דו"חות ריט 1: ההכנסה מנכסים מניבים קפצה ב-16%

 | 
ריט 1 הרצליה פיתוח, צילום: יח"צ
עונת הדו"חות המקומית ממשיכה לספק דרמה לשווקים. קרן ההשקעות במקרקעין ריט 1 פרסמה הערב את הדו"ח עם סיום המסחר בתל אביב והציגה עלייה הן ב-FFO וב-NOI. 

ה-FFO הריאלי עלה ב-19% לכ-94.4 מיליון שקל, ה-NOI צמח ב-16% לכ-131 מיליון שקל. ה-FFO הוא המדד בו עושות חברות הנדל"ן המניב שימוש כאשר זה מייצג את תזרים המזומן מפעילות של החברה מפעילותה השוטפת (המדד מנכה רווחים ממכירת נכסים, עליית או ירידת ערך נכסים והשפעת שינויים עונתיים בהון חוזר).

ה-NOI הוא פרמטר תפעולי שכולל את הכנסות החברה מנכסיה המניבים מכל סוג, בעיקר דמי שכירות ודמי ניהול, בניכוי העלויות הנדרשות לתפעול האתרים.

כמו כן קרן הנדל"ן עידכנה את צפי שני מדדי הרווח כלפי מעלה בשנת 2017: NOI המוערך ל-2017 הועלה מ-259-256 מיליון שקל ל-269-267 מיליון שקל ואומדן ה-FFO הריאלי הועלה מ-188-185 מיליון שקל ל-196-194 מיליון שקל.

מבחינה פיננסית, החברה מגדילה את הדיבידנד ל-2017 מ-91.8 מיליון שקל (56 אג' למניה) ל-97.5 מיליון שקל (59 אג' למניה). 

עם צאת הדו"חות, מנכל ריט 1 שמואל סייד טען כי "תוצאות המחצית מבטאות את המשך הצמיחה בפעילות החברה וברווחיותה. בנוסף לרכישת נכסים, נהנינו במחצית הראשונה מגידול נאה ב-NOI מנכסים זהים ובמקביל המשכנו במגמת הקטנת מירווחי המימון. גורמים אלה תרמו להגדלת ה-FFO למניה ב-. הצמיחה בתוצאות, יחד עם חתימת הסכם שכירות חדש עם אמדוקס בחודש שעבר, איפשרו לנו לעדכן כלפי מעלה את התחזיות ל-2017"

נזכיר כי בחודש יולי, לאחר תאריך המאזן, חתמה הקרן עם שותפיה במתחם רעננה על הסכם שכירות חדש ל-10 שנים עם חברת אמדוקס. הכנסותיה של ריט 1 מדמי השכירות לאמדוקס צפויות לעלות כבר מיולי 2017 לכ-41 מיליון שקל בשנה, לעומת כ-35 מיליון שקל בשנה בהסכם הקודם, שהיה אמור לפוג בסוף 2019. ריט 1 מעדכנת כי השווי ההוגן של מתחם רעננה, בהתחשב בהסכם השכירות החדש, צפוי לעמוד על כ-580 מיליון שקל (לעומת כ-537 מיליון שקל כפי שכלול בדו"ח הכספי, אשר נערך לפני חתימת ההסכם).

בסוף יולי, לאחר תאריך המאזן, העלתה חברת הדירוג S&P מעלות את דירוג החברה מ- ilAA- לדירוג ilAA, לאור התחזקות הפרופיל העסקי.

באפריל גייסה הקרן כ-113 מיליון שקל בהנפקת אגרות חוב צמודות למדד במח"מ של כ-5 שנים. ההנפקה התבצעה במסגרת הרחבת סדרת אג"ח ד' של ריט 1, שנכנסה למדד תל בונד 40 בעדכון המדדים האחרון.

האנליסט ישי ששון מירושלים ברוקראז': "רבעון שני של תוצאות מצוינות, בהן המשיכה החברה להציג צמיחה מרשימה של 6.8% ב-NOI SP בהשוואה לתקופה המקבילה. ה-FFO למניה עלה ב- 16% ו- 3.2% בהשוואה לרבעון המקביל והקודם, בהתאמה. נדגיש, כי תוצאות אלו אינן כוללות את העלייה הצפויה ב- NOI בעקבות חידוש החוזה עם אמדוקס - אותן ניראה החל מהרבעון השלישי. כמו כן התוספת ל-NOI בגין הנכס שנרכש בראשל"צ הייתה חלקית בלבד, מאחר והעברת הבעלות נעשתה במהלך הרבעון. נכון להיום נסחרת החברה בתשואת FFO של 9.2% על ה- FFO הצפוי באמצע 2018 (המגלם בתוכו חסכון נוסף בעלויות המימון ותזרים שיתחיל להתקבל מהפרויקט המשותף עם רוגובין בהרצליה). כך שעל אף העלייה המשמעותית במחיר המניה מאז תחילת השנה, הרי שלהערכתנו קיים עוד פער של כ-10% ביחס לשווי הכלכלי."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה