הלמן אלדובי ואיביאי במגעים למיזוג פעילות הגמל וההשתלמות

 | 
רמי דרור, צילום: יח"צ
בית ההשקעות הלמן אלדובי דיווח הבוקר לבורסה על מגעים עם איביאי למיזוג פעילות הגמל וקרנות ההשתלמות. מדובר במגעים ראשונים למיזוג ועדיין לא גובש מתווה מוסכם לעסקה.
בית ההשקעות הלמן אלדובי הפך לציבורי לאחרונה וברבעון השני פרסם דו"חות במסגרת זו לראשונה. במעמד זה אמר רמי דרוד, מנכ"ל הלמן אלדובי, כי "קופת המזומנים תאפשר לבית ההשקעות לפעול לאיתור הזדמנויות לרכישות ומיזוגים נוספים בשוק ההון".
הלמן אלדובי, שנכנס לבורסה לפני כחודשיים בדלת האחורית, נסחר לפי שווי של 107 מיליון שקל בתל אביב. היקף הנכסים שמנהל בית ההשקעות עומד על 44 מיליארד שקל, מהם יותר מ-12 מיליארד שקל מנוהלים בגמל. מנגד, באיביאי היקף הנכסים המנוהל בקופות הגמל (פעילות שהוקמה לפני שש שנים) הינו מצומצם הרבה יותר ועומד על 4.4 מיליארד שקל. רק ברבעון השני מגזר הגמל וההשתלמות של איביאי רשם הכנסות של יותר מ-6.5 מיליארד שקל.
היתרונות לגודל בענף הגמל בהחלט באים לידי ביטוי במיזוג הצפוי ויחד עם התחרות בענף לא מותירים הרבה ברירה לאיביאי. זה האחרון רכש את תמיר פישמן על מנת להגדיל את פעילות הגמל אך זו גררה הפסדים של מיליונים. השינוי הצפוי אינו היחיד שיירשם באיביאי. לאחרונה פעילות החיתום פועלים איביאי ספגה מכה קשה עם עזיבתו של אלי גולדשמידט במהלך שהוגדר כרעידת אדמה בענף.
מאיביאי נמסר: "כבית השקעות מוביל ובעל איתנות פיננסית אי.בי.אי בוחנת באופן קבוע אפשרויות להרחבת פעילותה בתחום החיסכון לטווח ארוך. במסגרת זו התקיימו ומתקיימות שיחות גם עם הלמן אלדובי כמו גם עם גופים נוספים. יודגש כי, בכל אפשרות להתרחבות שנבחר, אנחנו נמשיך להיות שותפים אקטיבים בניהול הפעילות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה