לאומי שוקי הון על אלביט מערכות: "לא לממש, בגלל הסקטור"

 |  (2)
אלביט מערכות, צילום: יח"צ אלביט
ענקית התעשייה הביטחונית אלביט מערכות +0.86% אלביט מערכות 47,000 +0.86% אלביט מערכות בסיס:46,600 פתיחה:46,700 גבוה:47,500 נמוך:46,700 תמורה:20,082,426 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פתחה את השנה הנוכחית עם תשואה חיובית נאה של כ-14% עד כה ונראה כי כעת מתחילים בגופי ההשקעות לראות במחירה הנוכחי כתמחור הוגן. אלה פריד, אנליסטית בלאומי שוקי הון מוציאה הבוקר (א') סקירה נרחבת למניה כאשר זו מותירה את המלצתה על 'תשואת שוק' ובמקביל את מחיר היעד על 420 שקל (שעלה לאחרונה במעט מ-418 שקל), המשקף דאונסייד של כ-5% על מחירה הנוכחי בת"א. כך נכתב:
"במהלך 12 החודשים האחרונים רשמה מניית אלביט תשואה כוללת של 24%, ביחס לתשואה כוללת של כ-4.5% שהציג מדד ת"א-125 ו-23% שרשמה קבוצת ההשוואה - המורכבת בעיקר ממובילות התעשייה בצפון אמריקה. זאת במונחי המטבע המקומי, כאשר במונחי הדולר הניבה אלביט מערכות תשואה של 36% והמדד כ-15%".
"נקדים ונציין, כי המלצתנו מתבססת בעיקרה על תפיסה חיובית של סקטור הביטחון, הצפוי לספק ביצועים יציבים בשנים הבאות, כאשר תמהיל המוצרים צפוי להמשיך לנוע לכיוון מוצרים מתקדמים – תוך השמעת ביקורת רבה נגד פלטפורמות ענק. באשר לאלביט מערכות - מזה זמן מצאנו את עצמנו רודפים אחרי מחיר המניה, שנעה בתאום עם הסקטור הביטחוני. הסיבה לכך טמונה לא רק בסנטימנט, אלא גם בצמיחה של אלביט, שעדיין בולטת לטובה. מנגד, האיום העיקרי שהיה ונותר - בדומה לרוב היצואניות הישראליות – הינו שער החליפין או תיסוף השקל, אשר מגודר להערכתנו עד סוף השנה".
"הסקטור הביטחוני מול ה-S&P 500: תהליך התכנסות מכפילי הרווח של חברות הביטחון המובילות ממשיך למרות הפיגור ברווחיות של החברות הביטחוניות. כאמור, גם הצמיחה של אלביט עדיין חריגה ביחס לסקטור בו היא פועלת, חרף מיזוגי הענק הרבים, ואילו הסנטימנט בביטחון ממשיך להיות חזק - על רקע היציבות, רמות המינוף הנמוכות, עמידות לרגולציה והתחזקות תקציבי הביטחון ( עם כי דרמטית פחות מהצפוי בינתיים). כך, בארה"ב, גם לאחר צינון הציפיות ביחס להשקעה נוספת בביטחון, תקציבי ההגנה גדלים ב-10% לפחות. התוכניות להטיל על מדינות החברות בנאט"ו שיעור השתתפות גבוה יותר בהוצאות, מטיבות ללא ספק עם הסקטור האירופאי ועם אלביט בפרט".
"בהנחת צמיחה של כ-5%, תשואה שנתית של 8.5% נראית ריאלית - חרף איומי הדולר, בייחוד על רקע הכניסה המאסיבית לתחום האימון והאימון הווירטואלי שמייצבים את התזרים. בנוסף, בישראל אלביט מערכות עשויה להרוויח מהשינויים הצפויים בסיוע האמריקני".
"תוצאות הרבעון: תוצאות אלביט מערכות לרבעון הראשון היו חלשות, אך אינן משפיעות על הצפי שלנו לשנה כולה, בשל אופיין הפרויקטאלי של חלק ניכר מההכנסות. הצבר עמד בסוף הרבעון הראשון על סך של 7.1 מיליארד דולר, לעומת  6.9 מיליארד בסוף שנת 2016 ו-6.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל. נציין כי 70% מהצבר נובעים מהזמנות מחוץ לישראל ו-64% ממנו מיועדים לביצוע בשנתיים הקרובות. כצפוי, הצבר מתורגם להזמנות, וההכנסות החברה עלו בכ-3.7%, לכדי 749.2 מיליון דולר מול הרבעון המקביל. נזכיר כי אלביט הינה חברה פרויקטאלית ותוצאות הרבעונים אינן מתפלגות בצורה אחידה, ולעתים תוצאות הרבעון האחרון בשנה הן אלו שבולטות לטובה. נציין, כי אנו הנחנו צמיחה של 5% ברמה השנתית, כאשר לפי האינדיקציות הקיימות בשלב זה, איננו רואים סיבה לשנות את התחזית".
"גישת השוק ותחזית תזרים המזומנים: הפער במכפילים החזויים לשנת 2017 אינו מצביע על דאונסייד, ואנו סבורים שהתכנסות מכפילי החברה עם מובילות הסקטור מוצדקת - למרות הפיגור שלה במדדי הרווחיות. נציין, כי בטווח הקצר אנו מניחים תוצאות יציבות, בזכות גידור המט"ח, אבל חשובה יותר בעינינו החתירה  המתמדת לשיפור ברווח התפעולי - לצד ההשקעה במו"פ בטווח הארוך".
"בשורה תחתונה, הותרנו את מחיר היעד והותרנו את ההמלצה. למרות הדאונסייד המתון שנגזר ממחיר היעד, אנו ממשיכים להמליץ על אלביט ב"תשואת שוק" - בשל הרוח הגבית ממנה נהנה הסקטור".
 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  העולם מתוח ועצבני , הודו דוגמא למה שצפוי לאלביט. (ל"ת)
  קניתי והתעשרתי 09/07/2017 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  למעלה מ 30 ששנים ואף פעם לא ראיתי כמות כזו של הזמנות
  עובד באלביט 30 שנים 09/07/2017 13:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וקליטת עובדים בצורה הכי מסיבית שאפשר כול יום אנחנו מוצפים בהודעות חבר מביא חבר עם הבטחות למענקים ובונוסים. הזמנות אל מעבר לאופק .המנייה בעוד שנה שנתיים פי 3 !!
  סגור