לידר שוקי הון מעלים את מחיר היעד של שטראוס לאחר הדוח"ות - אפסייד של 12%

מניית החברה זינקה 20% מתחילת השנה, בלידר מאמינים שיש עוד מקום לעלות
 | 
מפעל שטראוס בגרמניה, צילום: שטראוס
לידר שוקי הון מעדכנת סקירה ל שטראוס +1.17% שטראוס 9,182 +1.17% שטראוס בסיס:9,076 פתיחה:9,149 גבוה:9,212 נמוך:9,081 תמורה:9,431,928 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ומותירה את המלצת "תשואת יתר" עם יעד חדש של 82 שקלים - אפסייד של 12% על מחיר המנייה הנוכחי, ולאחר ששטראוס דיווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי והציגה עלייה של 5.5% במכירות בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, ורווח תפעולי של כ-221 מיליון שקל, עלייה כ-3.4% מהרבעון המקביל בשנה שעברה. 
לדברי סבינה לוי, אנליסטית בלידר שוקי הון: "אנו מתרשמים לחיוב מהביצועים של שטראוס וצופים כי מגמת השיפור בתוצאות תמשך גם בשנים הקרובות. פעילות החברה בישראל תמשיך להוות את העוגן הבטוח של שטראוס ורמת הביטחון שלנו בתחזית הסגמנט גבוהה. פעילות הקפה הבינלאומית מושפעת במידה רבה מגורמים אקסוגניים כגון סביבת המאקרו, שערי מט"ח ומחירי חומרי גלם. כאשר אחרי מספר שנים חלשות הפעילות חוזרת להציג תוצאות טובות, ואנו מניחים שהחברה תמשיך להגדיל את אחיזתה בשווקי הליבה לצד התרחבות פוטנציאלית למדינות נוספות באזור דרום אמריקה. עסקי המים בסין עשויים להוות מנוע צמיחה עבור החברה בשנים הקרובות, ואנו רואים לחיוב את החלטת החברה להגדיל את ההחזקה במיזם. לאור האמור, אנו מעלים את המלצתנו לשטראוס לתשואת יתר ומעדכנים את מחיר היעד ל-82 שקל."
הרווח הגולמי של שטראוס הסתכם בכ-809 מיליון שקל (שיעור של כ- 36.6% מהמכירות), גידול של כ-0.7% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח התפעולי הסתכם בכ-221 מיליון שקל (שיעור של כ-10% מהמכירות), גידול של כ-3.4% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח למניה לבעלי המניות של החברה הסתכם בכ-1.09 שקלים, עלייה של כ-26.4% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2016.
נתון מעניין העולה מהד"וח נוגע בתזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת, אשר רושם ירידה של כ-35% ל-86 מיליון שקל, לעומת כ-131 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה, כשהסיבה העיקרית לכך היא כנראה היא הגידול בלקוחות. 
עוד עולה מהדו"ח כי מכירות החברה רשמו עלייה של 5.5% והסתכמו בכ-2.2 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-2.1 מיליארד שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. ועם זאת, החוב הנקי של החברה עלה לכ-2.3 מיליארד שקל, וזאת בהשוואה לכ-1.6 מיליארד ברבעון המקביל - עלייה של כמעט 40%.
גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס: "הקבוצה ממשיכה להציג תוצאות עסקיות מצוינות בכל המדדים המרכזיים שלה. הרבעון השלישי ממשיך את המגמה של הרבעונים הקודמים בשנה המשקפים תוצאות טובות של שטראוס ישראל ותוצאות ראויות לציון של מנועי הצמיחה הגלובליים של הקבוצה בחברות הקפה והמים, לצד המשך מיקוד במאמצים לשפר את תוצאותיה של סברה. התוצאות של פעילותנו במדינות מפתח - בהן ברזיל, רוסיה, סין, אוסטרליה וישראל – לצד תוצאות ראשונות של יישום האסטרטגיה להתמקד בעסקי הליבה שלנו, מייצרות חוסן ויציבות שישרתו את הקבוצה גם בהמשך הדרך".
מניית שטראוס מתחילת השנה
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה