תגובת מניית עזריאלי להודעת ההתפטרות - בשוק מתייחסים

 | 
יובל ברונשטיין, צילום: אבישי פינקלשטיין
תגובת המניה להודעת התפטרות של מנכ"ל היא בדר"כ אינדיקציה להערכה בשוק לאותו מנכ"ל. כך לדוגמה, מניית חברת התרופות Lundbeck צללה 12% ביום ההודעה על כך שמנכ"ל החברה קאר שולץ עוזב לטובת חברת טבע הישראלית. תגובת המניה הייתה אינדיקציה להערכה הגדולה שלה זכה שולץ מצד משקיעי Lundbeck שראו בלכתו כמכה קשה לחברה. מניית עזריאלי קבוצה +0.66% עזריאלי קבוצה 21,280 +0.66% עזריאלי קבוצה בסיס:21,140 פתיחה:20,950 גבוה:21,340 נמוך:20,950 תמורה:6,878,443 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מסתפקת היום בירידה של 0.35% להודעת ההתפטרות של יובל ברונשטין מתפקידו כמנכ"ל קבוצת עזריאלי, אבל בשוק אומרים היום בשיחה עם Bizportal כי הדבר דווקא מהווה תעודת כבוד והערכה לברונשטין.
האנליסט ישי ששון מירושלים ברוקראז' אומר היום כך: "יובל בורנשטיין  שהודיע על התפטרותו הבוקר, נחשב לאחד המנהלים הטובים והמוכשרים במשק הישראלי, ולא בכדי.
יש לו ראייה אסטרטגית ארוכת טווח והוא הביא תוצאות מצוינות בכל מה שקשור  באיתור ההזדמנויות המתאימות בשוק בו פועלת החברה, לרבות העצמת תחום הייזום, פנייה לשוק הדיור המוגן ונטישת הפעילות שאינה בליבת החברה (מרבית הפעילות של גרנית הכרמל). יחד עם זאת, בשל העובדה כי לחברה צבר פרויקטים עתידי לתקופה של 5 שנים לפחות (בשל האסטרטגיה ארוכת הטווח שגובשה בחברה) הרי שההשפעה של עזיבתו לא צפויה להיות דרמטית בטווח הקצר. המנכ"ל החדש שנבחר אמנם אינו איש נדל"ן במהותו, אך היותו מנהל שהגיע מתוך הקבוצה (מנכ"ל סופרגז) טכזה שמכיר את ההתנהלות הפנים ארגונית, בצד זאת שלחברה אסטרטגיה ארוכת טווח  כאמור לעיל - עובדות אלו עשויות להקל על כניסתו לתפקיד."
האנליסט דוד גבאי מאקסלנס הוסיף: "ההתפטרות של יובל מפתיעה בעיקר לאור התנופה בייזום של החברה. מינויו המהיר של אייל חנקין, מנכ"ל של חברת הבת סופרגז, שהוא מינוי בתוך הארגון מבשר על יציבות בעזריאלי. למרות שלא היה מעורב בניהולי הפעילות המרכזית של עזריאלי (קניונים/משרדים), אייל היה דמות מוערכת בתוך הקבוצה ומועמד טבעי לתפקיד המנכ"ל".
מניית עזריאלי עלתה 20% מתחילת השנה אבל מאז השיא שקבעה בסוף חודש מאי האחרון המניה בעיקר מדשדשת ולא מצליחה לפרוץ מעלה. הסיבה המרכזית לסנטימנט הבעייתי בנייר קשורה לחששות בשוק בכל הקשור לפעילות הקניונים, זאת מול התחרות הגוברת מצד המסחר באינטרנט. מאז נכנס בורנשטיין לתפקיד המנכ"ל עלתה מניית עזריאלי בשיעור של כ-100%, זאת לצד הפריחה במניות בנדל"ן בבורסה בת"א ברקע לריבית הנמוכה שאיפשרה מיחזור חובות בזול והמומנטום החזק בתחום המשרדים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה