אבוג'ן: התקדמות של התכנית לבקרת חרקים בזרעים - המניה עולה

 |  (1)
ביוטכנולוגיה
חברת אבוג'ן הדואלית (סימול: EVGN) הודיעה היום על התקדמות של התכנית לבקרת חרקים בזרעים במסגרתה הוצגה התקדמות בפיתוח של גן המציג פעילות רעלנית כנגד Western corn rootworm, ובנוסף, החברה הודיעה לראשונה על זיהוי קבוצת גנים המציגים פעילות רעלנית ראשונית כנגד Southern green stinkbug, הנחשב למזיק משמעותי בגידולים בהם בין היתר גידולי סויה.
מניית אבוג'ן -0.46% אבוג'ן 685.3 -0.46% אבוג'ן בסיס:688.5 פתיחה:685 גבוה:697.1 נמוך:682.1 תמורה:168,244 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עולה 2.9% במחזור מסחר של 465 אלף שקל, לעומת מחזור יומי של 556 אלף שקל בחודש האחרון.
כתוצאה מכך אבוג'ן מקדמת לשלב 1 את הגן EVO30495, המציג רעילות גבוהה כנגד Western corn rootworm, מזיק משמעותי בתירס. הגן המדובר עמד בכל הקריטריונים להתקדמות בשלבי הפיתוח, הכוללים אפקטיביות גבוהה וכן סיכון רעילות נמוך לאורגניזמים אחרים, כגון דבורים, בעלי חיים ובני אדם. שלב 1 כולל את הכנסת הגן לתירס ולאחר מכן ניסויים בחממה וכן פעילויות וולידציה נוספות, כאשר תוצאות ראשוניות צפויות בתוך שנה עד שנתיים.
התוכנית של אבוג'ן לבקרת חרקים בזרעים החלה בשנת 2014 ומכוונת למגוון משפחות חרקים כגון: קולאופטרה, לפדופטרה, המיפטרה ומשפחות נוספות, המהוות איום משמעותי על יבולים. התוכנית מתבססת על שימוש בפלטפורמת החיזוי המחשובית  של אבוג'ן ובמאגר המידע המטה-גנומי של החברה, פעילות המתרחשת בישראל. בהמשך, הגנים שזוהו עברו וולידציה באתר המו"פ של החברה בסנט לואיס, ארה"ב. גישה זו כבר הניבה גנים המציגים פעילות ראשונית של קטילת חרקים כנגד מגוון מזיקים בגידולים מרכזיים, עם מספר גנים בתהליכים מתקדמים בשלב הגילוי (discovery phase), וכוללת עתה גם את התקדמות הגן EVO30495 לשלב-I בצנרת הפיתוח של החברה.
בנוסף, אבוג'ן זיהתה לראשונה קבוצה של גנים המציגים פעילות רעלנית ראשונית כנגד מזיק משמעותי נוסף, Southern green stinkbug. גילויים של גנים אלו הנו משמעותי במיוחד, מאחר וכיום לא קיימים פתרונות מסחריים של תכונות זרעים עבור מזיק זה, הפוגע בעיקר בסויה וביבולים נוספים.
עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן: "אנו שמחים מאד להודיע על ההתקדמות המהירה בתוכנית לבקרת חרקים, ובפרט על שני הישגים אלו, המתייחסים לצורכי שוק מהותיים. הרעלן החדש שזיהינו כנגד Western corn rootworm, המתקדם כעת לשלב-I, מכוון לשוק קיים של כ-1.5 מיליארד דולר. מעבר לכך, זיהויים של גנים המציגים פעילות רעלנית כנגד stinkbugs, מרגש מאד כיוון שזהו מזיק משמעותי בחקלאות, עם שוק פוטנציאלי מוערך של מעל למיליארד דולר, שאין לו כיום פתרון מסחרי בתחום תכונות הזרעים. אנו מצפים לדווח על המשך התקדמותנו בתוכנית בקרת החרקים, המדגימה באופן מרשים את עוצמתה של גישת החיזוי המולטי-דיסציפלינארית שלנו, לשוק משמעותי זה שהוא בעל צרכים גדלים שטרם קיבלו מענה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מכרתי אחרי שהתייאשתי יש לי הפסד גדול . ידעתי שאם אמכור
  רק אתמול 20/06/2017 14:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה יעלה.
  סגור