סרגון מזנקת ברקע להודעתה על הזמנות בהיקף של 13 מ' ד' ממפיץ בהודו

 | 
עירא פלטי, צילום: יח"צ
סרכון נטוורקס (נאסד"ק: CRNT), הפועלת בשוק רשתות תמסורת אלחוטית (Wireless Backhaul), הודיעה היום (ד') כי במהלך הרבעון השני קיבלה החברה הזמנות בהיקף של למעלה מ- 9 מיליון דולר עבור פלטפורמת ה- IP-20 שלה ושירותים נלווים ממפעיל סלולרי Tier 1 בהודו. לקוח ותיק זה ביצע הזמנות בהיקף כולל של למעלה מ- 13 מיליון דולר במהלך המחצית הראשונה של 2017 להגדלת קיבולת רשת ה- 4G LTE שלו ושיפור חווית המשתמש ברחבי המדינה.
בתגובה לדיווח מזנקת מניית {סרגון} בשיעור של כ-5% במחזור מסחר ער (כ-1.5 מיליון שקל לעומת מחזור יומי ממוצע של כ-800 אלף שקל בלבד).
מפעיל ה- Tier 1 נדרש להאיץ את פריסת אתרי המאקרו במטרה לספק קיבולת גבוהה יותר ולתת מענה לביקוש הגובר מצד בסיס המנויים וכן להשגת כיסוי טוב יותר – כל זאת כדי להבטיח שירות תחרותי. בכדי להתמודד עם זמינות מוגבלת של סיבים אופטיים לאתרי מאקרו, המפעיל מאיץ את המעבר לתשתית אלחוטית – משימה מאתגרת בהודו בה קיים גודש בשימוש בספקטרום - באמצעות השימוש בפלטפורמת ה- FibeAir IP-20 מרובת הליבות. באמצעות פלטפורמת ה- FibeAir IP-20המפעיל משתמש רק ברבע מספקטרום התדרים אשר אחרת היה נדרש לאספקת תמסורת 1Gbps לאתרי 4G ונהנה מהערך המוסף שבהפחתת צריכת האנרגיה.
"הודו חווה גידול דרמטי בשימושי דאטה על גבי תשתית אלחוטית ושיעורי חדירה גבוהים של שירותי אינטרנט, לצד תחרות ניכרת בקרב מפעילי התקשורת על נתחי שוק", אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון. "אלה נלווים לירידה המואצת בעלויות העברת מידע באלחוט ובאינטרנט במהלך השנים האחרונות, המאפשרת לקבוצה גדולה באוכלוסייה לחצות את החסם הדיגיטלי. גורמים אלה מציבים אתגרים שונים, בהתאם למיצוב הייחודי של כל מפעיל. את מידת ההצלחה שלנו בהודו ניתן לייחס ליכולתנו לספק מענה למגוון רחב של אתגרים. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם לקוח זה להרחיב במהירות את קיבולת הרשת ולשפר את הכיסוי, תוך הבטחת השימוש היעיל ביותר בספקטרום התדרים ושיפור היעילות התפעולית."
מניית סרגון איבדה מאז תחילת השנה כ-3.5% מערכה לשווי שוק של 740 מיליון שקל. את השנה החולפת חתמה המניה דווקא בעלייה תלת ספרתית של 108%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה