בשורה לצרכנים: עמלות הסליקה של חברות כרטיסי האשראי יופחתו ב-50%

 |  (3)
כרטיסי אשראי, צילום: Getty images Israel
בעקבות הרפורמה להגברת התחרות בסקטור הבנקאי שהוביל שר האוצר משה כחלון, המותגים הפרטיים "אמריקן אקספרס" ו"דיינרס" יפחיתו ב-50% את עמלות הסליקה הנגבות מבתי העסק ולא יגזרו עליהם עמלות חלופיות.
טענות שונות של בעלי עסקים קטנים ובינוניים העלו כי  עמלות הסליקה הגבוהות שגובות חברות כרטיסי האשראי "אמריקן אקספרס" ו"דיינרס", מכבידות על הרווחיות שלהם. זאת, בשל פער מהותי אשר נאמד ב-50% בממוצע בין עמלות הסליקה הנגבות מהם לעומת אלו שנגבות מהעסקים הגדולים.
במסגרת מתווה ההפחתה, העמלה המקסימלית שתיגבה מבתי העסק לא תעלה על 1.99% עד אמצע שנת 2020, וכן לא יושתו עמלות חלופיות על בתי העסק. החברות יתחילו את ההפחתה באופן מיידי ומדורג כך שעד סוף דצמבר 2017 העמלה המקסימלית תעמוד על 2.95%; עד לסוף חודש דצמבר 2018 העמלה המקסימלית תעמוד על 2.45%; עד לסוף חודש דצמבר 2019 העמלה המקסימלית תעמוד על 2.10%; ובסוף יוני 2020 תתייצב העמלה המקסימלית לבית עסק על 1.99%. 
שר האוצר, משה כחלון: "הפחתת המחירים היא תוצאה ישירה של הרפורמה להגברת התחרות בסקטור הבנקאי. ההפחתה תקל על למעלה מ-60 אלף עסקים קטנים ובינוניים שכורעים תחת נטל הריכוזיות ומופלים לרעה לעומת העסקים הגדולים. הפחתת העמלות מביאה גם בשורה לצרכנים ותתרום תרומה משמעותית למאבק שלנו ביוקר המחיה. אנחנו נעקוב ונראה שהפחתת המחירים מתבצעת הלכה למעשה בשטח".
דורון ספיר, מנכ"ל Cal, ומנכ"ל דיינרס ישראל: "אנו מברכים את שר האוצר, בנק ישראל ואת מר שי באב"ד, מנכ"ל המשרד וצוותו, על עבודה מקצועית ועניינית, תוך הבנה עסקית וראיית צרכי השוק בכלל והעסקים הקטנים בינוניים בפרט. אין ספק כי המהלך שהוביל האוצר יטיב עם העסקים ויאפשר לדיינרס הבטחה להמשך פעילות המותג בישראל כמותג מחולל תחרות, המעניק ללקוחותיו הצעות ערך ייחודיות תוך הגדלת מחזורי העסקאות בשוק הישראלי".
מחברת אמריקן אקספרס נמסר: "'אמריקן אקספרס' מברכת על מהלך משרד האוצר התומך בעסקים קטנים. המהלך יחזק את העסקים הקטנים המניעים את גלגלי המשק ויאפשר  שמירת מתן ערך מוסף משמעותי ללקוחות".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איזה קשקשן - הכתב בשירות החברות
  קידי 02/08/2017 00:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה לא נמסר כמה העמלות המקסימליות היום? אנחנו צריכים לחפש ברשת כמה?
  סגור
 • 2.
  להוריד אותה מין הכתבה
  אבי 24/07/2017 16:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא מגיע לה שום דבר תמיד הלכה עם הבנקים בקרב תקבל תפקיד בכיר באחד הבנקים הגדולים כמו שהיו לפניה
  סגור
 • 1.
  שום דבר היא לא עשתה עד היום טוב שיש כחלון
  אבי 24/07/2017 16:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  פתאום היא מברכת כל הכבוד לכחלון
  סגור