מודאגים מהסלמה? "לא משנים תיק בגלל מתיחות גיאופוליטית"

 | 
ברקע לחששות
החששות מפני הסלמה ביטחונית על רקע המתיחות בין מעצמות הגרעין יקבלו ביטוי בוול סטריט רק מחר עם פתיחת שבוע המסחר, ובינתיים באירופה המדדים נסחרים בטריטוריה האדומה כאשר מדד הדאקס הגרמני מאבד 0.5%, ומוקדם יותר באסיה הניקיי איבד 0.9% בצל התחזקות הין. על רקע המתיחות, בהראל פיננסים כותבים בסקירתם השבועית שלא כדאי לשנות את תיק ההשקעות רק בגלל מתיחות גיאופוליטית.
הראל: "אחרי סיום עונת הדו"חות חוזרים השווקים להתמקד בנושאי המקרו ועל רקע נתונים פושרים - אין פלא כי הגיאופוליטיקה והפוליטיקה חוזרים להשפיע על השווקים, לפחות בטווח הקצר. כמשקיעים ישראלים למודי ניסיון, אנו יודעים שהשפעה של מתיחות ביטחונית או אירוע פוליטי קיצוני ככל שיהיה, משפיע על השווקים לטווח קצר אם בכלל ובטח לא ניתן לחזות את ההשפעה. הדוגמאות הבולטות האחרונות הן מה שקרה אחרי הברקזיט, או אחרי הניצחון של טראמפ. לפיכך, לכשעצמם, המתיחות מול קוריאה לא אמורה להוביל לשינוי תיק ההשקעות".
למרות הדרמות בזירה העולמית ובראשן הטיל ששיגרה צפון קוריאה, שוקי המניות בעולם בלטו במגמה חיובית בשבוע החולף. הנאסד"ק טיפס לשיא כל הזמנים ו-S&P משייט קרוב לרמות השיא. ביפן עלה השוק מעל 1% ובאירופה ירידות קלות. מי שהובילו את המגמה החיובית של השבוע האחרון בעולם היו סקטור הבריאות (3%) והטכנולוגיה (2%). לחיוב בלטו גם מניות הצריכה והתעשייה. בסיכום אוגוסט הסקטור החזק ביותר היה טכנולוגיה כאשר בלטו גם הסקטורים המזוהים עם ירידת תשואות אג"ח (כמו זו שראינו החודש), בהם תשתיות ונדל"ן".
"בשוק המקומי ראינו שונות גדולה בין שלל מניות וסקטורים בשבוע האחרון ובאוגוסט כולו. בשורה התחתונה, השבוע החולף היה חיובי עבור ת"א 35 ות"א 90, כאשר מספר חברות בלטו מאוד. מבין הגדולות, היו אלה טאואר ובנק לאומי שעלו בכ-11% באוגוסט וכן אלביט מערכות ופרוטרום שעלו ביותר מ-9%. מבין המניות הבינוניות בלטו כמובן איי.די.או שקפצה ב-26% וגם מזור רובוטיקה ומיטרוניקס שעלו בכ-20%. העליות האלה מדגישות את החשיבות של בחירת מניות, לצד חשיפה לסקטורים ומדדים. התמחור הנוכחי ממשיך להצביע על עדיפות לשוק המניות המקומי. גם ההבנה שהריבית תעלה בישראל מאוחר יותר מיתר השווקים המפותחים האחרים תומכת בכך וגם נתוני המקרו החזקים יותר בישראל. בכל מקרה, לאור התנודתיות, אנו ממשיכים לשמור על חשיפה למניות של כ-80%".
"לקראת סוף השבוע צפויה תנודתיות גדולה יותר במדדי השוק המקומי, על רקע עדכון מדדי המניות הצפוי ביום חמישי. לנוכח הירידות החדות במניות הפארמה, העדכון המשמעותי יתרכז בהעלאה מחודשת של משקלן במדדים – מה שצפוי להוביל ללחץ על מניות מסקטורים רבים שאינם מתחום הפארמה. ההערכה היא כי טבע, פריגו, מיילן ואופקו יזכו לביקושים של כ-400 מיליון שקל, בעוד שהמניות האחרון יקבלו היצעים מצטברים בסכום זה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה