"אני מלווה 10 חברות נוספות שנמצאות בתהליך של היערכות להנפקה בישראל"

כך לפי גיא פרמינגר, שותף וראש מגזר הטכנולוגיה ב-PwC Israel בכנס הנפקות בשיתוף PwC Israel
 |  (2)
גל ההנפקות
הבורסה בתל אביב ערכה הבוקר כנס הנפקות בשיתוף PwC Israel בהשתתפות גיא פרמינגר, שותף וראש מגזר הטכנולוגיה ב-PwC Israel, רפי ליפא, שותף מנהל בVictory Consulting, עופר גרינבאום, מנכ"ל לאומי פרטנרס חתמים שיעבור בקרוב לנהל את פועלים אי.בי.אי וניר מורוז, מנהל השקעות העמיתים במנורה מבטחים.
 גיא פרמינגר, אמר במסגרת הפאנל "הבורסה צועדת קדימה, התהליכים מהירים יותר והביורוקרטיה יותר נוחה. למרות שנה שבה היו אלטרנטיבות בשוק וכמות ההון הפרטי הזמין הייתה גבוהה מאד, ראינו התעוררות מרשימה והגעה ליותר הנפקות מאשר בכל 5 השנים שקדמו ל-2017 ביחד. כרגע אני מכיר או מלווה 10 חברות נוספות שנמצאות בתהליך של היערכות להנפקה בישראל . אם לא יחול שינוי מהותי בסביבת המאקרו, נראה גם בשנת 2018 זרם הנפקות דומה של סביב 15-20 הנפקות.  מצד שני הבורסה עדיין רחוקה מלהיות  יעד לחברות  היי-טק גדולות ומובילות , שממשיכות בסבבי גיוס גדולים של הון פרטי או מחכות להזדמנות להנפיק בארה"ב".
רפי ליפא התייחס לחברות האמריקאיות שמגיעות לארץ, ואמר: "לקח הרבה שנים לחנך את גופי החיסכון לטווח ארוך שזה לא אמריקאים שבאים לכאן לסיבוב קצר, בשנתיים האחרונות הגיעו לכאן חברות גדולות ומובילות בשוק האמריקאים, ספקנות גופי החט"א התחלפה בעבודה משותפת ואנליזה מסודרת. העניין הולך ועולה. אני רואה ריבוי שחקנים וגם אם לא אוהבים זאת זו תופעה מבורכת, יש כל מיני גופים שמנהלים השקעות, כולל גופים קטנים. האמריקאים הבכירים ביותר מתרשמים מהם ומההבנה שלהם. אני חושב שאם יש משהו שדוחף את השוק זה גידול במספר השחקנים, קרנות אקוויטי, גידור וכו'. אנחנו צריכים להמשיך ולדחוף זאת". 
"חברות נדל"ן בארה"ב מסתכלות על שוק ההון הישראלי כשוק לגיטימי. השוק הישראלי הוא שוק אג"ח טוב ואני חושב שזה יתפתח ואני מחזיק אצבעות שלא יגיעו תפוחים רקובים, בעבר הגיע אחד ועשה נזק זמני. כל חברה צריכה לדרג עצמה כי זה עוד כלי למכור עצמה למשקיע, לגבי הדירוג עצמו אתה רואה בסקטור האמריקאי שונות גדולה בין חברות באותו דירוג וזה המקום של האנליסט שמקבל החלטה".
עופר גרינבאום: "אחד הדברים החשובים זה דינמיקה, זה הפך להיות דבר חיובי שנכון לעשות ביחס לעבר בו הייתה דינמיקה שלילית של עודף רגולציה וכו'. יש לזה משמעות מאוד גדולה, יש את היום שאחרי ההנפקה וכשIPO יורד יום אחרי זה גורם לאנשים לחשוב אם להשקיע בחברה הבאה שמנפיקה. חברות מבינות שירוויחו וגפ משקיעים וזה שומר על תיאבון. זה מזכיר את שנת 1993, התעניינות מאוד גדולה בשוק. אני אופטימי אבל יש אחריות לשותפים לשמור על המצב".
בהתייחס לחברות טכנולוגיה ציין כי "התמחורים בשווקי חו"ל לחברות טכנולוגיה הם פשוט יותר טובים מבישראל, היו בעבר נסיונות של חברות, הבורסה הוכיחה שהיא טובה בהרבה מאוד תחומים ויכולה להיות טובה להייטק, זה עניין של דינמיקה. סיפור הצלחה אחד או שניים יכול לשנות את המצב".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לא סתם חברות זרות מגיעות ישראל
  בר 24/10/2017 16:36
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מזהיר מהנפקות שכאלה
  סגור
 • 1.
  רפי ליפא זה ההוא שנתפס מעלים מס ויישב הרבה (ל"ת)
  ארז 24/10/2017 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור