שרודרס: "תמה תקופת ההרחבות - אין צורך בתמריצים"

מרטין סקנברג מנהל השקעות בכיר בשרודרס: "שוקי המניות באירופה תומחרו נמוך מהתמחור בשווקים מפותחים אחרים, בעיקר ביחס לארה"ב"
 | 
מרטין סקנברג, בית ההשקעות שרודרס, צילום: יח"צ
בעוד שמקבלי ההחלטות בבנק המרכזי באירופה חלוקים בנוגע להפחתת התמריצים כבר במארס הקרוב, מרטין סקנברג (Skanberg Martin), מנהל השקעות בכיר בשרודרס (Schroders), אמר בהרצאתו בישראל כי כבר אין צורך בתמריצים, ומסמן את אירופה בעדיפות השקעה על ארה"ב.
סקנברג: "אני מאמין שתמה תקופת ההרחבות מצד הבנקים המרכזיים מעתה ניראה הקטנות. אין יותר באמת צורך בתכנית תמריצים. כשאין אינפלציה - אין תמריץ לפד' או ל-ECB להעלות יותר מדי את סביבת הריביות, דבר שיגרום להפסקת ההתאוששות הכלכלית שאנו עדים לה.  אירופה אין, ארה"ב אאוט. ממש כך, שינוי מגמה. הכלכלה האירופאית במצב טוב, תמיד יהיו חוסר ודאויות אבל אני מאמין שסביבת ריביות נמוכה ויציבה יחד עם הרחבת שולי הרווח ישיאו למשקיעים תשואה נאה ברבעונים הקרובים".
"נקודה נוספת היא תמחור החברות, בבחינת מכפילים היסטוריים שוקי המניות באירופה תומחרו נמוך מהתמחור בשווקים מפותחים אחרים, בעיקר ביחס לארה"ב. למעשה אירופה נמצאת 4 שנים מאחורי ארה"ב", אמר. לדבריו, הסיבה לפער נעוצה בהרחבה הכמותית באירופה שהחלה אחרי ההרחבה בארה"ב וצפויה להימשך אחריה. וזאת כאשר בארה"ב ההרחבה נמצאת לקראת סופה. להערכתו, למשקיעים לא תהיה אלטרנטיבה חוץ משוק המניות שכן העקומים הממשלתיים נסחרים בשפל. "כשהריבית אפסית האלטרנטיבה היחידה להשגת תשואה נאותה היא שוק המניות".
"בשנת 2011 ארה"ב פתחה מבערים ואירופה דשדשה על רקע משבר האשראי. מנגד, בארה"ב החלו ב-QE. האירו החזק לא הוסיף לרווחי החברות בנוסף, וכעת אנו צופים כי הסייקל הזה יתהפך. באירופה אנו רואים את המרווחים עדיין נמוכים משיא כל הזמנים, בניגוד לארה"ב. תנועת המלקחיים הזו, הפער בין אירופה לארה"ב, צפויה להיסגר בקרוב וזה צד אחד של המשוואה. הכלכלה האירופאית במצב טוב, תמיד יהיו חוסר ודאויות אבל אני מאמין שסביבת ריביות נמוכה ויציבה יחד עם הרחבת שולי הרווח ישיאו למשקיעים תשואה נאה ברבעונים הקרובים".
"אנחנו מחפשים עיוותים בתמחורים ורוצים לנצל חולשות זמניות. עכשיו ששיעורי הריבית מתייצבים על רמות נמוכות ושולי הרווח משתפרים, אנו, רואים אפשרות ליצירת רווחים. זה נכון ששוק האקוויטי הציג ביצועים יפים אבל אנו סבורים שיש לו עוד הרבה לאן לעלות. אחרי נסיגה של 7% מהשיא שראינו במאי השנה נוצרה להערכתנו הזדמנות כניסה באירופה. נתונים כלכליים ביבשת מראים כי הכלכלות האירופאיות מתאוששות מהר (אפילו יחסית לארה״ב במונחי תוצר)".
"נקודה נוספת אותה סקנברג מציין היא הירידה בסיכון הפוליטי. "אחרי בחירתו של מקרון בצרפת אנו עדים להתקרבותה של צרפת לגרמניה דבר שהוריד לחץ ושחרר אנחת רווחה מצד המשקיעים, פחות חשש בסחף להיפדות האיחוד מאשר בתקופה לאחר הברקזיט". סקנברג התייחס לבחירות הכלליות בגרמניה באומרו שהשנה הסוערת מאד שעברה על אירופה הוכיחו שאירועים פוליטיים משפיעים על הכלכלה לשבריר שנייה ותו לא.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה