משרד התקשורת יערוך שימוע להפחתת התעריף של בזק

 |  (2)
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
משרד התקשורת דיווח היום על עריכת שימוע לשינוי משטר פיקוח התעריפים החל על שירותי הטלפוניה הקמעונאיים של חברת בזק. לראשונה משנת 2003 תעריפי חברת בזק שהיו מפוקחים עשויים לרדת באופן משמעותי.
במסגרת השימוע, מציג משרד התקשורת שתי חלופות לשינוי משטר פיקוח התעריפים. בחלופה הראשונה, מוצע כי התשלום המרבי החודשי לקו טלפון יהיה 49.5 שקל (ללא מע"מ), תשלום מרבי של 1.6 אג' לדקת שיחה ליעדים נייחים ותשלום מרבי ליעדים ניידים של 1.6 אג' לדקת שיחה בתוספת תשלום לחברת הסלולר עבור השלמת השיחה ברשת הסלולר. כיום המחיר עומד על 6.07 אג' לדקה. כך למשל, בזק תוכל להציע לצרכן קו טלפון תמורת 49.5 שקל לחודש והצרכן יחויב בהתאם להיקף דקות השיחה שיבצע. צרכן שיבצע 170 דקות ליעדים נייחים בלבד יחויב בנוסף לעלות הקו כאמור בתוספת של כ-3 שקלים.
לפי החלופה השנייה, משרד התקשורת מציע להסיר את פיקוח התעריפים למעט קביעת חבילת טלפוניה מפוקחת הכוללת קו טלפון ו-300 דקות שיחה בעלות חודשית מרבית של כ-43 ₪ ועלות מרבית של כ-15 אג' לדקת שיחה החל בדקה ה-301 ("דקה חורגת") לכל היעדים (נייח ונייד).
משרד התקשורת: "מתכונת האסדרה החדשה צפויה להפחית את הוצאות הציבור על שירותי הטלפוניה הנייחת של חברת בזק. ראשית, מכיוון שהמחירים המרביים המוצעים בשתי החלופות נמוכים מהמחירים הקבועים כיום בתקנות התקשורת. שנית, בעקבות הגמישות בתעריפים המתאפשרת לחברת בזק בשתי החלופות. בחלופה הראשונה החברה יכולה כעת להוריד את המחירים מהמחיר המרבי המוצע בהתאם לשיקוליה התחרותיים (אפשרות שלא הייתה קיימת עד היום באופן מלא). חבילת טלפוניה זו מייצגת בצורה הקרובה ביותר את התנהגות צרכן הטלפוניה הממוצע ברשת בזק מבחינת היקף דקות השיחה הממוצעות למנוי, היקף הדקות החורגות, וכדומה, ועל כן סביר כי גם בחלופה זו תתקיים הפחתת מחירים עבור מרבית האוכלוסייה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הפחתה ?
  סמי 27/06/2017 19:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חשוב שלא יתערבו רק יקלקלו מה שקיים היום היום משלמים על 300 דקות במחיר זה לנייחים וניידים -אנא מכם לא לעזור אם לא יודעים את העבודה.
  סגור
 • 1.
  שימוע שמימוע :אני אקבע אני אנווט
  שרלילה 27/06/2017 16:32
  הגב לתגובה זו
  1 1
  התעריף לא ירד מקסימום ישאר. הבנת זה קראקר? הבולבולביץ חבר יקר
  סגור