ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

תכנית פרישה מרצון בלאומי: עד 600 עובדים בעלות של 600 מיליון שקל

רקפת רוסק עמינח, צילום: רון קדמי
בנק לאומי +1.04% לאומי 1,950 +1.04% לאומי בסיס:1,930 פתיחה:1,918 גבוה:1,957 נמוך:1,911 תמורה:100,496,657 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום (ד') על תוכנית פרישה מרצון נוספת של 5% מכוח העבודה של הבנק. בהמשך לתכנית ההתייעלות של הבנק, בשנת 2016 מצבת העובדים צומצמה ב-1,050 איש. כעת לאומי הודיע על פרישה מוקדמת של 600-500 עובדים נוספים. בלאומי מעריכים כי השפעת תוכנית ההתייעלות על הלימות ההון תהיה 0.2% אשר תיגרע בהדרגה מהלימות ההון על פני 5 שנים.
העובדים הפורשים יזכו להטבות כתלות לוותק. לעובדים שיבחרו לפרוש לפני מועד הפרישה הקבוע בחוק זכאים לפנסיה תקציבית מהבנק אשר עומדים בפרמטרים שמוגדרים בתכנית או בפיצויים מוגדלים בשיעור של 265%-245%. הפרישה המוקדמת תבוצע עד סוף 2017. לאומי צפוי לרשום את עלויות התכנית בדו"חות הרבעון השני כחלק מיתרת רווחים והפסדים אקטואריים בשיטת הקו הישר על פני תקופת השירות הממוצעת הנותרת של העובדים.
בהקשר זה צריך לציין את הבנק הדיגיטלי של לאומי - PEPPER - שהושק בסוף יוני האחרון. מדובר בפלטפורמת בנקאות דיגיטלית שמנוהלת כולה דרך המובייל החל משלב פתיחת החשבון ועד ביצוע כל הפעולות הבנקאיות השכיחות, לרבות הזמנת כרטיס אשראי ופנקסי שיקים, העברות כספים, לקיחת הלוואה, הפקדה לחיסכון, הפקדת שיקים ועוד. המעבר לבנקאות דיגיטלית מייתר את מספר המשרות הדרושות במערך הבנקאי.
דורין פלס, מנהלת מחלקת המחקרשל IBI שירותי בורסה: "תכנית ההתייעלות של לאומי: החיסכון יגיע מהר, ההוצאות יתפרסו על פני תקופה. בנק לאומי הודיע על תכנית התייעלות חדשה שתכלול פרישה של 500-600 עובדים בעלות כוללת של 500-600 מיליון שקל. בניגוד לתכנית ההתייעלות הקודמת, הפעם לא יעבור סכום משמעותי דרך דוח הרווח והפסד (בפעם הקודמת נזקף להוצאות 'מענק הירתמות' בגובה 155 מיליון שקל), ולהערכתנו ההשפעה תהיה מינורית ותסתכם בכמה עשרות מיליוני שקלים בכל שנה. גם ההון שמשמש לחישוב יחס הלימות ההון לא יושפע מידית. הבנק יוכל לזקוף את העלות על פני 5 שנים ולכן לא נצפה להשפעה על יחס הלימות ההון או על יכולת חלוקת הדיבידנדים. מכאן שבצד ההוצאות ההשפעה אינה משמעותית, אבל בצד החיסכון מדובר על כ-200 מיליון שקל שירדו מהוצאות השכר כבר ב-2018  לפי חישוב שלנו ותחת הנחה שהבנק יגייס עובדים חדשים במקום הפורשים הוותיקים. בשורה התחתונה, מדובר במהלך חיובי, החיסכון יגיע מהר יחסית בעוד שההוצאות יפרסו על פני תקופה ארוכה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אפשר רק לכתוב שפרישה היא מרצון הבנק (ל"ת)
  גברת עמינח 12/07/2017 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור