אנטרופי: "צופים שיקום במניות בזק וביקום"

 |  (3)
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
בעוד שפרשת בזק מסתעפת עם הרחקתו של בעל השליטה שאול אלוביץ' מעסקיה של בזק והחבר הבת yes, בחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי עדכנו את ההמלצה לאג"ח של ביקום ואינטרנט זהב, על סמך תוצאות הרבעון הראשון של השנה ולאור האירועים האחרונים בבזק, וצופים שיפור במניית בזק +19.55% בזק 318 +19.55% בזק בסיס:266 פתיחה:318 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: וזאת לאחר נפילה של 10% מאז התפוצצות הפרשה.
נזכיר כי  בי קומיוניקיישנס 0% בי 726 0% בי קומיוניקיישנס בסיס:726 פתיחה:726 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מחזיקה ב-26.34% ממניות בזק ו אינטרנט זהב +4.68% אינטרנט זהב 179 +4.68% אינטרנט זהב בסיס:171 פתיחה:179 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מחזיקה 64.78% ממניות ביקום. 
לגבי השפעת אירועי בזק על ביקום ואינטרנט זהב, באנטרופי כותבים:  "בזק הינה חברה חזקה ואיתנה בעלת נכסים אסטרטגיים בעלי ערך גבוה של תשתית ומוניטין, אשר הפגיעה בנכסים עצמם, כתוצאה מפרשת החקירות, הינה בסבירות נמוכה. אנו מעריכים, כי בהיבט הממשל התאגידי יחול שינוי לטובה וסביר להניח שכבר בטווח הקרוב. שינוי כזה צפוי לתת חיזוק גם לאיתנות הפיננסית של החברה. מבחינה תזרימית, ככל שיתברר כי חולקו תמורות שלא כדין, בזק אף עשויה לראות החזרי מזומנים בטווח היותר רחוק. מבחינת רגולציה, שתי הסוגיות העיקריות של פתיחת השוק הקווי לתחרות וביטול ההפרדה המבנית בבזק, צפויות להערכתנו להמשיך לעמוד על הפרק ואנו סבורים כי ייכרכו זו בזו. מבחינה זו, אנו צופים כי לאחר שוך הסערה, הדיון בנושאים אלו ימשיך מהנקודה בה היה לפני הפרשה. לצד זאת, אנו סבורים כי לפרשה עשויה להיות השפעה על אופן קבלת ההחלטות בדירקטוריון בזק, אשר עשוי להיות שמרני יותר, לרבות אפשרות של הקטנת הדיבידנדים בטווח הקצר-בינוני (חלוקה של פחות מ-100% מהרווח הנקי). כיוון שבמסמך זה אנו מנתחים את כושר החזר החוב בביקום ובאינטרנט זהב, אנו בוחנים מבחני לחץ של הקטנת הדיבידנדים מבזק בטווח הקצר-בינוני".
"הגברת רגולציה והחרפה בתנאי התחרות עשויים להמשיך ולפגוע ברווח הנקי של בזק גם בשנים הבאות, אם כי ישנן השפעות ממתנות ובפרט אישור ביטול ההפרדה המבנית, אשר אנו מעריכים כי יינתן ככל שתושת על בזק רגולציה נוספת. על בסיס שמרני, אנו מניחים שחיקה ברווחיות בזק בשנים. נציין, כי בבזק קיים נכס נדל"ן מהותי - סקיה, אשר שוויו מוערך במאות מיליוני שקלים ואינו נכלל בתחזית הרווח הנקי". 
לגבי חלוקת דיבידנד בבי קום ויתרות עודפים לחלוקה, באנטרופי כותבים: "אנו מעריכים, כי לביקום יתרות עודפים מספיקות על מנת לחלק דיבידנד לבעלי המניות בהיקפים שנתיים של 100 מיליון שקל עד 200 מיליון שקל, תוך שמירה על רזרבת עודפים, גם בהינתן תביעה נגזרת נגד ביקום בסך של 113 מיליון שקל".
לגבי חלוקת דיבידנד באינטרנט זהב באנטרופי מניחים כי לא יחולק דיבידנד בשנתיים הקרובות, לכל הפחות.
באנטרופי מוסיפים, "אנו צופים שיקום במחירי מניות בזק וביקום שסובלות מסנטימנט שלילי עמוק. בנוסף, אי חלוקת מלוא הרווח בבזק יגדיל את שוויה וכפועל יוצא ישפר את מינוף ביקום ואת יכולתה לגייס חוב נוסף. בהינתן תשלומי החוב של שתי החברות והמקורות שצוינו לעיל, אנו סבורים כי לשתיהן קיימת גמישות פיננסית מספקת לשירות החוב בשנתיים הקרובות ואף בשנה השלישית, בהתחשב במחזור חוב בביקום".
בשורה התחתונה, באנטרופי העלו את ההמלצה מ'תשואת שוק' ל'תשואת יתר' לסדרות ג' של ביקום, אינטרנט זהב ג' ו-ד', וכן המלצת 'תשואת שוק' לסדרה ביקום ב'.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני רק שאלה, מי זה אנטרופי? (ל"ת)
  מני 29/06/2017 10:41
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • זו חברת ייעוץ למוסדיים
  גיל 29/06/2017 11:16
  הגב לתגובה זו
  0 2
  דומה ל- חמור גדול שמייעץ לחמורים עוד יותר גדולים
  סגור
 • הבת של דוד של יחזקאל מהמכולת (ל"ת)
  יוסי 29/06/2017 11:06
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור