באפריקה נאבקים על השליטה - ובחברה הבת נוצר חשש ממחנק

 | 
אדוארדו אלשטיין, צילום: דרור עינב; יח"צ
בזמן שבעלי האג"ח באפריקה ישראל ממתינים להצעה הטובה ביותר מבחינתם לרכישת השליטה בחברה, הזמן לא משחק לטובת החברות בקבוצה, ובעיקר אצל חברת דניה סיבוס שמבקשת לבנות מחדש את החניון שקרס ברמת החיל בתל אביב.
דניה סיבוס קיבלה ביולי האחרון את היתר הבנייה להקמה מחדש של החניון שקרס ברמת החיל בתל אביב. עם זאת, מבדיקת Bizportal את הדו"חות הכספיים של אפריקה נכסים, עולה כי אי הוודאות בכל הנוגע לשינוי אפשרי בזהות בעל השליטה באפריקה ישראל עשויה להשפיע על יכולתה של החברה לקבלת הלוואות חדשות בפרויקטים שונים של החברה.
בחלק מההסכמים של דניה סיבוס עם החברה האם אפריקה ישראל נכללת ההוראה לפיה ​כל שינוי במבנה השליטה באפריקה ישראל מעמידה את האופציה לגוף שנתן אשראי לדניה סיבוס לפעול באופן מיידי לפירעון החוב. סך האשראי אשר הועמד לקבוצת החברה במאוחד על ידי גופים פיננסים ומחזיקי אגרות החוב, מגיע לכ-4.2 מיליון שקל, מתוכו סך של 1.3 מיליון שקל שהועמדו על ידי מחזיקי אגרות החוב של החברה, והיתרה אשראי מגופים פיננסים, חלקם תאגידים בנקאיים זרים. כאמור, על פי תנאי אגרות החוב של החברה, אם אפריקה השקעות תחדל להיות בעלת השליטה בחברה, יהיו זכאים מחזיקי אגרות החוב, להעמיד את יתרת אגרות החוב לפירעון מיידי באופן שעלול לגרום ל"שרשור" (cross default) מיידי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה