התייחסות לכוכבת של 2017 שנפלה ב-20% מהשיא

לאחר מהלך עליות מטאורי של 540% מינואר השנה ועד לשיא הגיעו המימושים, האם נוצרה הזדמנות?
 |  (4)
גרף, צילום: Istock
ברק קפיטל הוציאו היום התייחסות למניית סאני תקשורת אחרי הדו"חות שפרסמה החברה בסוף השבוע שעבר, כאשר מנהל המחקר, אסף דהן, מסמן נקודה בדו"חות שעשויה לתדלק מחדש את המומנטום לאחר התיקון המתמשך במחיר המניה.
דהן הותיר את ההמלצה 'תשואת יתר' למניה במחיר יעד של 3.05 שקלים. מדובר באפסייד של 26% על מחיר השוק, ורק נזכיר כי מניית סאני תקשורת +1.61% סאני תקשורת 220.8 +1.61% סאני תקשורת בסיס:217.3 פתיחה:217.3 גבוה:221 נמוך:217 תמורה:377,408 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: איבדה כ-20% מהשיא שרשמה ביוני האחרון לא לפני שרשמה מהלך עליות מטאורי של 540% מינואר השנה.
"השוק עדיין קונס את סאני בשל חילופים בהנהלה", מסביר דהן בשיחה עם Bizportal. התוצאות של סאני ברבעון השלישי היו מאד טובות. בדרך כלל הרבעון שלישי אמור להיות חלש יותר מבחינה עונתית. למעשה, כולם ציפו לירידה במכירות אבל סאני הראתה כי הירידה לא היתה דרמטית לעומת הרבעון הקודם ויש המשך גידול לעומת שנה שעברה. בנוסף, למרות הפיחות שנרשם בשקל סאני רשמה חוזקה ברווחיות הגולמית. מאחר ומצבה הפיננסי טוב יותר היא יכולה להשיג תנאים טובים יותר מול ספקים. החברה לא צריכה לעשות הרבה כדי להציף ערך. החברה נראית טוב יותר. הפרופיל הפיננסי של החברה, בטח אחרי הנפקה, מביא את החברה למצב בריא יותר ולכן מבחינה תמחורית יש עוד אפסייד".
את הרבעון השלישי סיימה סאני עם עלייה של 16.5% בהכנסות ל-268 מיליון שקל. השקה של הגלקסי נוט 8 תרמה לתוצאות, כאשר החברה מכרה בחמשת הימים האחרונים של הרבעון כ-9,200 מכשירים. להערכת דהן השקת הנוט 8 צפויה לבוא לידי ביטוי גם ברבעון הבא. שיעור הרווחיות הגולמית רשם שיפור ביחס לרבעון המקביל אשתקד והוא עמד ברבעון על 14.9%, כאשר בשונה מרבעונים קודמים, ברבעון הנוכחי נרשם פיחות קל בשער השקל מול הדולר. דהן מעריך כי שיעור רווחיות גולמית של כ-14% הינו בר קיימא.
דהן: "סאני ממשיכה לרשום השקעות ניכרות בהון החוזר, אך בשונה מהרבעונים הקודמים אז ההשקעות נבעו מהגידול בפעילות התפעולית, ברבעון השלישי החברה החליטה לעשות שימוש בכספי ההנפקה, בקווי האשראי ובתזרים מפעילות שוטפת על מנת לשפר את תנאי הסחר מול לקוחות וספקים. בנטרול סעיפים אלה החברה הייתה מציגה תזרים חיובי מפעילות שוטפת. מפירוט יתרות ההון החוזר והיחסים הפיננסים עולה כי אין שינוי מהותי בתנאי האשראי של החברה ללקוחותיה וימי המלאי שרשמו ירידה בשנת 2016 על רקע עיכובים באספקת מלאי, חזרו ברבעון הראשון לרמתם הממוצעת. השינוי העיקרי ברבעון הינו ביתרת הספקים, כאשר בשונה מההשקעה במלאי ולקוחות שהינה תוצאה של גידול בהיקף המכירות, הקיטון של יתרת הספקים הוא תוצאה של החלטה כלכלית של החברה לעשות שימוש ביתרת המזומנים של החברה על מנת לשפר את תנאי הסחר".
בשורה התחתונה, כותב דהן: "סאני ממשיכה להציג תוצאות מרשימות כתוצאה מההשקות המוצלחות של דגמי ה-Galaxy S8 והנוט 8, השקות שסייעו לחברה להגדיל את נתחי השוק שנפגעו ברבעון הרביעי אשתקד. נציין כי השיפור בפרופיל הפיננסי של החברה בעקבות ההנפקה בחודש יוני 2017, השיפור בתוצאות הפעילות והיכולת של החברה לקבל כיום קווי אשראי מהבנקים, כל אלה מאפשרים לחברה לשפר את תנאי הסחר ואת הרווחיות הגולמית".
גרף מניית סאני בחודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  סאני משווקת את הטלפונים הכי טובים בעולם ולכן המניה תמשך (ל"ת)
  בן 13/11/2017 22:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  רק הטלפונים של סמסונג הם הכי טובים ולא הזבל הסיני
  אריאל 13/11/2017 22:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טלפונים של סמסונג אמינם מאוד ומתקדמים מאוד מאוד.תמורה מלאה לכסף.לא זבל סיני כמו שיומי שמקלקל בחצי הדרך ולא אייפון שהמחיר שלו זה גזל.סמסונג זו החברה היחידה שנותנת תמורה מלאה לכסף.
  סגור
 • 1.
  אל תצחיק אותנו
  אורן כהן 13/11/2017 16:06
  הגב לתגובה זו
  1 3
  לאחר עליה של 540 אחוז האדון עדיין רואה אפסייד. אוקי אז שיקנה לעצמו. שוק הסלולריים בתחרות עזה יצרניות סיניות מוכרות מכשירים בחצי מחיר מסמסונג ומאייפון באיכות לא פחות טובה. אז לידיעת אלו שמחזיקים את מניית אפל הזדמנות פז להיפטר מהמנייה לפני שהיא תקרוס לתוך עצמה. אלק שווה 900 מיליארד דולר. כמעט טריליון דולר. מישהו פה איבד פרופורציות לגמרי. חברת טלפוניים ניידים שווה יותר מתמ"ג שנתי של מדינות.
  סגור
 • אוי ליצן, אוי ליצן... (ל"ת)
  מנהל קירקס 14/11/2017 00:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור