שופרסל עוברת לכרטיסים של ויזה כאל

שופרסל תוכל לקנות את חלקה של לאומי כארד  ולהחזיק ב-100% מהמניות בשופרסל פיננסים
 | 
איציק אברכהן, צילום: סיון פרג'
שופרסל, בשליטת אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, דיווחה לפני חודש כי החליטה שלא לחדש את הסכם תפעול והנפקת כרטיסי האשראי עם לאומי קארד, והיום מודיעה החברה כי תנסה לסכם עם ויזה כאל להתחלת עבודה משותפת בסמוך לסיום ההסכם עם לאומי כארד שיפוג בינואר.

החלטת הדירקטוריון התקבלה לאחר ששופרסל קיבלה הצעות מחברות כרטיסי אשראי שונות (כולל לאומי קארד ששיפרה הצעתה), אשר כללו שיפור מהותי בתנאים המסחריים לעומת ההסכם הקיים עם לאומי קארד, ובסופו של דבר הוכרעה הכף לטובת ויזה כאל, עמה תנסה שופרסל להגיע להסכם. יש לציין כי אין כל ודאות כי המשא-ומתן עם ויזה כאל יבשיל בסופו של דבר להסכם מחייב בין הצדדים.
נציין שמעבר בין מפעילת כרטיסי אשראי כרוך בלא מעט סיכון, שכן עולה הצורך לגייס מחדש את מחזיקי הכרטיס, אך דירקטוריון החברה רואה בהצעת ויזה כאל כאופציה המועדפת. בכל מקרה, לאומי כארד מחויבת להמשיך להפעיל את כרטיסי האשראי של שופרסל עם שיפוג תוקף הכרטיסים.
במקרה של סיום ההסכם הקיים עם לאומי קארד תהיה לשופרסל (המחזיקה כעת ב-64% בשופרסל פיננסים), האפשרות לקנות את חלקה של לאומי כארד ולהחזיק ב-100% מהון המניות, וזאת בהתאם להערכת שווי שתבוצע על-ידי מעריך מוסכם שנקבע. שופרסל מצידה תכוון למימוש האופציה כאמור.
נכון ליום 30 ביוני 2017 התחייבות החברה בגין האופציות לרכישת חלק השותפים בשופרסל פיננסים, רשומה בסך של 165 מיליון ש"ח. כאמור לעיל, התשלומים בפועל לרכישת החזקות השותפים יהיו בהתאם להערכת שווי של מעריך שווי מוסכם שנקבע.
התייחסות לאומי קארד לעניין מועדון שופרסל: 
"לאומי קארד בחרה שלא להסכים לתנאים העסקיים החדשים אותם הציבה שופרסל במהלך המו"מ על הסכם שותפות חדש. נדגיש, כי במהלך תקופה זו, לאומי קארד בחנה לעומק את האלטרנטיבות העומדות לרשותה. בכלל זאת, התעניינות של גופים גדולים ואסטרטגיים המבקשים לבנות מתווה לשותפות משמעותית וארוכת טווח."
"לאומי קארד תמשיך להוביל את שוק האשראי ואת שוק המועדונים החוץ בנקאיים, להציע פתרונות חדשניים ולהפגין מצוינות עסקית ושירותית. יודגש, כי כל כרטיסי שופרסל לאומי קארד הקיימים ימשיכו לפעול כרגיל עד תום תוקף הכרטיס. אנו מודים לשופרסל על השותפות לאורך הדרך".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה