בלאומי מסמנים את הגורמים שצפויים לתמוך בשוק המקומי

בסקירה השבועית של לאומי מסכמים את עונת הדו"חות בארה"ב עד כה, ומספקים המלצה לתיק ההשקעות להמשך
 |  (4)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
תיאבון הסיכון של המשקיעים רשם מוקדם יותר השבוע נסיגה כאשר שוק המניות העולמי נסחר במגמה שלילית עד לזינוק אתמול בוול סטריט. נתוני מאקרו פושרים שפורסמו בסין העלו מעט את מפלס החששות ובמקביל, מחירי האנרגיה והסחורות הרגישים לירידה בביקושים מסין, הפגינו חולשה. עם זאת, נתוני המאקרו בארה"ב ממשיכים להפגין חוזקה ובלאומי מתייחסים להמשך.
לאומי: "בכלכלה העולמית, נתוני המאקרו מצביעים על המשך שיפור, תוך עליה איטית בסביבת האינפלציה הגלובלית. מגמות אלו, בשיתוף עם סביבת ריבית שעודנה נמוכה מאוד, הביאו לשיפור ברווחיות הפירמות, ותמכו בהתייקרות אפיקי ההשקעה המנייתיים וירידה במרווחי הסיכון באפיקים הקונצרניים בעולם ובישראל. ככל שהמגמות החיוביות בכלכלה העולמית תמשכנה, ניתן לצפות למעבר הדרגתי לסביבה מוניטארית מרחיבה פחות בהשוואה לשנים האחרונות. עליה בסביבת הריבית עשויה להביא לאורך זמן לשינוי באופן התמחור של כלל אפיקי ההשקעה בתיקים".
"גם בישראל, נתוני המאקרו מעידים על התרחבות הכלכלה המקומית במקביל לאינפלציה נמוכה, וסביבת שער חליפין חזק בהשוואה לממוצע בשנתיים האחרונות. בשלב זה סביבה זו מאפשרת את הותרת הריבית המוניטארית ברמה אפסית על ידי בנק ישראל. מאפיינים אלו עשויים להמשיך ולתמוך בשוק ההון המקומי בתקופה הקרובה".
"באפיק האג"חי, המלצנו לאחרונה על הגדלת החשיפה השקלית על חשבון האפיק המדדי, תוך הארכה מסוימת במח"מ התיק. שינויים אלו תואמים את ההערכות כי סביבת האינפלציה בישראל תוסיף להיות נמוכה בתקופה הנראית לעין, בשל פעולות נוספות של הממשלה להפחתת יוקר המחיה, התמתנות בקצב העליה בסעיף הדיור במדד המחירים לצרכן בישראל ושערו הגבוה של השקל. מאידך, שיפור בקצב עליית השכר, סביבת הביקושים המקומית האיתנה, ועלייה מתונה בסביבת האינפלציה בחו"ל – עשויים למתן השפעות אלו".
"המח"מ המומלץ בתיקים הוא בינוני-קצר, כיוון שסביבת הריביות העולמית צפויה להוסיף ולעלות בשנים הקרובות. בתוך כך, אנו ממליצים על החזקת מח"מ מעט ארוך יותר באפיק הממשלתי השקלי המקומי ביחס לרכיב אג"ח חו"ל. זאת, לאור הערכה כי הריבית בישראל צפויה להישאר ללא שינוי לתקופה ממושכת, לעומת אפשרות למדיניות מוניטארית מרחיבה פחות בחלק מהכלכלות הגדולות בחודשים הקרובים".
"בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים באפיק זה. במבט כולל, אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. התמחור באפיק זה אמנם גבוה, אך זאת במקביל לתמחור יקר גם בשאר אפיקי ההשקעה. בהתחשב בכך, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. מדדי המניות המרכזיים בחו"ל נהנים משיפור נאה ברווחיות הפירמות בשנה האחרונה, שיפור שצפוי להשתקף גם בעונת הדוחות הנוכחית. גם בישראל, רווחי הפירמות המקומיות צפויים להמשיך ולגדול לאור השיפור בקצב ובהרכב הצמיחה בישראל, שוק העבודה החזק, וההערכה שהעלאת ריבית בישראל לא צפויה בחודשים הקרובים. בשל התמחור הגבוה בשווקים - קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים, הן בישראל והן בחו"ל. הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב באופן איטי במהלך השנה הקרובה. התרחבות זו ממתנת את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל, ויכולה אף להביא לעלייה בתנודתיות שער החליפין. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות".
"בארה"ב, עונת הדוחות הולכת ומתקרבת לסיומה. עד כה פרסמו 465 חברות מתוך מדד ה-S&P500 את דוחותיהן. התמונה הכללית העולה מהדוחות מצביעה על המשך צמיחה מהירה בשורת ההכנסות וברווחיות הפירמות. לבד מענפי התעשייה והטלקום הציגו כל הענפים עליה ברווחיות, מעל הצפי. ענף האנרגיה בולט לחיוב עם גידול חד בהכנסות וברווחים של החברות, בעקבות עלייה במחיר הנפט ברבעון המדווח בהשוואה לרבעונים שלפניו. ענף הטכנולוגיה בולט אף הוא לחיוב עם גידול חד במכירות וברווחים. בדומה לרבעונים הקודמים, מרבית החברות בענף הציגו תוצאות טובות בהשוואה לתחזיות האנליסטים".
"קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני, סחורות) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק", כתבו בלאומי.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הבורסה בישראל מנותקת מהעולם. אי של שחיתות!!!
  מוקילה 19/11/2017 08:21
  הגב לתגובה זו
  0 2
  ראו הוזהרתם!!!
  סגור
 • 3.
  איזה שוק? סה"כ פרובינציה ששמחה לרדת כשהעולם יורד
  כישלון מקומי 17/11/2017 22:47
  הגב לתגובה זו
  2 4
  ומדשדשת כשבעולם יש עליות.
  סגור
 • 2.
  הכל באמת וורוד כמו בכתבה ?.....
  emma 17/11/2017 13:50
  הגב לתגובה זו
  0 5
  אם הכל כל כך טוב למה יש לפרט והסביר מחדש? ואם כל כך טוב למה בישראל הבורסה לא מתנהגת כמו בחול? מדוע מיהרו לכתוב כל זה מיד עם תחילת הירידות ? כנראה שהירידות בבורסות העלו את מפלס הפחד של הבנקים.
  סגור
 • 1.
  לסוחרי הנוסטרו ביום ראשון הכנתי לכם קללה אם תמכרו בנקים (ל"ת)
  המכשף 17/11/2017 13:42
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור