכנה לשלב כוחות עם מוטי בן משה, ולרכוש את יתר הנכסים של אפריקה ישראל, שאותם בן משה לא מעוניין לקנות.
מאז המתמודדים מעלים מחיר כאשר ההצעה האחרונה של הצדדים מעמידה את ההצעה של בן משה כמובילה.
על פי היועץ הכלכלי של סדרות האג"ח, פירמת רואי החשבון בייקר טילי, ההצעה המשולבת של בן משה ן-DK מסתכמת בערך כלכלי לנושים בסך של 2.187 מיליוני שקלים, בעוד שהערך הכלכלי של הצעת סיידוף עומדת על 2,150 מיליוני שקלים. בשורה התחתונה ההצעה של בן משה עדיפה.
למעשה, העסקה כבר כמעט היתה ומונחת בכיס של סיידוף, אלא שאז העלו בן משה ו-DK את הצעתם. רו"ח יואב כפיר מהקרן, העביר לנאמני אפריקה הצעה לשלם 400 מיליון שקל במזומן עבור חברת דניה סיבוס, החברה בת אפריקה מגורים, וקרקע חקלאית בסביון.
הקרן גם מוכנה לקחת על כתפיה את הטיפול בתביעות נגד אפריקה השקעות בארה"ב. מעבר לכך, הקרן תעביר למחזיקי החוב את המזומן שנותר בקופת אפריקה, שמסתכם בכ-250 מיליון שקל, וכן קרקעות ברוסיה שהוערכו בשווי של כ-25 מיליון שקל.
במקביל להצעה של DK יש את הצעת בן משה, כששתי ההצעות בעצם משלימות אחת את השנייה. בן משה מציע לרכוש בתמורה ל-1.5 מיליארד שקל מיליארד שקל במזומן את המפעיל של כביש 6 ואת אפריקה נכסים.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  לפי התגובות זו כתבה ישנה - הכיצד תאריך עדכני להיום
  הגולש 14/12/2017 16:02
  הגב לתגובה זו
  4 0
  להיום?
  סגור
 • 3.
  אפריקה מניה עוד תמריא לפני ואחרי המכירה (ל"ת)
  דון קישוט 14/12/2017 13:12
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  ההצעה גרוע משל סידוף והערכת המומחה שעדיף פרוק על הצעות
  הגולש 10/12/2017 21:17
  הגב לתגובה זו
  0 6
  די מעליב שאתם מצוטטים את ההודעה של DK -שהינה גרועה ומטעה העדפה לפרוק היא לפי ערכיים אמיתיים ולא לפי מחירי עושק של DK ובן משה ההצעה הזו בערכה הכולל נמוך בהרבה מהצעת סידוף - ראו סקירתהמומחה - והטענה שהיא גבוהה יותר הינה טענה מכשילה גם מבחינת יכולת וודאות ההצעה גרועה בהרבה - לא ברור מי עומד מאחוריה , מה יכולת המציע וכו , והיא הרבה יותר מסורבלת מביש!
  סגור
 • 1.
  הצעת בן משה עדיפה.
  מחזיק אג"ח. 26/11/2017 19:18
  הגב לתגובה זו
  9 1
  הצעת בן משה היא למעשה בחירה בחלופת הפרוק שגם לדעתי טובה יותר - בנוסף לא יהיה ויכוח עם סדרה כח' על אופן חלוקת התמורות מפני שהתמורה ממימוש אפריקה נכסים תעבור ללא כל ויכוח לסדרה כו' וסדרה כז' המחזיקות בשעבוד על מניות אלה.
  סגור