באקסלנס מסמנים את בזן: "מרווחים גבוהים וצפי לירידה במחיר הגז תומכים בהמלצת קנייה"

 |  (1)
בזן, צילום: יח"צ
עונת הדו"חות באחוזת בית בעיצומה וגופי ההשקעות מתחילים לסמן את החברות שצפויות להציג תוצאות כספיות חזקות לרבעון השני של השנה. אחת מהן היא חברת בזן +0.17% בזן 178.2 +0.17% בזן בסיס:177.9 פתיחה:178.9 גבוה:178.9 נמוך:176.8 תמורה:1,950,706 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , המהווה את בית הזיקוק הגדול בישראל. באקסלנס מציינים כי לאור "המרווחים הגבוהים והצפי לירידה במחיר הגז", החברה צפויה להציג תוצאות חזקות ולשמור על המומנטום החיובי מתחילת השנה (עלייה של 32%). כך נכתב:
"מספר שריפות שפרצו בכמה בתי זיקוק משמעותיים בעולם לאחרונה והביאו להשבתתם. בין היתר, מדובר בבית הזיקוק pernis של Shell, אחד מבתי הזיקוק הגדולים באירופה, המזקק כ-400 אלף חביות ביום (בז"ן, המהווה את בית הזיקוק הגדול בישראל, מזקקת כ-197 אלף בלבד)".
"השריפות תומכות בהמשך עליית מרווח האורל לרמה של 6.9 דולר לחבית,  בין הגבוהים ביותר בשנים האחרונות". אלשיך מסבירה כי "השבתות בבתי זיקוק מביאות לקיטון בהיצע התזקיקים ביחס לביקוש ולכן גורמות לעליית מרווחים. אמנם השבתות הן אירועים זמניים, שלא נמשכים לעד, אך אלו תומכים בהמשך המומנטום החיובי בסקטור הזיקוק ובמניית בז"ן ספציפית,  משום שמשקיע המעוניין בחשיפה למרווח דרך מניה ישראלית, חייב לעשות זאת דרך בז"ן". אלשיך מציינת כי "פז נפט גם כן חשופה למרווח, אך בז"ן הוא בית הזיקוק הגדול בישראל, עם יכולת זיקוק גבוהה באופן משמעותי מעבר לפז. פז עצמה, מעבר לזיקוק עוסקת גם בפעילות נוספות כגון תחנות הדלק פז וחנויות הנוחות של Yellow".   
"דוראד חתמה על הסכם לרכישת גז טבעי ל-14 שנה מחברת האנרגיה היוונית אנרג'יאן שבבעלותה מאגרי תנין וכריש לפי 4 דולר ליחידת אנרגיה בלבד, 20% פחות מהמחירים שסוכמו מול לוויתן. המשמעות של ההסכם היא צפי להוזלה עתידית במחיר הגז שעשוי לתמוך במרווחים של בז"ן בטווח הארוך".
"בז״ן נמצאת במו״מ לרכישת גז ממאגרים אלו בעתיד גם כן, כאשר תחילת הפקת הגז מוערכת ל-2020. מאגר תמר מספק כיום את מלוא הצריכה של בז"ן ובשנים הקרובות, החל מ-2020 ואילך, אנו צופים הוזלה במחיר הגז המסופק לבז"ן, בין אם ע"י התקשרות עם ספקים נוספים או מחירים נמוכים יותר. נזכיר כי מחירי הגז לתחנות חשמל (דוראד) ולתעשייה (בז"ן) שונים, אך בכל מקרה צפויה הוזלה שתתרום לשיפור המרווחים של בז"ן".  
בשורה התחתונה "ממשיכים להמליץ על בז"ן בקנייה במחיר יעד של 1.9 שקל,  ביחס ל-1.66 שקל בשוק, מה שמגלם אפסייד של כ-14% עם צפי לדוח חיובי ברבעון השני, המשך מומנטום תומך ותשואת דיבידנד נאה של כ-6%".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שאלשיך תתעסק בלסקר את המזון (ל"ת)
  קרן השקעות 03/08/2017 17:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור