פרוטרום מודיעה על רכישת חברת בריטית ב-19.5 מיליון דולר

 |  (4)
עוד אחת
חברת פרוטרום מודיעה על הסכם לרכישת החברה הבריטית Flavours and Essences וזאת תמורת סכום של 19.5 מיליון דולר ובנוסף מנגנון תמורה עתידית המבוסס על ביצועיה העסקיים של החברה הנרכשת בתקופה של שלוש שנים ממועד העסקה. העסקה מומנה באמצעות חוב בנקאי. מדובר בהמשך האסטרטגיה של פרורטום כאשר מתחילת 2015 רכשה החברה הישראלית כבר 24 חברות. 
E&F ,שנוסדה בשנת 1998 ,עוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של טעמים וצבעים טבעיים. E&F מפעילה אתר יצור ומרכז מו"פ בבלקבורן, אנגליה, מעסיקה 41 עובדים, ויש לה בסיס לקוחות רחב באירופה, בעיקר באנגליה ובאירלנד. לפי הודעת החברה, פעילותה של E&F סינרגטית לפעילותה של פרוטרום בתחום הטעמים, פעילות שגדלה בשנים האחרונות בקצבים גבוהים משמעותית מעל קצב צמיחת השוק, וכן לפעילותה המתפתחת של פרוטרום בתחום הצבעים הטבעיים למזון. עוד נכתב בהודעה כי הבעלים המייסדים ומנהלי E&F  ימשיכו לתרום מניסיונם העשיר להמשך הצמיחה המהירה והרווחית של הפעילות.
על-פי דוחותיה הניהוליים של E&F ,מחזור המכירות שלה ב-12 החודשים שהסתיימו ביולי 2017 הסתכם בכ-17.4 מיליון דולר ארה"ב והיא רשמה ב-5 השנים האחרונות קצב צמיחה שנתי ממוצע של מעל 20%. 
מניית {פרוטרום} עולה כעת 2.2% ומתקרבת חזרה לשיא כל הזמנים שנרשם בסוף יולי. 
אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של קבוצת פרוטרום: "זוהי רכישה נוספת של פעילות בתחום הליבה של פרוטרום שתאפשר לנו להציע ללקוחותינו סל פתרונות רחב יותר. רכישה זו מהווה חיזוק נוסף לפעילותנו הצומחת באנגליה, בה לפרוטרום מעמד מוביל בתחום הטעמים. פרוטרום תפעל לניצול מירבי של אפשרויות ה-Cross-Selling הגלומות ברכישה ותפעל להרחבת סל המוצרים לבסיס הלקוחות הקיים של F&E. בנוסף, פרוטרום תפעל להשגת יעילות עסקית ותפעולית מרבית ממיזוג פעילו F&E עם פעילותה באנגליה. רכישת F&E ממשיכה את יישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית של פרוטרום, ואת מימוש חזונה "To be the preferred partner for tasty and healthy success". זו הרכישה החמישית שאנחנו מבצעים השנה, לאחר רכישת חברת הטעמים הדרום אפריקאית Unique Flavors, חברת הטעמים הצרפתית רנה לורן, חברת הטעמים הויאטנמית WFF, ורכישת חברת פתרונות טעם לתחום הגלידות והקינוחים הברזילאית SDFLC. החל משנת 2015 רכשנו כבר 24 חברות, שמשולבות עם פעילותנו הגלובלית ותורמות ותתרומנה להמשך הגידול במכירות ולשיפור ברווח וברווחיות, תוך ניצול מירבי של הסינרגיות הטמונות בהן. אנו פועלים לאיתור ולביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות של חברות ופעילויות בתחומי פעילותנו. נמשיך ליישם את אסטרטגית הצמיחה המהירה והרווחית שלנו, המבוססת על שילוב צמיחה פנימית רווחית ורכישות אסטרטגיות, להשגת היעדים שהצבנו לאחרונה - מכירות של לפחות 2 מיליארד דולר, עם שיעור EBITDA של מעל 22% בפעילויות הליבה שלנו, עד שנת 2020".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מתחיל להריח לא טוב
  מוטי 15/08/2017 15:35
  הגב לתגובה זו
  0 2
  רוכש ומתמנף .קודם שיעכל את החברות שרכש לאחרונה .מתחיל להרגיש שיהודאי חושב שהוא סופרמן ומתחיל להשתולל .שמישהו ירגיע אותו בדירקטוריון כי זה ייגמר לא טוב
  סגור
 • 3.
  מי הבעלים של החברה(ל"ת)
  דודי 15/08/2017 14:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מניה לפנסיה
  אליהו 15/08/2017 13:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בהצלחה ממשקיע ותיק.
  סגור
 • 1.
  זה מתחיל קצת להיות המממ... מהיר מדי? (ל"ת)
  ' 15/08/2017 12:19
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור