נייר חדרה: רווח נקי של כ-16 מיליון שקלים ברבעון השלישי

הציגה עליה של כ-19% ב-EBITDA לכ-44 מיליון שקלים וזינוק של פי 4 ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד
 | 
נייר חדרה, צילום: באדיבות מרכז המבקרים נייר חדרה
נייר חדרה, אשר בשליטת קרן פימי (59%), דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי, והציגה עלייה של כ-19% ב-EBITDA (רווח לפני ריבית, מיסים, הפחתות ופחת) לכ-44 מיליון שקלים וזינוק של פי 4 ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, לכ-16 מיליון שקלים. בתוך כך, מניית  נייר חדרה -2.17% נייר חדרה 25,650 -2.17% נייר חדרה בסיס:26,220 פתיחה:26,200 גבוה:26,200 נמוך:25,180 תמורה:3,258,391 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  יורדת 1.5% במחזור ער של כמיליון שקלים, אך רושמת תשואה מרשימה של 80% מתחילת השנה. 
על פי דו"ח החברה, הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם בכ-16 מיליון שקלים לעומת רווח של כ-4 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הזינוק החד ברווח הנקי הושג בעיקר הודות לגידול ברווחיות הגולמית והתפעולית בשלושת מגזרי הליבה של החברה, איסוף ומחזור, גלילי ניירות אריזה ומוצרי אריזה וקרטון.
ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו בכ-405 מיליון שקלים בהשוואה להכנסות של כ-413 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון במחזור המכירות נבע בעיקר מירידה במכירות מגזר ניירות כתיבה והדפסה בסך של כ-13 מיליון שקלים, על רקע התחזקות השקל מול הדולר בין התקופות. מנגד, מכירות מגזר מוצרי אריזה וקרטון גדלו בסך של כ-8 מיליון שקלים.
הרווח התפעולי לפני הוצאות והכנסות אחרות, גדל ב-47%, והסתכם בכ-22 מיליון שקלים, לעומת רווח תפעולי של כ-15 מיליון שקלים, ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA ברבעון השלישי של השנה צמח בכ-19% והסתכם לכ-44 מיליוני שקלים, שהם כ-11% מסך ההכנסות, וזאת בהשוואה לכ-37 מיליון שקלים, כ-9% מסך ההכנסות, ברבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים של החברה ברבעון השלישי הסתכם בכ-37 מיליון שקלים, כאשר מתחילת השנה הסתכם תזרים המוזמנים מפעילות שוטפת בכ-129 מיליון שקלים.
מנכ"ל נייר חדרה, גדי קוניא: "מגמת הגידול בביקוש למוצרי אריזה וקרטון מתמשכת לאורך שנים והשנה באה לידי ביטוי גם בעליית מחירים עולמית. מגמות כמו צמיחת היקף פעילות המסחר המקוון בעולם כולו, אף מאיצות את הגידול. לצד השיפור ברווחיות ובהתבסס על תזרים המזומנים החזק שמייצרת פעילות החברה אנו ממשיכים להשקיע במכונות וציוד חדישים, כמנוף להתייעלות עתידית ושיפור הרווחיות של תחומי הפעילות הקיימים."
ליאור הלמן, סמנכ"ל הכספים: "הביטוי המוחשי ביותר לתהליך ההשבחה שעוברת החברה נמצא בתזרים המזומנים החזק מהפעילות השוטפת, שהסתכם מתחילת השנה בכ- 129 מיליוני שקלים. תזרים זה אפשר לנו להפחית את סך החוב הפיננסי נטו של החברה מדרגה נוספת כלפי מטה, כך שהוא מסתכם כיום לכמחצית ה-EBITDA  של החברה בחישוב שנתי, וזאת תוך המשך ביצוע ההשקעות הנדרשות לטובת צמיחה והמשך שיפור הרווחיות, בשנים הבאות."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה