ישראכרט הרוויחה 90 מיליון ברבעון; היקף האשראי 3.6 מיליארד שקל

הרווח ברבעון המקביל היה 87 מיליון שקל; היקף האשראי גדל ב-20% לעומת שנה שעברה
 | 
דו"חות פושרים
קבוצת ישראכרט דיווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי והציגה הכנסות של 565 מיליון שקל - עלייה של 2% בלבד מהרבעון המקביל בשנה שעברה, אז הסתכמו הכנסות הקבוצה בכ-552 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם בכ-90 מיליון שקל, עלייה של 3% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה.  
הוצאות המכירה והשיווק של הקבוצה הסתכמו בכ-106 מיליון שקל, עלייה של 14% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. ההוצאות בגין הפסדי אשראי גדלו מכ-27 מיליון שקל ל-33 מיליון שקל - גידול של כ-22%. עם זאת, הוצאות התפעול נותרו כמעט ללא שינוי והסתכמו בכ-161 מיליון שקל.
רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט: "חוק שטרום ומגמות רגולטוריות וטכנולוגיות אחרות מביאים לשינוי כללי המשחק  שעוצבו במשך שנים בשוק התשלומים בישראל. קבוצת ישראכרט פועלת כל העת על מנת להתמודד עם אתגרים אלו, תוך היערכות כוללת לקראת השינויים הצפויים. אנו נמצאים בעיצומה של תקופה משמעותית שתשנה את פני שוק כרטיסי האשראי וזאת במקביל להמשך התחרות העזה בהנפקה ובסליקה, תהליך אשר מחייב את החברה להיערך בהתאם. במקביל לפעילות החברה בתחומים המסורתיים, ממשיכה החברה להשקיע בפיתוח של הצעות ערך מתקדמות לטובת לקוחותיה הפרטיים והעיסקיים, בין היתר, השקעה בדיגיטל ופיתרונות מגוונים בעולם ה- E-commerce ."
בראייה רחבה יותר על תשעת החודשים מתחילת השנה, הכנסות הקבוצה הסתכמו בכ-1.65 מיליארד שקל, וזאת לעומת 1.5 מיליארד בתקופה המקבילה בשנה שעברה - עלייה של כ-6%. הרווח הנקי הסתכם בכ-270 מיליון שקל, עלייה של כ-18% מהתקופה המקבילה בשנה שעברה. מחזור העסקאות בתקופה הגיע ל-107.3 מיליארד שקל, בהשוואה ל-102 מיליארד שקל, גידול בשיעור של 5%.
נזכיר כי בחודש אפריל דיווח בנק הפועלים, המחזיק בשליטה ישראכט על כך שהחל בהכנות למכירת הקבוצה כמתחייב מהחקיקה המחייבת את שני הבנקים הגדולים להפריד את חברות כרטיסי האשראי מהבנקים. יצוין, כי על הבנקים מוטלת חובה להפריד את חברות כרטיסי האשראי בתוך שלוש שנים, ואולם במסלול של הנפקה לציבור ניתן להאריך את תהליך ההיפרדות לארבע שנים.
חברת האשראי ישראכרט היא הגדולה ביותר בישראל עם כ-4.8 מיליון כרטיסי אשראי ומחזור סליקה שנתי של כ-130 מיליארד שקל. החברה מנהלת תיק אשראי צרכני בהיקף של כ- 2 מיליארד שקל. הכנסות החברה נאמדות ביותר מ- 2 מיליארד שקל עם רווח נקי של כ-300 מיליון שקל.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה