הכשרת היישוב: גיוס של 285 מיליון שקל בהנפקת סדרת אג"ח חדשה

המכרז המוסדי של סדרת האג"ח החדשה ננעל בריבית של 1.8%
 | 
עופר נימרודי, צילום: ורדי כהנא

חברת הכשרת הישוב -0.21% הכשרת הישוב 3,295 -0.21% הכשרת הישוב בסיס:3,302 פתיחה:3,313 גבוה:3,313 נמוך:3,229 תמורה:411,434 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: השלימה את השלב המוסדי של הנפקת אגרות חוב של סדרה חדשה (סדרה 21) עם ביקושי יתר של מעל מיליארד שקל, זאת לעומת כ-280 מיליון שקל, אותם ביקשה בתכניתה המקורית. החברה בחרה לגייס בשלב המוסדי כ-285 מיליון שקל, כאשר השלב הציבורי מתוכנן להתקיים בימים הקרובים. 

אגרות החוב מסדרה 21 צמודות למדד המחירים לצרכן, כאשר משך החיים הממוצע של הסדרה הינו כ-8 שנים. בעקבות ביקושי היתר הגבוהים שנרשמו, נקבע שיעור הריבית בשלב המוסדי על רמה של כ-1.8%, בהשוואה לריבית מקסימלית בשיעור שנתי של כ-2.7%, שהוצעה למשקיעים.

נציים כי, קניון שבעת הכוכבים עבר בשנים האחרונות תהליכי השבחה משמעותיים, וכעת שוויו עומד על כ-1.05 מיליארד שקל. הקניון מניב רווח תפעולי נקי שנתי של כ-74 מיליון שקל, כאשר התמורה שתגויס בהנפקה הנוכחית תשמש בעיקר להחלפת חוב קיים בסך של כ-247 מיליון שקל.
את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים אי.בי.אי. – חיתום והנפקות בע"מ, רוסאריו שירותי חיתום (א.ש.) בע"מ, איפקס הנפקות בע"מ, ברק קפיטל חיתום בע"מ, מנורה מבטחים חיתום וניהול בע"מ, ענבר הנפקות ופיננסים בע"מ, אגוז הנפקות ופיננסים בע"מ ויוניק הפצה ופיננסים בע"מ. יועץ ההנפקה הינו יוחי קורמן.
תומר כץ, סמנכ"ל השקעות ופיתוח עסקי של הכשרת הישוב: "הגיוס הנוכחי יביא לחסכון משמעותי בהוצאות המימון של החברה ומצטרף לשורה של מהלכים שביצענו בשנים האחרונות, להקטנת הוצאות המימון, להגדלת הגמישות הפיננסית ולחיזוק מבנה ההון של החברה. אני מאמין כי המשך יישום האסטרטגיה הפיננסית לצד פיתוח מנועי הצמיחה המשמעותיים של החברה בשנים הקרובות ימשיכו להביא ערך משמעותי לבעלי החוב ובעלי ההון של החברה".


קבוצת הכשרת הישוב, פעילה בתחום השכרת נכסים מניבים בישראל ובחו"ל, כגון קניונים ופארקים לוגיסטיים. כמו כן, עוסקת החברה בייזום פרויקטים במקרקעין בישראל ובחו"ל, כגון דירות למגורים, משרדים, התחדשות עירונית ובתי חולים סיעודיים. ההחברה מנהלת בין היתר ניהול את רשת בתי המלון "רימונים". 
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה