המפולת במניית טבע - האם הציבור בארץ נכנס לפאניקה?

 | 
קרנות הנאמנות
זה היה שבוע שחור בבורסה בת"א. מדד המעו"ף צלל 3.8% לשפל של 3.5 שנים, מדד ת"א 90 איבד 2.35% ומד SME60 נחתך ב-5%.ללא ספק אחד השבועות הגרועים באחוזת בית בשנים האחרונות כאשר מעל כולן בלטה מניית טבע שהשלימה התרסקות של 45% תוך ימם ספורים ברקע לדו"חות הגרועים והנמכת התחזיות. האם המפולת בטבע והאיומים של טראמפ על צפון קוריאה גרמו לציבור בארץ להיבהל ולהוציא כספים מהבורסה? אז הנה המספרים.
הקרנות המסורתיות רשמו מתחילת אוגוסט גיוס של כ-220 מיליון שקלים, כך עולה מניתוח של מיטב-דש לתעשיית קרנות הנאמנות. אמנם מדובר בירידה משמעותית בקצב הגיוסים לעומת שבועות קודמים, אבל המעניין הוא שתעשיית הקרנות לא עברה לפדיונות, למרות הכותרות הקשות על טבע והסיטואציה הגיאו-פוליטית. 
שער הכניסה: קרנות אג"ח כללי ממשיכות להיות הקטגוריה שמהווה שער כניסה. מתחילת החודש (7 ימי מסחר) גייסו קרנות אג"ח כללי 215 מיליון שקלים. לצורך השוואה, נציין כי בחודש יולי קרנות אג"ח כללי גייסו 1.32 מיליארד שקלים. כלומר אמנם הגיוסים נמשכו בתחילת אוגוסט, אבל בקצב נמוך בהרבה. 
הקרנות המנייתיות: הנפילות במדדי המניות בימים הראשונים של אוגוסט באו לידי ביטוי באפיק ההשקעה זה. הקרנות המנייתיות שמשקיעות בבורסה בת"א ספגו פדיונות של 110 מיליון שקלים, אך מול זאת נרשמו גיוסים של כ-75 מיליון שקלים בקנרות הנאמנות שמשקיעות במניות בחו"ל ועוד גיוסים של 25 מיליון שקלים בקרנות הגמישות.  
המקום שממנו הכסף ממשיך לצאת: אחרי פדיונות של 390 מיליון שקלים בקרנות אג"ח קונצרני בחודש יולי, חודש אוגוסט נפתח עם פדיונות של 100 מיליון שקלים נוספים. כלומר יש יציאת כספים, אבל אי אפשר לדבר לפי שעה על בריח כספים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה