ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

דקסיה ישראל מוכר תיק אשראי של 1.5 מיליארד שקל להראל ולכלל

שטרות כסף, צילום: גטי אימג'ס ישראל
בנק דקסיה ישראל חתם אתמול על הסכם עם הראל ועם כלל למכירת תיק אשראי מוניציפאלי בהיקף של כ- 1.5 מיליארד שקל. עסקה זו מהווה פריצת דרך בשוק הישראלי כעסקה ראשונה למכירת תיק אשראי מוניציפאלי, וזכתה להתעניינות וביקוש רב מצד השוק.
מדובר בצעד משמעותי ראשון ביישום האסטרטגיה והמודל העסקי החדשים של הבנק שאושרו לפני כחודשיים. מכירת התיק, שכפופה לאישור בנק ישראל, נועדה לשחרר עודפי הון שרותקו לצורך עמידת הבנק במגבלות בנק ישראל על ריכוזיות לווים, ובשלב השני, לחלק דיבידנדים מיוחדים בהיקף כולל של כ 500 מיליון ש"ח. הבנק ימשיך לנהל את תיק האשראי מול הלקוחות כבעבר.
בהתאם לתכנית האסטרטגית החדשה של הבנק, צפויה עלייה משמעותית בתשואה על ההון של הבנק מרמה של 5.5% בשנת 2016 לרמה של מעל 10% משנת 2019, יחד עם המשך שמירה על רמת הלימות ההון הגבוהה והאיכותית במערכת הבנקאית.
מנכ"ל בנק דקסיה ישראל, אוליבייה גוטמן, מסר שמכירת תיק הלוואות מוניציפאליות מהווה מהלך משמעותי באסטרטגיה החדשה, היא ייחודית וראשונית במערכת הבנקאית וצפויה לשפר את התשואה להון תוך חלוקת דיבידנדים. מהלך זה מהווה תשתית למודל עסקי חדש לבנק, תוך ניצול הידע המעמיק והמקצועיות הייחודית של הבנק בסקטור המוניציפאלי, לפיתוח שיתופי פעולה עם גופים מוסדיים והרחבת פעילות הבנק.
מכירת תיק האשראי נעשתה בהובלת המשנה למנכ"ל הבנק, זהר צאלים, בליווי בית ההשקעות ווליו בייס (Value Base), בהובלת המנכ"ל עידו נויברגר. מצד הרוכשים העסקה נוהלה ע"י סמנכ"ל ומנהל מחלקת אשראי בהראל, איציק טוויל, וע"י סמנכ"ל בכיר ומנהל אגף אשראי והשקעות אלטרנטיביות בכלל, קובי שלום. הבנק יוצג על-ידי עו"ד גל פיינגולד ממשרד מיתר והראל וכלל יוצגו על-ידי עו"ד יונה גושן-גוטשטיין ממשרד אגמון.
 
בנק דקסיה ישראל מעניק שירותי בנקאות לסקטור המוניציפאלי ומרחיב את פעילותו למימון תאגידים בעיקר בעסקאות הנשענות על פעילות עם הסקטור הציבורי. הבנק פעיל בשוק ההון באמצעות הנפקת אגרות חוב בבורסה. בנק דקסיה ישראל מדורג AA- (עם השלכות חיוביות בעקבות ההודעה על התכנית האסטרטגית החדשה) ע"י חברת S&P מעלות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה