צבא ארה"ב יבחן את הפתרון של פלוריסטם - המניה מזנקת

 |  (5)
זמי אברמן. מנכ"ל פלוריסטם, צילום: רונן טופלברג
חברת פלוריסטם -4.03% פלוריסטם 345 -4.03% פלוריסטם בסיס:359.5 פתיחה:362 גבוה:362 נמוך:342.8 תמורה:866,310 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הישראלית הודיעה היום (ג') שהצבא האמריקני יערוך ויממן ניסויים במוצר שפיתחה, PLX-R18, במטרה לתת מענה רפואי לאנשי כוחות הביטחון במקרה של חשיפה לרמות קרינה גבוהות ומסוכנות, כמו באסון גרעיני, תקיפה בפצצה מלוכלכת, דליפה והתיישנות כורים ועוד.
המניה מזנקת כעת ב-10% בבורסה בתל אביב.
הניסוי, שייערך וימומן במלואו ע"י מכון המחקר הרדיו-ביולוגי של משרד ההגנה האמריקני (U.S. Department of Defense’s Armed Forces Radiobiology Research Institute) יבחן את יעילות
הטיפול של פלוריסטם בתסמונת קרינה חריפה (ARS), בהזרקה כטיפול מונע (חיסון) לפני החשיפה ובמהלך 24 השעות שאחריה.
תסמונת הקרינה החריפה נובעת מחשיפה לרמות גבוהות ומסוכנות של קרינה שיכולה לגרום לסיבוכים בריאותיים קשים ואף למוות. לאחרונה דיווחה החברה הישראלית על תוצאות חיוביות בניסוי בחיות גדולות, שווה ערך לניסוי קליני שלב 2 דרך מסלול החיות של ה- FDA, שערך המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות (NIHID) מטעם משרד הבריאות האמריקני. תוצאות הניסוי הצביעו על עלייה משמעותית באחוזי ההישרדות של בעלי חיים שקיבלו את הטיפול ושיקום של שלוש שורות הדם.
יצוין, כי כל הניסויים בתסמונת הקרינה נערכים בבעלי חיים בלבד, בהתאם להוראות הרגולציה של ה-FDA, מאחר ולא ניתן לבצע ניסויי קרינה בבני אדם. ניסויים אלה מספקים לצורך קבלת אישור לשיווק התרופה מה-FDA.
ההבדל המרכזי בין הניסוי של משרד הבריאות האמריקני להגנה על העורף לבין הניסוי של משרד ההגנה, הוא פרק הזמן בו ניתנת התרופה: במחקר של המכון הלאומי לבריאות, הוזרקו התאים לנפגעים שנחשפו לקרינה כ- 24 שעות לאחר החשיפה הקטלנית, במטרה למצוא מענה לאוכלוסייה נרחבת בעורף לאחר אסון גרעיני או אירוע קרינה אחר.
בניסוי של הצבא, שנועד לתת מענה המותאם לכוחות בשטח, הטיפול יינתן עוד לפני החשיפה (על מנת למצוא טיפול מונע לפני היציאה לשטח הנגוע) וכן במהלך 24 השעות הראשונות לאחר החשיפה לקרינה. המחקר הצבאי והניסוי של משרד הבריאות והגנת המולדת האמריקני צפויים להתבצע במקביל, ולתת מענה לספקטרום רחב של מועדי חשיפה לקרינה חריפה של כוחות ביטחון ואזרחים כאחד. הצלחת הניסויים תגדיל את הפוטנציאל הטיפול של PLX-R18 כתרופה לטיפול בהשפעות קרינה חריפה.
זמי אברמן, מנכ"ל משותף ויו"ר פלוריסטם: "בעקבות הצלחת הניסוי של משרד הבריאות האמריקני שעליו הודענו בחודש מאי, ולאור המצב הגיאו-פוליטי בעולם, אנו רואים עלייה בהתעניינות בפתרון שלנו לפגיעות קרינה, הן בארה"ב והן מצד ממשלות נוספות. אנו מאמינים כי למוצרי החברה יש את הפוטנציאל להציל חיי אדם, ולאפשר למדינות להגן על מיליוני אזרחים וחיילים מפני ההשלכות הקטלניות של קרינה חריפה באירועים רבי-נפגעים".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  נקודת המפנה לפלוריסטם
  MMM 17/08/2017 10:09
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בא מתחום הביוטק ומכיר אותו היטב. עוקב ומושקע בפלוריסטם כ 5 שנים. משתתף בכינוסי משקיעים, ביקרתי בחברה ובמפעל ומכיר את פועלה היטב. נכון שכרגע מצב המניה מאכזב . ...אך לאורך השנים בעיני המשקיעים פלוריסטם נעה מהתלהבות יתר ואאופוריה ובתנועת מטוטלת קלסית הפוכה הגיעה למחיר המגוחך של היום. למשקיעים הישראלים אין סבלנות... לא מתעמקים... תחום תאי הגזע הסתבר כתחום מסובך שהוכחו קליניות דורשות זמן ממושך וכספים מרובים. לחברות אחרות בתחום היו כישלונות לא מועטים. מסיבות אלו החברה והמניה סובלות מחוסר התלהבות ואדישות רבה. אך לידיעתכם מעולם החברה לא היתה במצב טוב יותר. מדהים לראות שבמרחק של 6 חודשי ניסוי בלבד וכמעט בודאות לתוצאות טובות שיובילו לקנייה משמעותית של בניית מאגר חירום של מוצר פלוריסטם למחלות קרינה.וזאת רק ההתחלה. לחברה תחומים נוספים רבים של מחקר בשלבים מתקדמים. המחיר כיום נמוך וזעום בכל קנה מידה . כבר כיום החברה היתה צריכה להיות במחיר של 3-4$ . אני מאמין שעד רבעון 1 2018 תגיע למחיר זה. לאחר שתוצאות הניסוי יתפרסמו ואיתןם העיסקה העתידית עם ממשלת ארה"ב המחיר יגיע ל 5-6@ עד סוף 2018 מחיר של 7-8@.
  סגור
 • 3.
  כתבתי בעבר שפלוריסטים נתמכת ע"י ממשלת ארהב במחקר
  חחח 16/08/2017 16:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  על הקרינה וגם מדינת ישראל שבדרך כלל נמנעת מלעשות משהו טוב נתנה מענק להפצת תרופות. וגם הניסוי של פלוריסטים נתן תוצאות טובות
  סגור
 • ולמרות זאת המניה תקועה כבר כמה שנים. הזדמנות...
  אנליסט - מושקע במניה 17/08/2017 08:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאז הגיע המניה לאזור ה 1400 נקודות לפני מספר שנים, ירדה לרמתה הנוכחית ומאז לא מצליחה להתאושש ומדי פעם מציגה צניחה נוספת. בשבועיים האחרונים התפרסמו שתי ידיעות: 1. השקה של ממשלת ישראל בחברה באמצעות סיבסוד פעילות במזרח הרחוק 2. התעניינות של צבא ארה"ב ומימון ניסוי. אני מאמין שעצם העובדה ששני הגופים הנ"ל החליטו להשקיע כסף - יתכן ומסמנת נקודת מפנה לטובה. בכל אופן, שום דבר אינו מובטח, אבל !!!!! אם יחתם חוזה עם צבא ארה"ב ו/או יחתמו הסכמים עם מדינות במזרח הרחוק בסיוע ממשלת ישראל - אני לא צריך לפרט מה זה יעשה למניה... אני חושב שבנסיבות הקיימות המניה הזו מאוד מעניינת (במיוחד במחירה הנוכחי). לשיקול דעתכם....
  סגור
 • 2.
  ככל שהעולם מתחמש לדעת כך יצטרכו לחפש עוד פתרונות כנ"ל. (ל"ת)
  ס 16/08/2017 16:08
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  3603 מיבזקים (ל"ת)
  גולן מרדכי 16/08/2017 15:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור