סיידוף: "ניסיון הסרק של לבייב-בן משה להנדס את הפטור מתביעות, מעיד כי גם הם מכירים בבעייתיות"

 | 
לב לבייב ומוטי בן משה, צילום: יח"צ
בניסיון לקנות את ליבם של מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל, שני הצדדים שנותרו אחרונים במערכה - קבוצת סיידוף מצד אחד, ולב לבייב - מוטי בן משה מצד שני - מנסים להאיר באור אטרקטיבי את הצעתם, ומנגד לסמן את החורים שזו של המתחרים. וכך עושה היום קבוצת סיידוף. לאחר שקבוצת לבייב ויתרה על הפטור מתביעות, בקבוצת סיידוף לא נותרו חייבים ופנו למחזיקי האג"ח מסדרה כ"ח בעניין ההצעות לרכישת מניות אפריקה ישראל.
לטענת סיידוף, קבוצת לבייב מנסה לרכך את סעיף הפטור מתביעות ולסייג אותו אך מדובר אך ורק בפלפול משפטי שאין בו ממש. "נהפוך הוא", כפי שכתבו נציגי סיידוף. "עצם ניסיון הסרק של קבוצת לבייב-בן משה "להנדס" את הפטור, מעיד, כי גם קבוצת לבייב-בן משה מכירה בבעייתיות של הפטור מצד אחד, אך מצד שני עושה מעשה שאיננו אלא אחיזת עיניים, ומחריגה ממנו עילות מסוימות, אשר מלכתחילה לא ניתן היה לכלול בפטור, כללי או גורף ככל שיהיה או שאינן קיימות. חמור מכך, עצם לשון ההבהרה מעידה, כי קבוצת לבייב-בן משה כיוונה בהצעתה לפטור את בעל השליטה ונושאי המשרה, לא רק ממעשי רשלנות, אלא גם מהפרת אמונים, זדון ותרמית, היעלה על הדעת?".
"ידוע הכלל, כי אחריות איננה ניתנת לחלוקה. כפי שאחריות איננה ניתנת לחלוקה גם פטור מאחריות איננו ניתן לחלוקה, או להסתייגויות בהתפתלויות לשוניות. אותם חריגים לכאורה לפטור בהם מנסה קבוצת לבייב/בן משה לאפר את הפטור וליפות אותו, אינם מסתירים את פרצופו האמיתי. נהפוך הוא, הם אפילו מדגישים את העיוות הבסיסי של קונספציית הפטור. כך למשל, מנסה ההבהרה להציג את פטור "משודרג" שאיננו כולל טענות על הפרת חובות אמון, פעולות בזדון או במרמה. כלום סבר מישהו (אולי למעט קבוצת לבייב-בן משה עצמה) שהפטור היה אמור לכסות מלכתחילה טענות כאלו? ומיותר לציין, כי ממילא הדבר איננו אפשרי לפי חוק".
נזכיר כי לאחר שההצעה לפירוק החברה ומכירתה בחלקים נדחתה על ידי הועדה המיוחדת האחראית לגיוס משקיע לחברה לאחר שזו מצאה כי ההצעות של לבייב-בן משה וסיידוף כדאיות יותר. (לכתבה המלאה)
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה