לאומי שוקי הון חותך המלצה לרמי לוי ל'תשואת שוק'

 |  (3)
רמי לוי, ארז חרוד - עושים צילום
האנליסט גיל דטנר מלאומי שוקי הון חתך היום (ה') את ההמלצה למניית רמי לוי ל'תשואת שוק' על רקע הגעה למחיר היעד, ובטענה כי נדרשת כעת מידת זהירות בהשקעה תוך דריכות וציפייה לנתונים הבאים שהחברה תפרסם.
דטנר הצמיד למניית רמי לוי -0.84% רמי לוי 18,890 -0.84% רמי לוי בסיס:19,050 פתיחה:18,900 גבוה:19,050 נמוך:18,860 תמורה:1,107,848 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מחיר יעד של 185 שקלים למניה בטענה כי מדובר במחיר המשקף באופן סביר את הסיכונים והסיכויים. "לא ספק יש פוטנציאל לאפסייד נוסף, אך אנו רוצים לראות שנתוני התפעול נעים בכיוון הנכון לפני שאנו מביאים זאת לידי ביטוי במחיר היעד שלנו. ההמלצה שלנו, בשלב זה, היא למצב זמני של המתנה – הווה אומר, להחזיק את המניה במשקל שוק".  
"התוצאות החלשות של הרבעון הראשון דורשות מידת זהירות, שכן במקום שיפור בפרמטרים התפעולים, החברה הציגה את ההיפך. הנקודה המדאיגה ביותר, לדעתנו, הייתה ירידה נוספת במכירות החנויות הזהות, בשיעור של %6.2 .גם השחיקה ברווחיות התפעולית, מ-%9.2 ל-%7.2, תרמה לאכזבה. החברה מצביעה על הגידול המשמעותי בשטחי המסחר (גידול של שליש מול הרבעון המקביל) כמקור החולשה - החנויות החדשות טרם פועלות ברמה אופטימלית, ומאידך נוגסות ברמה מסוימת בהכנסות של החנויות הוותיקות. אכן יש בהסבר הגיון, אך בטרם נאמץ המלצה יותר נלהבת, אנו רוצים לראות התייצבות במכירות של החנויות הזהות". 
הכנסות
"הצמיחה בטווח הקצר תבוא בעיקר מהגידול בשטחי המסחר. מתחילת 2016 הרשת הגדילה את מניין החנויות מ-32 ל-44, כאשר שלוש חנויות נוספות מתוכננות להיפתח בשנה הקרובה. מעבר לכך, התרחבות נוספת של הפורמט הקיים נראית מוגבלת, אף על פי שלדברי החברה יש מקום להוסיף עוד סניפים באופן נקודתי. נוסף על כך, הרשת מתכננת להתרחב לפלח השכונתי, עם רשת חנויות קטנות. נכון לעכשיו יש תכניות ל-80 חנויות בקצב פריסה של 20-10 חנויות בשנה. אנו רואים הגיון באסטרטגיה ראווה לדוגמה את הצלחת רשת ויקטורי להביא את בשורת הדיסקאונט לעיר. מנגד, לדעתנו לא יהיה פשוט למצוא מיקומים מתאימים, וייתכן כי הקצב שהחברה שואפת אליו אינו ריאלי. מכירות למ"ר. אנו צופים שחיקה נוספת בטווח הקצר, ולאחר מכן יציבות. יש לקחת בחשבון כי הפתיחה הגדולה של שטחי מסחר, וכאלה עם מכירות למ"ר נמוכות משמעותית מהקיים, מקשה על אמידה מדויקת של המכירות למ"ר. נראה שרק לקראת סוף השנה התמונה תתבהר. מה שיותר חשוב לדעתנו, זו המגמה במכירות החנויות הזהות – אם אלה לא תתייצבנה, אזי אסטרטגיית התמחור האגרסיבי של החברה תמשיך לשחוק את שיעור הרווח".
"שיעור הרווח הגולמי ממשיך להיות יציב סביב אזור ה-22%. בשוק רואים לאחרונה סימנים מתגברים של עליות מחירים, כאשר מדד מחירי המזון של סטורנקסט עלה במחצית הראשונה של השנה ב-0.3%, וזאת לאחר מספר שנים של ירידות. כמו כן, הגידול בחדירת המותג הפרטי, היבוא האישי ומהעבר לתפעול עצמי של פעילות הפרות והירקות אמורים לשפר את הרווחיות הגולמית. עם זאת, איננו רואים סימנים לכך עד כה, וייתכן כי החברה בוחרת לגלגל את החיסכון לכיסם של הצרכנים, בניסיון לשפר את עמדתה התחרותית. נכון לעכשיו, אנו מניחים שיפור קטן יחסית ברווחיות הגולמית".
"הוצאות התפעול ברבעון הראשון עמדו על 19.3% מהמכירות, בהשוואה לשיעור של 19.1% ברבעון המקביל, בעיקר בשל עלייה בשכר המינימום והירידה במכירות למ"ר. לדעתנו נראה התייצבות וירידה קלה בהמשך, כאשר ההתרחבות המאסיבית בשטחי המסחר מלוות בהוצאות תפעול מוגברות וחוסר יעילות שחולפים עם המזון. הנמכנו במעט את רווחיות התפעולית המייצגת שלנו, מ-3.5% ל-3.3%. מדובר בשיעור נמוך במבט היסטורי, אך אנו סבורים כי בנקודת הזמן הנוכחית, נטל ההוכחה מונח על כתפי החברה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא חתך להם שום המלצה להפך. המצב שם ישתפר ברבעון
  פסגות 20/07/2017 16:26
  הגב לתגובה זו
  5 1
  השלישי.
  סגור
 • 2.
  מישהו אחר יוציא המלצה . כעת קונים בזול לקראת הדיבידנד
  בעוד חודש 20/07/2017 16:13
  הגב לתגובה זו
  4 1
  שיגיע עוד חודש.
  סגור
 • 1.
  לפני חודש המליצו לקנות . אסור לסמוך על אף אנליסט (ל"ת)
  אנליסטים נוכלים 20/07/2017 15:18
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור