המשקיע בקבוצת אלון נחשף - קורבין בלום ישקיע 35 מיליון דולר

אלון ישראל מדווחת כי חתמה בערב יום כיפור על הסכם השקעה בהיקף של 35 מיליון דולר עם Corbin Blume, הבעלים של חברת 'יגואר משאבים' שנסחרת בבורסת קנדה, ומשקיע בעל ניסיון רב בתחום הנפט והגז, מנכ"ל אלון אבי גפן: "ההשקעה עתידה לייצר ערך גבוה לבעלי המניות ומחזיקי אגרות החוב של אלון ישראל"

 | 
שרגא בירן, צילום: ורדי כהנא

חברת אלון מדווחת על חתימה על הסכם השקעה באלון ישראל בהיקף של 35 מיליון דולר (123 מיליון שקל) בתמורה להקצאה של 60% ממניות החברה, עם המשקיע קורבין בלום (Corbin Blume), הבעלים של חברת Jaguar Resources, שנסחרת בבורסה הקנדית. בימים האחרונים יצר בלום קשר עם הנהלת החברה והצדדים קיימו מו"מ מואץ שהבשיל לכדי עסקת ההשקעה.

<
לאחר ההשקעה, בקופת החברה יש כ-220 מיליון שקלים, וזאת בהתאם להסכמות שהושגו עם מחזיקי האג"ח במסגרת הסדר החוב בחברה. הסכם ההשקעה הועבר לנציגי מחזיקי האג"ח בישראל.

<
קורבין בלום עתיד להשלים את ההשקעה באמצעות חברה נסחרת בקנדה, Jaguar Resources. בלום הוא בעל ניסיון של כ-24 שנים בתחום האנרגיה וחיפושי הנפט והגז, ובוחן מזה תקופה ארוכה השקעות שונות בתחום הגז-נפט בישראל ובכלל זה השקעה במאגרי תמר ולוויתן. את העסקה מטעם קורבין מלווה בנק ההשקעות Imperial Capital. על צוותו של בלום נמנים בכירים בחברות אנרגיה מובילות כגון: Gulf Canada, Pan Canadian Energy, Conoco-Phillips, MGM Energy Corp, Schlumberger, Texaco וחברות מובילות נוספות בעולם.

אלון ישראל מחזיקה בנכסים מובילים ומניבים בתחומי האנרגיה והתשתיות בישראל ובעולם. אלון ישראל מחזיקה בארבעה נכסים מניבים ותזרימיים: כ-80% ממניות 'אלון גז', שמחזיקה בכ-4% ממאגר 'תמר', בכ-7.3% ממניות  בחברת דלק US הנסחרת בבורסה בארצות הברית ובנוסף אחזקות במפעיל כביש 6 וכן מניות של 'דור אלון', שיחד מייצרים לאלון דיבידנד שנתי בהיקף של לפחות 70 מיליון שקל. 

לדברי מנכ"ל אלון ישראל אבי גפן: "חתימת הסכם ההשקעה עם קורבין בלום היא הבעת אמון של משקיע בינלאומי בנכסים האיכותיים ובחזון של אלון ישראל להשבחת הנכסים העיקריים כך שיתמכו בהחזר החוב ובצמיחה העתידית של החברה. יחד עם המשקיעים החדשים בקבוצה והניסיון הרב שהם מביאים, נמשיך לפעול לפיתוח חברת אלון גז ומיזמים נוספים, זאת לצד המשך הפעילות בדלק US, לאחר המיזוג עם אלון USA. אנו משוכנעים שההשקעה במיזמים אלו עתידה לייצר ערך גבוה לבעלי המניות ומחזיקי אגרות החוב של אלון ישראל".
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה