אקזיט ענק: חברת הביומד הישראלית נוירודרם נמכרת תמורת 1.1 מיליארד דולר

הרוכשת היא חברת מיצובישי טנאבה היפנית. עוד טרם העסקה זינקה מניית נוירודרם ב-90% בשנה האחרונה
 |  (5)
עודד ליברמן, צילום: יח"צ
חברת הפארמה הישראלית נוירודרם (סימול: NDRM), שנמצאת בשלבים קליניים מתקדמים, הודיעה היום (ב') כי תירכש על ידי תאגיד מיצובישי טנאבה היפני, בתמורה ל-39 דולר למניה במזומן, מה שמשקף לחברה ערך של כ-1.1 מיליארד דולר. המניה מזנקת כעת ב-15% בשלב של טרום הפתיחה בוול סטריט.
ל-Bizportal נודע כי כל אחד מעובדי החברה צפוי ליהנות מבונוס מכירה כתוצאה מהעסקה. בין בעלי המניות הגדולים שצפויים ליהנות מהעסקה כתוצאה מהחזקה ישירה במניותיה של נוירודרם, ניתן למצוא את קרן סקופיה, אחריה את יו"ר החברה רוברט טאוב, פרופ' שמואל קבילי ומנורה מבטחים. המפסידה העיקרית מהעסקה זו הבורסה הישראלית, והציבור, לאחר שבשנת 2011 נוירודרם משכה את התשקיף שהגישה בניסיון להנפיק בת"א.
נזכיר כי נוירודרם דיווחה במארס האחרון על הצלחה בניסוי הקליני שלב 2 ב-ND0612H, התרופה במינון גבוה לחולים בשלבים מתקדמים של מחלת הפרקינסון. לאחר ההצלחה המניה זינקה ביותר מ-26% באותו היום, ושלושה חודשים לאחר מכן פתחה חדר מצב לקראת מכירה. כפי שנחשף ב-Bizportal, החברה שכרה בנק השקעות לקראת המכירה.
העסקה אושרה פה אחד על ידי דירקטוריון נוירודרם ומשקפת לחברה שווי שוק של 1.1 מיליארד דולר. ההצעה, של 39 דולר למניה במזומן, מייצגת פרמיה של 79% על מחיר מניותיה הרגילות של נוירודרם בנאסד"ק ב-9 ביוני 2017, יום המסחר האחרון לפני פרסום השמועות על מכירתה באמצעי התקשורת ופרמיה של 17% על מחיר הסגירה של המניה ב-21 ביולי 2017. אסיפה מיוחדת לאישור העסקה צפויה להתקיים בסתיו. בהנחה, שהאישורים הרגולטוריים ואישור בעלי המניות יתקבלו בלוח הזמנים המקובל לעסקאות מסוג זה, נוירודרם צופה שהעסקה תושלם ברבעון הרביעי של 2017.
ד"ר עודד ליברמן, מנכ"ל נוירודרם: "אנו מאמינים שהעסקה תניב יתרונות חשובים לבעלי המניות של נוירודרם ולחולי מחלת פרקינסון הזקוקים בדחיפות לטיפולים חדשניים. מיצובישי טנאבה, הפגינה מומחיות בפיתוח ומסחור בתחום הנוירולוגי ואנו בטוחים ששילוב משאביהם והנתונים החזקים התומכים ב-ND0612, התרופה המתקדמת שלנו למחלת פרקינסון והנמצאת בניסוי שלב III, יסייע להפוך את הטיפול החדש והחשוב הזה לזמין במהירות האפשרית. העסקה גם מעניקה לבעלי המניות שלנו תשואה משמעותית על השקעתם בנוירודרם ומשקפת את הערך שכבר יצרנו".
העסקה כפופה לאישור בעלי המניות של נוירודרם כמו גם לאישורים, פקיעה או סיום של תקופות המתנה על פי חוקי ההגבלים העסקיים החלים ומילוי תנאי קלוזינג מקובלים אחרים. העסקה תבוצע באמצעות מיזוג על פי חוק החברות הישראלי. הסכמי הצבעה ותמיכה התומכים בעסקה נחתמו על ידי בעלי המניות של נוירודרם שגם משמשים כדירקטורים ומחזיקים מניות אשר במצטבר מהוות כ-34% מהון המניות הרגילות שטרם נפרעו של נוירודרם המזכות את בעליהם בזכות הצבעה על אישור העסקה.
נוירודם מפתחת תכשירים שמטרתם לשפר את דרך צריכת הטיפולים התרופתיים למחלות במערכת העצבים המרכזית. המוצר המוביל של החברה, NDO612, זו משאבה לצורך מתן לוודופה קרבידופה (Levodopa Carbidopa) - החומר הפעיל בתרופה המובילה לטיפול בתסמינים של מחלת פרקינסון בחולים בשלב מתקדם של המחלה.
סנטרוויו פרטנרס (Centerview Partners LLS) משמשת כיועצת הפיננסית, ווייט & קייס (White & Case LLP) ומיתר, ליקוורניק, גבע, לשם טל משמשים כיועצים משפטיים של חברת נוירודרם.
נזכיר כי בסוף השבוע האחרון בדויטשה בנק החלו לסקר את המניה בהמלצת קנייה עם אפסייד של יותר מ-40%. (לכתבה המלאה)
 
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  היא מציעה תרופה לאותה מחלה של בריינסטורם?
  גבי 24/07/2017 09:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתאים שבריינסטורם תזנק בעקבות המכירה.כמו שפורסייט זינקה בעקהות מכירת מובילאיי
  סגור
 • בינתיים פורסייט מדממת (ל"ת)
  אולי 24/07/2017 13:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אתה מתבלבל ביני לבין גדי!!! פורסייט גאווה ישרטלית
  גבי 24/07/2017 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכן בריינסטורם תגיע לגדולות!!
  סגור
 • בריינסטרום מפתחת תרופה לals לא לפרקינסון (ל"ת)
  אבי3 24/07/2017 10:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  קפיטל פוינט מחזיקה 0.9%
  יש יש 24/07/2017 09:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  =10 מיליון דולר!!!!
  סגור