ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

חוזרים לשגרה: עובדי 'כלל ביטוח' שבו הבוקר לעבודה מלאה

המשבר החריף בין ההנהלה לועד העובדים שארך כשבועיים הגיע בליל חמישי לסיומו לאחר שהצדדים הגיעו להבנות בנוגע לסלע המחלקות - הנה הפרטים
עובדי כלל, צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות
אחרי משבר של כשבועיים (עשרה ימי עבודה) באחת מקבוצת הביטוח והפנסיה הגדולות בישראל, שבו הבוקר (א') העובדים בחברה לשגרה ולעבודה מלאה וזאת לאחר מרתון של מו״מ שנערך בחמישי האחרון בבית ההסתדרות, בתיווכו של יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שבסיומו הגיעו חברי הוועד בראשות רוני רז והנהלת החברה בראשות המנכ״ל איזי כהן להבנות בסוגיות שעמדו במחלוקת.
כזכור, המתח בין הצדדים הוצת כאשר בסוף השנה החולפת פג תוקפו של ההסכם הקיבוצי שנחתם בין ההנהלה לעובדים, כשבכל הנוגע לחידושו התקיימו פערים גדולים בין דרישותיהם של העובדים לאלה שההנהלה הייתה מוכנה לקיים. העובדים מצידם טענו כי הנהלת כלל בחרה שלא לקדם את המשא ומתן לטובת הסכם קיבוצי חדש, בעוד בהנהלה האשימו מנגד את העובדים השובתים כי דרישותיהן, ובעיקרן העלאת השכר האופן אוטומטי, מאמירות לסכומים של מאות מליוני שקלים, דבר שעשוי לפגוע באיתנות החברה.
במסגרת חילופי האשמות, שיגר מנכ"ל החברה לעובדים מכתב בו טען הראשון כי הוועד מסלף את העובדות ואף מציג לעובדים מצגי שווא בנוגע לפשרות אותן מעלה ההנהלה לשולחן המשא ומתן. עובדי 'כלל ביטוח' המשיכו בהחרפת המאבק כשהפגינו מול ביתו של מנכ"ל החברה בהרצליה. 
כך או כך, נראה לעת עתה כי המתח בין הצדדים הוסר כאשר אלו הגיעו להבנות במסגרתן ימי השביתה אכן ינוכו מהשכר אם כי באופן הדרגתי, כלומר יום אחד במשכורת הנוכחית ויום נוסף במשכורת הבאה. בנוסף, שלושה ימים ינוכו על חשבון חופשה צבורה. חמשת הימים הנוספים ינוכו במהלך השנה הבאה בתנאי והחברה לא תעמוד ביעדיה. 
בעניין העלאת השכר, שהייתה סלע המחלוקת, הוסכם כי העלאת השכר בשנים הקרובות תהיה 3% ועוד 1% שיהיה תלוי בביצועי החברה. כזכור, עובדי כלל דרשו העלאה של 5% ונראה כי אלו הגיעו לעמק השווה כאשר גם המנכ"ל סירב בתחילה להעלאה כלשהי בשכר העובדים. כמו כן, תקציבי הרווחה גדלו, כפי שביקש הוועד מראש, וכפי שהסכימה ההנהלה מראש.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה