עומרי לוי מקים חברת חיתום חדשה בשוק המקומי - 'אקטיב חיתום'

חברת חיתום חדשה מצטרפת לשוק ההון הישראלי: 'אקטיב חיתום'.  לוי שיחזיק בבעלות מלאה בחברה החדשה נחשב לחתם מקצועי ומוערך מאוד
 |  (5)
עומרי לוי, צילום: יח"צ
לאחר שנה וחצי מוצלחות החליט עמרי לוי לעזוב את אקסלנס חיתום שם עבד בצורה של יחידת רווח עצמאית ולהקים את אקטיב חיתום, חברת חיתום חדשה. אין ספק שהצעד של לוי שכיהן קודם לכן במשך 5 שנים כסמנכ"ל בדיסקונט חיתום מעיד על ההתעוררות המשמעותית בתחום ההנפקות בבורסה בת"א כאשר הערכות הן שהתקופה הקרובה צפויה להיות בהחלט מאופיינת בפעילות ערה בתחום זה. 
בענף החיתום שע"פ הערכות מגלגל בין 300 ל-400 מיליון שקל בשנה, קיימות 12 חברות חיתום: לאומי פרטנרס, לידר, דיסקונט חיתום, פועלים איביאי, אפסילון חיתום, אקסלנס חיתום, ברק קפיטל, מנורה חיתום, אינפין קפיטל, רוסאריו, ווליו בייס, איפקס ועכשיו מצטרפת גם אקטיב חיתום בה עומרי לוי ישמש כמנכ"ל ויו"ר החברה.
האחרון שעשה מהלך דומה הוא יונתן כהן שעזב את כלל חיתום והקים את אינפין קפיטל הזוכה להצלחה לא מבוטלת. בבורסה של תל אביב עיקר ההנפקות הן של אגרות חוב. אולם, בחצי שנה האחרונה חלה התעוררות גדולה בהנפקות ראשוניות לציבור ובהמשך השנה צפויות עוד מספר רב של חברות להנפיק מניות לראשונה לציבור ולהפוך לחברות ציבוריות.
החתמים מפוקחים על ידי רשות ניירות ערך וכחלק מתנאי הכשירות הם נדרשים להפקיד פיקדון בהיקף של 3 מיליון שקלים, לבטח את החברה בביטוח אחריות מקצועית, לשלם אגרה שנתית, נושאי משרה חייבים להיות בעלי ידע מקצועי כמוגדר בחוק ובדירקטוריון החתם צריכים לכהן לפחות 5 דירקטורים, כאשר שליש מהם ולא פחות מ-2 חייבים להיות דירקטורים עצמאיים.
לוי בן ה-37 מחזיק בתואר שני במינהל עסקים עם התמחות בהנדסה פיננסית: מימון, בנקאות ושוק ההון מהתוכנית למנהלים של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנים האחרונות הוביל לוי מספר רב של גיוסים מורכבים ולא שגרתיים, נחשב למקצועי מאוד, בעל חשיבה יצרתית והבנה עמוקה בתיאוריות מימון חברות (corporate finance). בשבוע שעבר הוא הוביל גיוס אג"ח מוצלח לקבוצת אורון באמצעות הרחבת סדרה א' המדורגת A מינוס על ידי מעלות בהיקף של 100 מיליון ש"ח.
פרופ' למשפטים, דוקטור למימון ובעל שליטה לשעבר בחברה ציבורית
בדירקטוריון 'אקטיב חיתום' יישבו פרופ' רון שפירא, נשיא המרכז האקדמי פרס ברחובות שכיהן בעבר כדיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן וכפרופ' אורח באוניברסיטת קולומביה בארה"ב והיה מועמד לכהן כשופט בביהמ"ש העליון. דירקטור נוסף הוא דוקטור רועי האוזר שסיים דוקטורט במימון באוני' שיקגו היוקרתית שבארה"ב (ומשמש כמרצה למימון), חנן שחף שייסד וניהל את חברת ראש טוב (חברת ציבורית לשעבר שנמכרה לאחרונה למג'יק) יהיה חבר נוסף בדירקטוריון של אקטיב חיתום.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מברוק!
  ערן 26/06/2017 18:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  עומרי אחד האנשים המבריקים שאני מכיר. ולא רק גאון פיננסי אלא גם בן אדם מקסים, צריכים יותר כמוך במדינה. אל תעצור עד משרת שר האוצר!
  סגור
 • 3.
  מברוק!!!
  ערן 26/06/2017 17:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  עומרי אחד האנשים המבריקים שאני מכיר. ולא רק גאון פיננסי אלא גם בן אדם מקסים, צריכים יותר כמוך במדינה. אל תעצור עד משרת שר האוצר!
  סגור
 • 2.
  מה התרומה שלו בעצם? מצא תרופה? פיתח משהו? (ל"ת)
  t 26/06/2017 15:57
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 1.
  בהצלחה רבה! (ל"ת)
  שריף גודמן 26/06/2017 14:36
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • איש שנועד לגדולות יישר כח (ל"ת)
  dror 26/06/2017 17:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור