אחרי נפילה של 25% מהשיא - המלצה חמה למנרב: "נסחרת בחסר משמעותי"

בוואליו בייס רואים פוטנציאל צמיחה עם התקדמות עיר הבהדים. חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי רואה אפסייד נדיב
 | 
רואים אפסייד
אתמול דיווחה מנרב על הסכם למכירת 47% מהקרקע באיזור התעשייה באשדוד עליה מצוי 'מנרב סנטר' לחברת סאמיט תמורת 71.3 מיליון שקל. בהקשר זה, בוואליו בייס הוציאו היום התייחסות לעניין, והמליצו להגדיל את ההחזקה בחברה נוכח המחירים הנוכחיים.
האנליסט שי ליפמן מוואליו בייס החל לסקר את מנרב אחזקות בפברואר האחרון בהמלצת 'קנייה', במחיר יעד של 840 שקל למניה. נציין כי מניית  מנרב -1.12% מנרב 45,730 -1.12% מנרב בסיס:46,250 פתיחה:46,250 גבוה:45,950 נמוך:45,460 תמורה:47,141 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  צללה ב-25% מהשיא שרשמה במארס האחרון. בהערכת השווי שהוצמדה לסקירה בזמנו, בוואליו בייס לקחו בחשבון את מחירי הנכסים המניבים לפי השווי בספרים. עם זאת, מאז הנפיקה החברה את מנרב פרויקטים החברה הבת, ועיר הבהדים המשיכה להתפתח. כעת בוואליו בייס צופים למנרב פוטנציאל צמיחה עם הרחבת הפרויקט. 
בתוך כך, בחברת המחקר אנטרופי הוציאה גם כן סיקור חיובי למנייה באפסייד נדיב, וקובעים - "מנרב נסחרת בחסר משמעותי על מחיר השוק". באנטרופי מחזיקים בהמלצת 'תשואת יתר' למניה במחיר יעד של 588 שקלים. מדובר באפסייד של 32% על מחיר השוק.
האנליסטים צביקה בק וגיא בראל, אנטרופי: "ברבעון השני מנרב המשיכה להציג רווחיות ויציבות יחסית במגזרי היזום לבניה, זכיינות, השכרה וניהול נכסים ומגזר הנדל"ן בארה"ב. מגזר העבודות קבלניות ממשיך להעיב על תוצאות החברה כאשר ברבעון השני נרשם הפסד מגזרי בסך כ-3.5 מיליון שקל, ובחציון נרשם הפסד בסך כ-20 מיליון שקל. אנו ממשיכים לא לכלול בהערכה שווי בגין מגזר הקבלנות, מכיוון שהחברה לא הציגה רווחיות לאורך זמן במגזר פעילות זה".
בק ובראל מציינים את האירועים המהותיים שנרשמו במנרב לאחרונה, בהם הסכם לרכישת מקרקעין במידטאון במנהטן תמורת 64 מיליון דולר שנתם ביולי האחרון. מדובר בפרויקט שמיועד לכלול כ-100 יח"ד ושטחי מסחר בקומת הרחוב, בבניין בן 34 קומות. "עלות ההשקעה הכוללת הצפויה הינה כ-182 מיליון דולר והיקף ההכנסות הצפוי הינו כ-220 מיליון דולר (המשקף רווחיות גולמית בשיעור של 17%). חלקה של החברה בהון העצמי צפוי להסתכם בכ-7.5 מיליון דולר וחלקה ברווחים מעבר לשיעור רווחיות מוגדר, יעמוד על כ-50%".
במאי האחרון זכתה מנרב במכרז לביצוע עבודות הקמת "פורטל המסילה התורכית" עבור "הקו האדום". הקו האדום הינו הקו הראשון במערכת הסעות המונים של מטרופולין תל אביב באורך של כ-23 ק"מ. תקופת הקמת הפרויקט הינה כ-36 חודשים והתמורה הצפויה הינה כ-224 מיליון שקל.
מודל הערכת השווי: "הערכנו את שווי מניית מנרב אחזקות לפי מודל NAV . שווי השוק של מנרב פרויקטים הינו כ-389 מיליון שקל והשווי המוערך על ידינו לחברה הינו כ-520 מיליון שקל. בחישוב השווי למנרב אחזקות התחשבנו בשווי המוערך על ידינו למניות מנרב פרויקטים. את שווי הנדל"ן המניב הכללנו לפי השווי ההוגן ולפעילות הקבלנות כאמור לא נתנו שווי חיובי. בנוסף, לחברה אחזקה בחברת קוואליטיס אותה כללנו לפי השווי בספרים. בחישוב המחיר למניה התחשבנו גם במניות סוג א' המוחזקות על ידי בעלי השליטה ואינן רשומות למסחר. כל 5 מניות מסוג א' זהות למניה אחת הרשומה למסחר מסוג ב' (שהינה בעלת 5 שקל ערך נוכחי)".
מניית מנרב בחודשים האחרונים:

 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה